כרגע באתר
4
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תיקונים קלים בבית

גרים בדירה או בבית שכור? במקרה שאתם האחראים לתיקון או שמדובר בבית משלכם, כדאי לדעת שלא לכל בעיה נדרש להזמין איש מקצוע ולשלם מחיר גבוה. למעשה, יש תיקונים רבים וקלילים שאתם יכולים לעשות בעצמכם ולחסוך לכם הרבה כאב ראש והוצאות.

29/05/2018

תיקון קל של דלתות חורקות ושערים

תיקון קל של דלתות חורקות ושערים
שיני הזמן עושות את שלהן גם בכל מה שקשור לשערים ולדלתות שלנו. ומה שנפתח בעבר בקלות ובמהירות, כעבור מספר שנים עלול להתחיל לחרוק ולזייף. מה עושים? לא, אין צורך עדיין להחליף את השער או הדלת! לעיתים מספיק שתצטיידו בספריי לשימון צירים ופשוט תרססו את צירי הדלת או השער בקצת שמן. כמה ריסוסים כאלו והדלת או השער יהיו כמו חדשים בלי חריקות ובלי רעשים מבהילים.

היווצרות חלודה

כמו כן, מומלץ גם מפעם לפעם להשתמש בחומרים מונעי חלודה. זו מצטברת לעיתים על צירים וסביבם ומקשה על פעילותם. לכן, מניעה מבעוד מועד של היווצרות חלודה, עשויה לסייע לשמר לאורך זמן תנועה חלקה יותר של המנגנונים והצירים.

סדקים בקיר או קילופים

עוד בעיה שמופיעה בעיקר בבתים או בדירות ישנות או באזורים שבהם יש הרבה תזוזה של הקרקע, הם סדקים בקיר וקילופים. סדקים בקיר דורשים טיפול שונה מזה הנדרש לטיפול בקילופים. בעוד במקרה של קילוף תזדקקו לגרד את כל הקילופים ולהעזר בחומר מקשר ואז ליישם צבע חדש, במקרה של סדקים בקיר, מדובר בחורים של ממש שיש לאטום אותם ראשית כל. לכן, מומלץ במקרה זה להשתמש בחומר לתיקון סדקים בקיר, למשל קליסמו X, המוכר מאוד של טמבור או כל חומר אחר, בעל תכונות דומות. לאחר יישום שלו וייבוש, ניתן ליישם צבע חדש שיסתיר את הסדקים היטב.

נזילה תחת הכיור

עוד בעיה נפוצה שרבים ממהרים להזמין בגינה שירותי שרברבות או אינסטלציה היא במצב שיש נזילה תחת הכיור. לרוב נזילה תחת הכיור נגרמת משתי סיבות עיקריות: או מסתימה שיש במעלה הצינור או כתוצאה מגומיית האטם שנקרעה או התרחבה.

במקרה של סתימה

תבחינו שיש קושי בירידת המים. שימוש בתמיסה לפתיחת סתימת כיורים הנמכרת בכל סופר, תפתור לרוב את הסתימה ותפתח אותה בהצלחה. אם המים יורדים בקלות פנימה אך נוזלים מהצנרת עצמה, יתכן שיש בעיה באטם. לשם כך, יש להחליפו בחדש ולחזק את האטימה באמצעות נייר דבק לאיטום (סילר) לאחר שמצאתם את המקום בו השתחררה הגומיה.

הסתייגות קלה בנושא הכיורים שחשוב לציין

כאן חשוב לסייג ולומר- לא בכל המקרים מדובר בבעיות קלילות שניתן לסדר לבד ולעיתים הנזילה מעידה על בעיה גדולה הרבה יותר. במקרה הזה, הטיפים אותם הזכרנו בשורה הקודמת, הם יותר בגדר "עזרה ראשונה" ואם לאחר מכן הבעיה ממשיכה, יש להוועץ באיש מקצוע.

עובש- גם לכם זה יכול לקרות

לבסוף, אחת מהבעיות הכי נפוצות בבתים חדשים וישנים כאחד היא בעיית העובש. כאשר חדרים לחים אינם מאווררים מספיק, או כאשר יש רטיבות ממושכת על הקיר או כזו שחדרה לתוכו, נבגים של עובש מתחילים להופיע. כידוע לכל, מדובר בבעיה לא רק אסתטית אלא גם בריאותית ועל כן חשוב לטפל בה בהקדם.

אופן הטיפול

תוכלו לתת מענה ראשוני לבעיה באמצעות ריסוס הקיר באקונומיקה מהסוג הבסיסי והנפוץ ביותר. עוד אופציה לטיפול מעמיק יותר, היא לגרד ולקלף את הקיר כמה שכבות פנימה, ואז להשתמש בחומר חיטוי ייעודי לעובש ופטריות. לאחר ייבושו יש להשתמש בחומר איטום וכן חומר מקשר כדי לצבוע מחדש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים