כרגע באתר
7
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בניית תכנית עסקית

מעוניינים להקים מיזם חדש? חשוב לדעת כי בניית תכנית עסקית בצורה נכונה ומקצועית עשויה להוות את אחת המפתחות העיקריים להצלחתו. היא תכלול את מאפייני המיזם, תכנית פיננסית, ניתוח קהל יעד, דרכי יישום בפועל ועוד.

24/05/2018

מהי תכנית עסקית?

מהי תכנית עסקית?
תכנית זו מהווה למעשה את היסודות שעליהן נבנה המיזם. היא חיונית לו כמו יסודות לבית. תכנית מפורטת אמורה לכלול את כל ההיבטים הנדרשים להתנעתו ולביסוסו: מודל עסקי, ההיתכנות הכלכלית שלו, מאפייני המוצר או השירות והאמצעים הנדרשים לו, ההיבט השיווקי ואסטרטגיית ניהול רב שנתי. תכנית זו היא לא רק מצפן. היא הדרך הסלולה שתלווה אתכם משלבי ההקמה ולאורך כל שלבי חיי המיזם.

חשיבותו של שיווק באינטרנט

כיום, פרסום ושיווק בפלטפורמות השונות הם תנאי הכרחי להצלה. מנוע החיפוש גוגל הוא מנוף שיווקי רב עצמה. אין מיזם שבעליו יכול להרשות לעצמו לוותר על נוכחות באינטרנט, בכמה שיותר ממשקים ופלטפורמות: אתר, עמוד פייסבוק, יו טיוב, קידום אורגני וקידום ממומן. גם ובעיקר אם המושגים האלה נשמעים לבעלים כמו שפה זרה, הוא חייב לשכור את שירותיו של יועץ שיווק באינטרנט. תכנית עסקית חייבת לכלול תכנית פרסום ושיווק באינטרנט.

ייעוץ לסיוע בבניית התכנית

כל יזם, במיוחד אם מדובר בהקמת המיזם בפעם הראשונה, זקוק לסיוע ואף לליווי צמוד של יועץ עסקי, אשר מכלול הפונקציות שהוא נדרש ומצופה למלא הופכים אותו הלכה למעשה לאדם שנכון להגדירו – מנטור. תכנית להקת המיזם שעורך אותה בעל מקצוע אומדת את ההוצאות ואת ההכנסות, את תזרים המזומנים, מועדים משוערים של החזר ההשקעה לבעלים ו/או למשקיעים. חלק בלתי נפרד מתכנית כלכלית הוא הגדרת קהל היעד שאליו מכוון המוצר או השירות.

מה התכנית העסקית כוללת?

היא מחדדת ומבהירה את מאפייני המיזם, היתרונות (בעיקר היתרונות היחסיים) הגלומים בו, התועלות הקיימות בו, השוני שבו לעומת מה שקיים בשוק, דרכי ההחדרה שלו לשוק ועוד. השאלות הבסיסיות שכל אחת אמורה לתת עליהן מענה: מה המוצר או השירות? מה הוא המודל העסקי שלנו? האם ההון העצמי שלנו מספיק או שנדרש גיוס משקיעים? כיצד ובאילו פלטפורמות ומקומות כדאי לנו לפרסם? מי קהל היעד שאליו מכוונים? כיצד ניישם בפועל את התכנית שבנינו?

שווי הייעוץ לא יסולא בפז

עקרונותיה של תכנית עסקית הם עקרונות קבועים, אבל לכל סוג מיזם ותחום יש מאפיינים ייחודים שלו, אשר ביטוי ומענה להם אמור להינתן בבנייתה של התכנית. לכן כה חשוב לבחור יועץ שיש לו ניסיון בתחום שבו אתם מתכננים להקים את המיזם שלכם. קבלת ייעוץ זה כתנאי לפתיחת המיזם היא לא רק תנאי הכרחי להצלחתו; ויתור עליו עלול לגרום כישלון ידוע וצפוי מראש. עלות השירות נגזרת מחשיבותו. רבים מהיזמים מצליחים חייבים את הצלחתם ליועץ שליווה את הקמתם וליווה אותם לאורך זמן.

מקסום הפוטנציאל

מנטור עסקי בפרט ומנטור בכלל הוא אדם שהשפעתו רבה, לעתים מכרעת. עם כל ההערכה כלפיו כמוסמך וכמנוסה בתחומו, חשוב לדעת שהשוק מושפע מגורמים שונים, משתנים, אשר לא על כולם ניתן להשפיע גם בהחלטות מושכלות. תחום זה הוא דינמי. צפויות בו תנודות. הוא מושפע עקרונית מהיחסים בין היצע לביקוש ומהמנגנונים הגורמים לעליית כל אחד מהשניים. במרחב כזה נדרש שיקול דעת וקבלת החלטות מושכלות. מי שנסמכים על חוות דעתו של יועץ עסקי ודאי מצמצמים את שולי הטעות ומגבירים את הסיכוי למיצוי מרבי של הפוטנציאל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים