כרגע באתר
9
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לרכישת רכב יפני

במאמר זה נדבר על רכב אך לפני כן, כמה מילים על כלכלה. לצד הכלכלה האמריקאית, הכלכלה הסינית וההודית נחשבות לצמד קטרים שמוביל את העולם. מעטים זוכרים בעדנה את הימים שקדמה טכנולוגית הייתה אך ורק אמריקאית, כיום, הקדמה עברה למזרח ולא רק למובייל אלא גם לרכבים.

24/04/2018

טיפים לרכישת רכב יפני

טיפים לרכישת רכב יפני
במאמר זה נדבר על רכב אך לפני כן, כמה מילים על כלכלה. לצד הכלכלה האמריקאית, הכלכלה הסינית וההודית נחשבות לצמד קטרים שמוביל את העולם. מעטים זוכרים בעדנה את הימים שקדמה טכנולוגית הייתה אך ורק אמריקאית, כיום, הקדמה עברה למזרח ולא רק למובייל אלא גם לרכבים.

הרכב היפני עבור הישראלים

אין ספק כי רכב יפני מהווה עבור הישראלי הממוצע בחירה ראשונה. אבל איך כדאי לרכוש? האם להסתפק בשם של מותג, טויוטה, נניח, או שכדאי להיעזר בכללי מפתח נוספים לרכישה נכונה? ליקטנו טיפים מגוונים שיעזרו גם לכם לרכוש בחוכמה את הבא שלכם.

אמינות וחוויית הנהיגה

מכורי הרכב, חולי ההגה למיניהם יבחרו אחד כזה בעיקר על בסיס הסטייל ועל פי חוויית הנהיגה. אין ספק שלא כדאי לזלזל בדברים הללו אבל הטיפ הראשון מבחינתנו יהיה – האמינות. כאשר בוחרים רכב טויוטה, למשל, הסיכוי ליפול קטן מאוד משום שמדובר באחד אמין במידה יוצאת מן הכלל. האמינות מתבטאת לא רק בכך שהמכונית רואה פחות מוסך. האמינות הזאת מביאה לכך שכמעט ולא תראו אוטו מסוג זה עומד בצד הדרך וממתין לגרר. סוג זה כמעט אף פעם לא תיתקלו במנוע שהתחמם יתר על המידה וכאשר תנהגו נכון ולא תעמיסו על המנוע יותר מדי – הוא פשוט יגרגר.

אמין ומשעמם?

רכב טויוטה גם לא חייב להיות אמין אך משעמם. לאחרונה ניתן לראות רכבים בעלי סטייל מרשים ואופי, שהם הרבה יותר מאשר קופסאות ברזל או פח שייקחו אתכם למחוז חפציכם. טויוטה פריוס או יאריס, למשל, יותר מאשר קורצות לקהל הצעיר והדינאמי. כמובן, זה לא מגיע על חשבון הדגמים המשפחתיים בעלי האיכויות הידועות.

לעולם אין לזלזל בבטיחות

טענה שאנו שבים ונתקלים בה מעת לעת, אפילו כיום, קובעת כי כל הרכבים החדשים, גם היפניים, דומים אלה לאלה. מלבד העובדה כי קיימים הבדלי עיצוב ניכרים, אנו מציעים לעולם לא להניח שכל הרכבים היפניים אכן זהים וזה נכון גם מבחינת הבטיחות. לפני שאתם רוכשים את היפני הבא שלכם, תמיד התעדכנו לפני כן אילו אביזרי בטיחות ואלה מערכות בטיחות מוטמעים בתוכו.

הבחנה בבטיחות

עד מהרה תשימו לב כי לא בכל היצרנים ובהחלט לא בכל הדגמים יופיע אותו מספר של כריות בטיחות. לא בכל הדגמים יהיו חיישני רוורס או מצלמות רוורס. תוכלו בהחלט לבדוק ולהתרשם מפרסום הנתונים של מבחני הריסוק, המעידים באופן ברור על ההבדל שקיים בין דגמים שונים ובין יצרנים שונים. אז במקום לומר שכולם אותו דבר, חפשו את הרכב הבטוח, כדי שתחזרו הביתה בשלום.

למי יש כסף מיותר

אם יש לכם כסף מיותר, אתם בהחלט יכולים לרכוש את הרכב היפני הכי מפואר ויקר שתמכרו, בלי שתצטרכו לראות אף אחד ממטר. אבל אם כמונו, אתם מאלה שלא יכולים להרשות לעצמכם להשתולל ולקרוע את הכיס, הטיפ שלנו הוא לשים לב לכל מה שיכול לעזור לכם לחסוך. גם בקטגוריות הרכבים היפניים ניתן למצוא מכוניות חסכוניות יותר ומכוניות חסכוניות פחות.

בלאי וסחירות

שימו לב לבלאי ולטיפולים שהדגמים הנבחרים צריכים לעבור וגם האמינות תסייע לכם לבחור באופן חסכוני. אפילו באותה קטגוריית רכב תוכלו למצוא פערים לא קטנים במחירים (אפילו באותה רמת אבזור) והבדלים בצריכת הדלק. טיפ נוסף שלא כדאי לשכוח – סחירות. ככלל, היפניות נחשבות למכוניות סחירות. אלה רכבים שיש להם שוק ער למכוניות יד שניה אבל לא כל הדגמים זהים. בבדיקה שנעשתה לאחרונה עולה כי טויוטה ממשיכה להוביל הן בזכות הסחירות הטובה והן בזכות מחירי השוק התחרותיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים