כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

העלאת ערך הבניין באמצעות הוספת מעלית

הוספת מעלית בבניין מעלה את ערך הדירות בו. מתי כדאי להוסיף ובמה זה כרוך- במאמר שלפניכם

16/09/2013
מעלית מעלה את ערך הבניין בשל מספר סיבות מרכזיות. ראשית, בניין עם מעלית רלוונטי עבור קהל יעד מגוון יותר. קשישים, משפחות צעירות ובעלי מוגבלויות אינם יכולים להתגורר בבניין נטול מעלית. עבור אוכלוסייה מן הסוג הזה, מעלית היא חלק בלתי נפרד מהשגרה היומית. הגדלת ההיצע בעזרת הוספת מעלית באה לידי ביטוי תוך זמן קצר, ומשפרת את הרווחים של בעלי הנכס. ההוצאות על קידוח בטון, יצירת פיר מעלית והשכרת אנשי שירות מכוסות במהרה, ולכן מדובר על פתרון משתלם.
שנית, בניין עם מעלית הוא בעל תדמית משופרת. אי אפשר להשוות בין איכות החיים של דיירים בבניין עם מעלית לבין דיירים בבניינים ישנים. מעלית מקנה לבניין יוקרה ורושם, ומתאימה לכל האיזורים בארץ. ניתן לסיים עבודות של ניסור בטון, ויצירת פיר מעלית תוך שבועות ספורים, לחזק את המוניטין של הבניין, וליהנות מההשלכות הכלכליות לאורך שנים רבות.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, הוספת מעלית אינה דורשת שינוי בסגנון החיים של הדיירים. כיום ניתן לבצע ניסור בטון באמצעים מתקדמים וליהנות מיתרונות ייחודיים:
- ציוד הידראולי חשמלי
- עבודה שקטה
- קידוח חורים בקטרים שונים בכל סוגי המשטחים
- רמת דיוק מקסימאלית

כללי בטיחות בעבודות קידוח בטון

כללי בטיחות בעבודות קידוח בטון
על מנת ליהנות מהוספה של מעלית והעלאת ערך הבניין יש להקפיד על כללי הבטיחות. בין אם מדובר על בניין שבו רוב הדיירים צעירים, מבוגרים או קשישים, כללי הבטיחות יקבעו את יעילות העבודה ושביעות הרצון של הלקוחות. בנוסף, תפקידם של כללי הבטיחות הוא לאפשר לעובדים לחזור בשלם עם סיום עבודות קידוח וניסור בטון.

נהלי הבטיחות המרכזיים מתייחסים אל פגיעה במבנה עצמו. נפילות של חלקי בטון במהלך העבודה, חריגות בנייה, ופעולות לא אחראיות אחרות אינן באות בחשבון. יש להניח צמיגים לרגלי המבנה, וכך לספוג נפילות בטון אופציונאליות. חשוב מאוד להנחות את העובדים כיצד להשתמש במסור שרשרת מקצועי, וכך למנוע חריגות משטח העבודה. יתרה על כך, שימוש בכלים מתקדמים מן הסוג הזה מבטיח שמירה על העמודים הסמוכים למקום הניסור או הקידוח.

מתי כדאי להוסיף מעלית?

אפשר להוסיף מעלית לבניין וכך להעלות את ערכו בסיטואציות רבות. ההזדמנות הטובה ביותר היא לבצע את עבודות הבנייה של פיר המעלית במהלך שיפוץ כללי. אפשרות אחרת היא להוסיף מעלית לאחר חתימה על הסכם תמ"א 38. בבניינים קיימים נדרשת הסכמה של רוב הדיירים על מנת להוסיף מעלית, ולבצע שינויים במבנה, אך קל להשיג את החתימות ברגע שמזהים את המשמעות הכלכלית.
הוספת מעלית דורשת קידוח בטון עבור פיר המעלית, ומחזירה את ההשקעה בתוך מספר שנים לכל היותר. עבודות מן הסוג הזה מתבצעות על ידי אנשי מקצוע ומפוקחות בהתאם לכל כללי הבטיחות הנדרשים. המעלית היא כיום חלק בלתי נפרד מהצרכים של בעלי הנכסים עצמם, כמו גם מהדרישות של שוכרים, מתווכים ובעלי עניין נוספים

המאמר נכתבבאדיבות פאזה אחרת בבניה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים