כרגע באתר
2
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך לבחירת קמין לבית

בחירה של קמין איכותי עשויה להיות אתגר של ממש. שפע הדגמים, הטכנולוגיות והעיצובים השונים, עושים לבלבל גם את המקצוענים שבינינו. אז איך תרכשו את הסוג המושלם בעבור הבית שלכם? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם ניגשים לאולם התצוגה במדריך פשוט אחד.

21/05/2018

בחרו את הסוג הנכון

בחרו את הסוג הנכון
בשוק הישראלי ישנם שני סוגי קמינים פופולריים במיוחד: גז ועץ. קמיני הגז נחשבים לאקולוגיים יותר מאשר קמיני העץ ולכן הם מהווים את הבחירה הראשונה של רבים. יחד עם זאת, גם לקמיני העץ יש יתרונות רבים והמראה של הגחלים הלוהטות בערב חורף קר, עשוי לקסום לרבים. בכל מקרה, חשוב שתבחרו את הסוג שמתאים לדרישות הדקורטיביות והפונקציונליות שלכם:

קמין גז

קמין גז, אותו ניתן להפעיל באמצעות הגז הביתי הינו בעל יתרונות רבים: עלויות צריכה נמוכות, ידידותי לסביבה, יכולת חימום גבוהה, תפעול נוח וקל וכן אפשרות לווסת את עוצמת החום והלהבה באמצעות שלט. יתרון נוסף עבור האוכלוסייה הדתית היא האפשרות להפעיל שעון שבת. חסרונות תנור זה היא העלות היקרה של הקמין עצמו וכן הסכנות שבדליפת גז, מה שמחייב בדיקת טכנאי אחת לשנה. כמו כן חשוב לדאוג לתשתית מתאימה הכוללת ארובה וצינורות גז.

קמין עץ

קמין זה המוסק באמצעות עצים דורש ארובה מתאימה וכן שימוש בכמות עצים נכונה על מנת שניהנה מעוצמת חום מתאימה. היתרונות כוללים אווירה רומנטית טבעית בבית ועלות נמוכה כשאין צורך בהתקנה עם רישיון. החסרון הגדול של תנור זה הוא התפעול שלו, לא לכולם יש את הזמן לדאוג לרכישת עצים, לדאוג לאחסן אותם במקום מתאים, להבעיר אותם ועוד.

סוגים נוספים – נפט/סולר ופלט

קמינים נוספים הם מסוג נפט ופלט (פתיתי עץ). הראשון מתבסס על חימום בתא בעירה כאשר הקוטר שלו קובע את ההספק. בדומה לתנור העץ אין צורך ברישיון ועלותו נמוכה, אך הוצאות התחזוקה שלו הן יקרות. בנוסף לכך הוא אינו ידידותי לסביבה. קמין הפלט – פתיתי עץ, זהו תנור אשר מהווה פתרון למחסור בנפט, הוא מתבסס על שריפת פתיתי עץ שאינה גורמת לפליטת גזי חממה. קמינים אלה מגיעים במגוון גדלים ועיצובים כך שניתן לשלבם בכל אזור בבית.

בצעו סקר שוק ושימו לב לעלויות

מכיוון שכל רכישה נבונה מצריכה סקר שוק ובדיקה של עלויות ההסקה, התחילו בבדיקה אודות המחירים של הדגמים השונים. ניתן לגשת לאתרים המובילים וללוחות המודעות ולשים לב אילו קמינים זולים יותר ואילו קמינים זולים פחות. באופן עקרוני קמין גז נחשב לזול יותר בטווח הארוך משום שהעלויות ההסקה שלו נמוכות בהשוואה לכל תנור עץ סטנדרטי.

בררו אודות רמת הבטיחות

אם יש לכם ילדים קטנים או שאתם גרים בדירה שבה התשתיות אינן איכותיות במיוחד, אתם חייבים לשים דגש עמוק על העניין הבטיחותי. קמיני העץ נחשבים לבטוחים יותר עבור בתים שבהם מערכת הגז אינה איכותית. יחד עם זאת, יש לציין שבשנים האחרונות חל שינוי ברמה של קמיני הגז וכיום ניתן למצוא כאלו אשר מספקים מערכת בקרה איכותית מאי פעם.

שאלו אודות ההספק האנרגטי

כדאי לבחור את הקמין הטוב ביותר לחלל העומד לרשותכם ולכן חייבים לשאול על ההספק האנרגטי של כל דגם. ההספק האנרגטי של כל קמין הוא לא רק עוד נתון סטטיסטי אלא אפשרות להעריך בתוך כמה זמן החדר שלכם יתחמם. ככל שההספק יהיה גבוה יותר, כך תוכלו לעלות את הטמפרטורות שבחדר בזמן קצר יותר וליהנות מתמורה מלאה עבור הכסף שלכם.

בדקו את האחריות

למרות שאתם עומדים לרכוש מוצר חדש שאמור להחזיק לכם שנים רבות, חשוב לוודא שכל תנור מגיע עם אופציה לאחריות מורחבת. עניין זה הוא קריטי משום שעלויות התיקון עשויות לעלות לא מעט ואילו טכנאי מקצועי של החברה יעשה ברוב המקרים עבודה טובה יותר מאשר כל טכנאי פרטי. ההיכרות עם כל דגם, מהווה יתרון של ממש במקרה הזה ואפשרות לדעת שעשיתם עסקה משתלמת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים