כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אמצעים אלקטרוניים להרחקת יונים מהבית

סובלים מבעיית יונים במבנה? אחד האמצעים להתמודדות עם מזיק הוא באמצעות מכשור אלקטרוני. הכירו את סוגי האמצעיים האלקטרוניים השונים אשר יסייעו לכם להיפטר מהמטרד.

26/03/2018

מזיק העלול לגרום נזקים שונים לבית

מזיק העלול לגרום נזקים שונים לבית
יונים הינן מזיק של ממש בכל הנוגע בשמירה על מבנה ומראה הבית. כל אחד הסובל מהבעיה של מזיק זה בביתו יודע עד כמה הוא יכול להזיק למראה הבית ואף למבנה עצמו. יונים נוטות להתיישב על גגות ואדני חלון, כאשר הן גם נכנסות לעיתים קרובות אל תוך הגג, יוצרות בו קן וגורמות לנזק רב, לכן חשוב לדעת כיצד להרחיק אותן באופן יעיל.

אמצעים המסייעים בהתמודדות מול בעיית היונים

עם הזמן, פותחו אמצעים רבים שנועדנו בכדי להרחיק יונים מהבית - יונים מדומות, דוקרנים, רשתות ועוד. כלים שונים יעילים בדרגות משתנות, וכן ההשפעה שלהם על כל אוכלוסיית יונים וההתאמה שלהם לכל בית משתנה. תחום חדש של הרחקת מזיק זה הינו האמצעים האלקטרוניים. הרחקת יונים אלקטרונית ניתנת להתקנה בכל בית, והיא נחשבת ליעילה ביותר בשוק היות והיא מצליחה להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר. ישנו מגוון של מוצרים מסוג זה אשר כדאי להכיר במידה והנכם סובלים מבעיה דומה.

הרחקה באמצעות סאונד

יונים רגישות לצלילים שאנו לא יכולים לשמוע, ולכן התקנת מכשיר המוציא צלילים אלו יכולה לסייע לנו רבות בהרחקתן, מבלי לפגוע בבעלי החיים. מכשיר זה מסייע למי שרוצה לנקות את גגו בטרם התקנת אמצעים קבועים כגון דוקרנים או רשתות, אולם הוא אינו מהווה פתרון קבוע לבעיה משום שעם הזמן הן יחזרו. חשוב לזכור כי מכשיר זה פועל על אזורים נרחבים יחסית, ולכן אין צורך בהתקנת כמה מכשירים בכדי לוודא סילוק יעיל ומהיר של היונים מבית אחד, ומכשיר אחד מספיק בכדי לבצע את העבודה.

שימוש באמצעים אלקטרוניים היוצרים אור

שימוש באורות לשם הרחקת יונים הינו שימוש מוכר וידוע, כאשר אנשים רבים תולים דיסקים אשר גורמים להחזרת אור שנועדה בכדי להבהיל אותן ולהרחיק אותם. מכשירים אלקטרוניים הפועלים על שיטת האור פועלים באופן דומה - כאשר המכשיר מזהה תנועה על הגג, הוא מדליק אור אשר אמור להבהיל את המזיק ולגרום לו לברוח. שיטה זו יעילה בתחילה, אולם גם יעילותה יורדת עם הזמן היות והן מתרגלות לאורות ומפסיקות להיבהל מהם כבר לאחר מספר פעמים.

טכנולוגיה נוספת הינה שיטת הירי

לא מדובר בירי אמיתי, כמובן, אלא בשיטה שנועדה רק בכדי להבהיל מבלי לפגוע ביונים או בסביבה. שיטה זו דומה לשיטת האור בכך שהיא פועלת רק כאשר המכשיר מזהה תנועה על הגג, כך שהפעולה מכוונת נגדן בלבד. עם זיהוי תנועה שכזאת, נשמע קול של ירי אשר מבהיל אותן. שיטה זו יעילה יותר לאורך זמן מהשיטות האחרות, היות והן אינן מתרגלות לקולות הירי, אולם כמובן שמדובר בשיטה אשר עלולה להבהיל גם את הסביבה, והיא אינה שקטה כמו השיטות האחרות ולכן לא מתאימה לשימוש בכל מקום.

שילוב בין מכשירים אלקטרוניים לפתרונות פיזיים קבועים

כפי שניתן לראות, רוב האמצעים האלקטרוניים המוצעים כיום אינם מספקים פתרון לזמן רב, ועם הזמן היונים מתרגלות למכשיר ולפעולתו וחוזרות ליישב את הגג. לאור האמור, מומלץ לעשות שימוש באמצעים אלו רק בכדי להרחיק את המזיק לפרק זמן ממושך מספיק לשם התקנת אמצעים קבועים כגון דוקרנים או רשתות. מדובר בחיות נחושות, אשר אינן מוותרות בקלות על מקום מושבן ומתרגלות לאמצעים שונים, ולכן חשוב לעשות שילוב בין אמצעים פיזיים, אלקטרונים, וכל אמצעים אחר העומד לרשותנו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים