כרגע באתר
9
1
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מישהו קולט אותי? טיפים לשיפור קליטת האינטרנט

אומרים שהצלחתו של בית עסק נשענת על שלושה דברים - לוקיישן, לוקיישן ושוב לוקיישן. גם מיקומו של הנתב האלחוטי (או ראוטר WiFi) מהווה קריטריון מהותי באיכות הגלישה האלחוטית שלכם בבית.

25/04/2018
אבל, לא רק למיקום בלבד ישנה השפעה על רציפות ואיכות הגלישה שלכם. ישנם גורמים נוספים המשפיעים וקובעים האם כל גלישה שלכם תהיה רציפה וחלקה, או שתהפוך לסיוט מתמשך.

מהם הרכיבים המשפיעים על הגלישה ברשת?

הגלישה באינטרנט הוא מיקומו של הראוטר, המשדר האלחוטי, שבעזרתו אנחנו יכולים לגלוש, גם מבלי להיות מחוברים פיזית אליו. שידור אותות ה- WiFiהיוצאים ממנו מאפשר לנו לגלוש גם מהסטרימר בסלון, מהסלולארי בחדר השינה ומהלפטופ במטבח. אבל, לשם כך, צריכים להתקיים מספר תנאים:

1.לא קיים מיסוך פיזי עבה ומשבש בין מקור האותות (הראוטר המשדר) לבין המקלט (הסלולארי, הלפטופ או הסטרימר). מיסוך כזה, למשל, קיר בטון מזוין, קירות ממ"ד וכד', עלולים לגרום לשיבוש בקליטת הרשת האלחוטית ואף למנוע אותה כליל. בנוסף לכך, מראות ומשטחים מתכתיים הממוקמים באזור הראוטר, עלולים לפגוע ביכולת קליטת הרשת ברחבי הבית.

2.לא קיימת הפרעה אלקטרומגנטית בקרבת הראוטר או בין הראוטר לבין המקלט. מכשירי חשמל ביתיים כמיקרוגל, וטלפונים ביתיים אלחוטיים עלולים לגרום שיבושים אלקטרו מגנטיים לשידור ה- WiFiמהראוטר להשפיע על הקליטה. רוצים להיות מופתעים? כבלי חשמל ומנורות הלוגן אף הן עלולות להשפיע על איכות האות, ויותר מכך - אפילו אם מיקום הראוטר שלכם צמוד לקיר הלבנים של השכנים (במקרים בהם גם הראוטר שלהם צמוד לאותו קיר) תיתכנה בעיות ברשת הביתית שלכם.

התאמה בין התשתית לחבילת הגלישה - התקשרו אליכם מספקית האינטרנט שלכם, והציעו לכם את הגדלת רוחב הפס שלכם ובחינם לשנה! לא תיקחו? בטח שתיקחו! וכאן, אתם עלולים להיתקל בבעיה. אמנם, אנחנו מדברים כל הזמן על שידור ה- WiFiהיוצא מהראוטר, אבל, על מנת שהראוטר יוכל לשדר את האותות, צריכה התשתית המתאימה להגיע אליו (כיום, מדובר בקו של בזק או של הוט). במידה והתשתית ישנה או איננה מתאימה, לא רק שלא תצליחו לנצל את חבילת הגלישה החדשה והחינמית, אלא שאתם אף צפויים לשיבושים שונים בגלישה בחבילות הקיימות. טיפ קטן: היות וספק התשתיות וספק האינטרנט הינם גופים שונים, כאשר אתם חווים בעיות בגלישה, ומתקשרים לאחד מהם אשר מגלגל את האשמה על השני- בקשו מהנציג לבצע שיחת וועידה משותפת לשניהם. כך תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר ושיחות "לך ושוב" רבות.

ריבוי משתמשים על הרשת האלחוטית - הרשת האלחוטית שלכם איננה מוגבלת לשטח שבין קירות הבית. אם תחפשו רשת קרובה בטלפון הסלולארי שלכם, כאשר אתם נמצאים בביתכם, תוכלו לראות כמות נאה של רשתות של שכניכם. מה זה אומר? זה אומר, עבורכם, שגם השכנים שלכם רואים את הרשת שלכם, ובמידה והיא איננה מאובטחת בסיסמה, הם גם יכולים להשתמש בה ולגלוש עליה. למה זה אמור להפריע לכם? גם אם נתעלם מסיכוני האבטחה וההשלכות המשפטיות שעלולות לצוץ עקב שימוש כזה, כל מכשיר המשתמש ברשת וגולש בה תופס רוחב פס מסוים. כאשר ישנם משתמשים רבים הגולשים על רשת ספציפית, כל אחד מהם מקבל גלישה פחותה באיכותה, מאשר במצב בו הרשת מעוטת גולשים. במרבית המקרים, הרשת הביתית רוויה במכשירים של בני המשפחה, אין צורך להיות פילנתרופים ו"לארח" עליה גם שכנים או גולשים זרים

לסיכום

ישנם גורמים רבים המשפיעים על קליטת האינטרנט בבית וחשוב להתייחס לכל אחד ואחד מהגורמים אשר פורטו מעלה בעת פנייה אל ספקית אינטרנט לשם בחירת חבילת גלישה מתאימה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים