כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רכישת מכונות תעשייתיות יד שניה

לא מעט בעלי מפעלים ועסקים בתעשיות שונות, תוהים בינם לבין עצמם, האם נכון להם להשקיע חלק נכבד מתקציב העסק ברכישת מכונות תעשייתיות חדישות, יד ראשונה, בזמן שהם יכולים לחסוך בעלויות ולרכוש ציוד משומש, יד שנייה ולהפיק מהן תועלת במידה דומה. במאמר זה אנחנו ננסה להציג את הטיעונים בעד ונגד ולהסביר מה נכון לעשות.

26/03/2018

תקציב מכונות יד שניה

תקציב מכונות יד שניה
עסק בכל תחום שהוא, עובד על פי מגבלות תקציב שהוא קובע לעצמו בתחילת כל שנה, תקציב שיכול להשתנות בהתאם לפריון ולרווחים שהוא מייצר. בתהליך בו הוא קובע את גבולות התקציב, מן הסתם הוא לוקח בחשבון את השאלה, מה גודל כוח האדם שעומד לרשותו, כמה מכונות יש לו, מה הן מסוגלות לייצר, באיזו כמות וכן מה מספר ההזמנות היומי, שבועי או חודשי שהעסק יכול לייצר.

מחרטה יד ראשונה לעומת מחרטה יד שניה

אם נניח לעסק יש מחרטה יד שניה למכירה זה יכול להשפיע לכיוון אחד, לעומת זאת ייתכן ומחרטה יד ראשונה, תשפיע לכיוון אחר. אך בעל העסק עושה את החישוב, האם ההבדל בין שני סוגי המחרטות הוא משמעותי באופן כזה שמשתלם לנו להשקיע את הכסף, והאם הוא יחזיר את ההשקעה של הרכישה.

מדוע משתלם לרכוש מכונות אלו

כאמור, הרבה פעמים הדילמה היא בין השקעה במכונה, נניח מחרטה יד ראשונה, השקעה שתבוא, סביר להניח, על חשבון השקעות אחרות, מתוך הנחה סבירה שהן יחזירו את עצמן ויספקו רווח עתידי, לבין השקעה ברכישת מכונות משומשות, נניח מחרטה יד שנייה.

יתרונות מכונות יד שניה

על פניו זה נראה שמשתלם יותר לרכוש ציוד יד ראשונה, חדשה. יש לכך יתרונות שונים, מדובר במכונה מהניילונים, בלי בלאי, מכונה משוכללת יותר (סביר להניח), תחזיק מעמד זמן רב יותר, אנחנו מקבלים עליה אחריות מלאה לתיקונים והחלפת רכיבים ועוד. במילים אחרות, המוצר שאנחנו מקבלים, הוא הכי טוב בתחומו.

פרמטרים שצריך לקחת בחשבון

עם זאת, כשבוחנים את העניין לעומק, במיוחד אם מסתכלים ביחס ישיר לתקציב שעומד לרשותנו ומה אנחנו יכולים לעשות אתו, ייתכן מאוד שזה לא בהכרח השקעה נכונה, ואנחנו יכולים להסתפק במכונה יד שנייה, בין אם מדובר במחרטה יד שנייה או כלי אחר שאנחנו צריכים עבור העסק שלנו. הכל נמדד על פי הספקים וסדרי עדיפויות.

יתרונות רכישת מחרטה יד שניה

במקרים רבים, רכישת מחרטה יד שנייה משתלמת יותר מרכישת מחרטה חדשה, כמו במקרה של מכונות אחרות ולו מסיבה מאוד פשוטה. אם אנחנו בוחנים מה בדיוק אנחנו רוצים לעשות ובאילו הספקים, ייתכן מאוד שאנחנו נוכל להסתפק במכונה ישנה ולא למהר לרכוש חדשה. במיוחד אם המכונה היא במצב מספיק טוב. עצם זה שהיא ישנה לא אומר בהכרח שזה יפחית את רמת הסיכוי שלנו לייצר תהליך עבודה סדיר.

למה כדאי לרכוש מחרטה יד שניה?

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לזכור, עצם הרכישה בא על חשבון דברים אחרים, כאן עלינו לייצר סדר עדיפויות. ייתכן שאם נחסוך בעלויות באמצעות רכישת מחרטה יד שנייה, נוכל להעסיק עוד עובד או לרכוש מכונה נוספת, שתגדיל את כמות ההספק שלנו.

כיצד מבצעים רכישה חכמה

כל מה שאנחנו צריכים בשביל להפיק תועלת מרבית מרכישת מחרטה יד שנייה, היא לרכוש אותה במקום הנכון ולבצע את הבדיקות המקיפות על מנת לוודא שאנחנו רוכשים מכונה שאכן מתאימה לנו. הבדיקות שלנו צריכות לבחון את הגודל , היכולות שלה, מידת האמינות והעמידות שלה, וכמובן את שאלת הבלאי.

מקומות לרכישת מכונות

מבחינת המקום בו נרכוש, אנחנו צריכים לוודא שמדובר במקום שנחשב אמין, מקצועי ואיכותי. מקום שיכול לספק לנו שירותים נרחבים של תיקונים והחלפת רכיבים במידת הצורך. עלינו לוודא האם עדיין מייצרים חלפים לדגם זה, וכן רצוי לבחון מה הן העלויות הצפויות לנו בעתיד, במידה ונצטרך לתקן את המכשיר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים