כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תחומי התמחות בתור רופא נשים

אם אתם חולמים להיות רופאים אתם צריכים להיות יותר ספציפיים כי יש הרבה סוגי רופאים שונים ברחבי העולם. גם אם החלטתם שאתם רוצים להיות רופאי נשים, עדיין תצטרכו לבחור התמחות כי גם כאן יש הרבה הסתעפויות שונות שמצריכות ידע יותר מדויק.

23/05/2018

הרפואה המיוחדת למין הנשי

הרפואה המיוחדת למין הנשי
עולם הרפואה הוא אחד התחומים הכי מסקרנים שיכולי להיות והוא רלוונטי לחיי כולנו. לא סתם כול אחד חלם מתישהו להיות רופא כאשר לחלקינו זה עבר עם הזמן והתחלף בחלום אחר ולחלקינו זה עבר רק כי הבנו שהמשימה רחוקה ומצריכה מאיתנו 7 שנים של למידה. בסופו של דבר רפואת נשים היא תחום מבוקש ביותר אך חשוב להבין שמדובר על תחומים רבים מאוד וכמו כל ענף ברפואה, הרבה ידע שנדרש לכל בעיה ובעיה. יחד עם זאת, יש הרבה סיבוכים שיכולים להיות במערכת הרבייה הנשית ובעיקר בהיריון.

מי יכול להיות רופא נשים?

אמנם להיות רופא זו משימה קשה לכשעצמה ואין צורך להסביר שוב עד כמה השגרה של רופאים עמוסה ביותר, אך בסופו של דבר יש עוד עניין שחשוב לזכור אצל רופאי נשים והיא הפרטיות והאינטימיות. לא תמיד האישה יכולה להרגיש בנוח בטיפול אפילו כשזה אותו רופא שמטפל בה כבר כמה שנים ולא היה עמו שום תקרית לא נעימה. בכל פעם מחדש הרופא צריך לדעת שכשמגיעה אליו מטופלת הוא צריך לבצע את כל הבדיקות באופן המינימלי ביותר שנדרש כדי להבין מה המידע שהוא היה צריך לקבל וכמובן לשמור על כל כללי האתיקה בנושא הזה במיוחד.

תחומי התמחות בתור רופא נשים

ענף הגניקולוגיה הוא עולם ומלואו ואם אי פעם שמעתם על ביטויים כמו שרירן או היסטרוסקופיה, אל תיבהלו כי יכול להיות שדווקא בהם לא תפגשו. עם זאת, אם החלטתם שהם דווקא כן מעניינים אתכם, תוכלו את ההתמחות שלכם לבצע בנוגע לניתוחים ואבחונים של הרחם ובעיות שונות במערכת הרבייה הנשית. מדובר על נושא מורכב מאוד שיכול בתוכו התמודדות עם שרירנים ופוליפים, וירוסים כמו הפפילומה ובעיות אחרות שלאו דווקא קשורות לפוריות. היסטרוסקופיה היא פעולה שתבצעו גם למטרת אבחנה וגם למטרת ניתוח ומצפה לכם עבודה עם מכשור מעניין ביותר.

רוצים לעזור לזוגות להביא ילד?

אם אתם רוצים לעזור לזוגות להביא ילד לעולם יכול להיות שאתם בטוחים שהתכוונו ליילוד אך אנחנו עוד לא שם, כי יש הרבה זוגות שנעצרים בשלב ההיריון. לא פשוט להיכנס להיריון לאותם זוגות שמנסים ומנסים ולא מצליחים, וכאן בדיוק אתם תיכנסו לתמונה אחרי התמחות בפריון. אמנם מדובר על מקצוע רגיש מאוד ויש צורך לדעת להיות נעים הליכות ושליו כי מדובר בזוג שחלומו הולך ומתרחק ממנו כל יום ויום, אך אתם יכולים למצוא את עצמכם בסיפוק עצמי מדהים אחרי שתצליחו במשימה. יש צורך בפעולות ואבחונים לא פשוטים כולל בדיקות גנטיות, הפריות חוץ גופיות, תרופות רבות וכו'.

המתמחים שמביאים חיים חדשים

אחרי שרופא מיילד רואה כל כך הרבה לידות בחייו הוא כבר מאבד מההתרגשות ולכן חשוב מאוד לזכור את החיסרון הזה. עם זאת, הרופא לומד להישאר קר רוח במצבים האלו והוא יכול להשתלט על כל לידה ולבצע אותה בצורה הכי טובה שיש. יש לא מעט מיילדות ומיילדים בתחום הפורה הזה עם קצב יילודה שרק הולך וגודל עם השנים, כאשר זו הפעם היחידה שבו הבכי של התינוק יהיה דבר חיובי שהרופאים וההורים ירצו לשמוע. אמנם כל רופא נשים לומד על מצבי יילודה כי יש מצבי חירום שיכולים לצוץ אך כאן יש התמחות גדולה ומקיפה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים