כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עיצוב גינות גג

הגג של כל בניין הינו שטח עצום שבמרבית המקרים הינו שטח ריק שאינו נמצא בשימוש. עיצוב גינות גג הינה דרך נפלאה לנצל היטב שטח זה וליהנות משדרוג מראהו העיצובי של המבנה.

27/03/2018

פוטנציאל שטח הגג

פוטנציאל שטח הגג
אנשים רבים כיום מבינים את הפוטנציאל הטמון בשטח הגג, ובוחרים להסב אותו למשהו שישרת את צרכיהם. אחת מהבחירות האהובות ביותר הינה הפיכתו לגינה, כאשר כיום ענף תחום עיצוב זה מתפתח בקצב מהיר, וניתן למצוא מגוון רחב ביותר של אפשרויות לעיצוב גינות הגג. כך שבעזרת שירותיו של אדריכל נוף מקצועי המתמחה בתחום ניתן להקים גינה מעוצבת.

חשוב לדעת טרם עיצוב הגינה

גינת גג אינה דומה במאפיינה לגינה רגילה, היות והיא גם חשופה לנזקים שונים וגם אנו עושים בה שימוש לצרכים שונים. גינות מסוג זה חשופות הרבה יותר לשמש, ולכן חשוב לעשות בהן שימוש בצמחים ורהיטי גן אשר יעמדו בחשיפה ממושכת זו, וכן יעמדו בחשיפה לגשמים, לחות ועוד. רוב רהיטי הגן יתאימו גם לגינת גג, אולם כאשר מדובר בצמחים לא כך הדבר, וחשוב להתייעץ עם מומחה בכדי לבחור בצמחים המתאימים ביותר לתנאים אלו.

תיאום ציפיות בבניין משותף

בעיה ייחודית נוספת בתחום הינה עיצוב גינה שכזאת בבניין דירות, בו הגג שייך לכולם. במקרים אלו, מומלץ לעשות תיאום ציפיות עם שאר דיירי הבניין בנוגע ללוח הזמנים, עיצוב הגינה, גביית כספים ועוד. כיום ישנן חברות רבות המתמחות בעיצוב גגות, ואשר יכולות לסייע משמעותית מכל הבחינות הללו- החל מגביית הכספים וכלה בקביעת העיצוב והקמת הגינה עצמה.

מקום נפלא לישיבה ובילוי בנעימים

בין אם אתם גרים בעיר צפופה, בבית רחב ידיים או בבית ללא גינה כלל, גינת גג יכולה להוות מקום נעים ביותר לישיבה. בכדי שהיא תהיה כזאת, מומלץ למקם בגינה זו רהיטי גן נוחים, וכן לדאוג ליצירת צל מלאכותי, בין אם באמצעות שימוש בצמחים ועצים גבוהים ובין אם באמצעות שימוש באביזרי הצללה כגון פרגולה, שמשייה וכדומה. חשוב לקחת בחשבון כי רוב גינות אלו אינן מוצללות באופן טבעי, וכי ישיבה ללא הגנה מפני השמש בקיץ או הגשם בחורף עלולה להיות לא נעימה כלל.

שילוב מגוון של צמחים בגינה

כאמור, שטחם של גגות לרוב גדול ביותר, ובכדי ליצור גינה מרשימה מומלץ לעשות שימוש לא רק ברהיטים נוחים ויפים, אלא גם מגוון של צמחים אשר יוצרים מראה מעניין ומרענן. ניתן לשלב סידורי פרחים לעיצוב גגות וליהנות גם מפרחים ססגוניים, כאשר מומלץ לעשות שימוש בפרחים עמידים יחסית, הדורשים טיפול מועט ואשר אוהבים לצמוח בחשיפה לשמש. כמו כן, מומלץ לעשות שימוש במגוון של פרחים ולא להתמקד רק בסוג אחד, בכדי ליצור עיצוב מעניין ולא אחד כזה שחוזר על עצמו.

פתרון מושלם לניצול השטח הפנוי

גגות הנמצאים ללא שימוש נוטים להתלכלך, להזמין חיות לא רצויות ובאופן כללי להעיב על מראה הבית, ולכן הפיכתם לגינה מהווה פתרון יעיל וכיפי לכל מי שמעוניין להפוך פינה מוזנחת ולא נעימה לפינת ישיבה מזמינה ויפה. גינות מסוג זה מתאימות כמעט לכל סוג בית, והן קלות ביותר לעיצוב וטיפוח, כך שכל אחד יכול ליהנות מהן בביתו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים