כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השקעות בתחום הנדל"ן בשנת 2018

שוק הנדל"ן הפך בעשור האחרון לאפיק השקעה אטרקטיבי. גם ב-2018 נמשך החיפוש אחרי נכסים מניבים - כשמנעד האפשרויות בתחום מתרחב. כדי שתוכלו לבחור את האופציה הטובה ביותר עבורכם, בהתאם להעדפות הספציפיות שלכם ולמצבכם הפיננסי, כדאי להכיר את כל האפשרויות המתגמלות:

03/06/2018

להתרחק מהמרכז

להתרחק מהמרכז
המלצה נוספת למי שמחפש השקעה בנדלן ב-2018 היא להתרחק מהמרכז ולהעדיף את הערים הבינוניות בגודלן, ובפרט את אלה שנמצאות בתנופת פיתוח. דרך אחת לזהות ערים שצפויות למשוך אליהן אוכלוסיה חזקה ולהעלות את ערך הנכסים היא לבחון את מצב התחבורה: תחנת רכבת חדשה, סלילת כבישים או שדרוג התחבורה הציבורית מחברים עיר קטנה ללב המטרופולין ועוזרים לה לצמוח. גם ראש עיר נמרץ ובעל חזון תורם לכדאיות ההשקעה בעירו. בפרט כדאי לבחון ישובים כמו קרית ים, נתיבות, באר יעקב, אור עקיבא, עפולה, מכבים רעות, קרית גת וחדרה.

פרויקטים של התחדשות עירונית

הפרויקטים שנכנסים תחת הכותרת "התחדשות עירונית" - אם תרצו, "תמ"א 38" - מייצרים מצבי win-win-win: בעלי דירות ישנות זוכים לדירה חדשה ומשודרגת, הרשות העירונית מחדשת את פניה ומושכת אליה אוכלוסיות חזקות - ולמשקיעים ישנן הזדמנויות לזכות בתשואות נאות. בפרט כשמדובר על פינוי בינוי, כשלמי שמכין שיעורי בית ומזהה את המקומות בהם צפויה להתממש תכנית כזו כבר בשלב מוקדם, צפויים רווחים גבוהים. דוגמה לכך היא הפרויקטים של חברות נדל"ן כמו גינדי השקעות וההערכה היא כי בעקבות תוכנית זו, יבוצעו עוד פרויקטים שנהנה מקרבה לתל אביב ועל כן מחירי הנדל"ן בו גבוהים.

מזרח אירופה שוב על המפה

לאחר קריסת ברית המועצות והמעבר של מדינות מזרח אירופה משלטון טוטליטרי לשוק חופשי ישראלים רבים עטו על ההזדמנויות העסקיות שצצו במדינות אלה. בשלב מסוים התגלה שלא כל הנוצץ זהב, ולמזרח אירופה נוצרה תדמית בעייתית - אולם בשנים האחרונות השווקים שם מתייצבים, ובפרט כדאי לבחון את הנדל"ן ברומניה ובפולין. דוגמה טובה לכך היא פרויקט של גינדי השקעות בבוקרשט בירת רומניה, מקום אהוב באופן כללי על ישראלים - מתחם סגור, יוקרתי במיוחד, בלב העיר (ליד הקניונים הגדולים של בוקרשט ופארק טינרטולוי), שמהווה השקעה מצוינת.

ניו ג'רזי - כבר לא האחות הקטנה של ניו יורק

לא רק ברומניה: נדל"ן בחו"ל הוא אופציה רווחת ורווחית באופן כללי, בין השאר בזכות הפעילות של חברות ישראליות רבות דוגמת גינדי השקעות מעבר לים - עובדה שמקלה על המשקיע הישראלי ליהנות מהזדמנויות מצוינות. עוד יעד שהתגלה על-ידי הישראלים ומתאים להשקעה ב-2018 הוא ניו ג'רזי: המדינה השכנה לניו יורק נמצאת בתנופת התפתחות משמעותית, החוסן הכלכלי שלה הוא מהגבוהים בארה"ב ובהתאם איכות האוכלוסייה בה והקרבה למנהטן תורמת אף היא, כך שכדאי לבחון אופציה זו.

קניית משרד להשקעה

המשקיעים הישראלים הופכים מתוחכמים יותר ויותר, וכבר לא מסתפקים רק בדירות: משרד עשוי להניב תשואה גבוהה מאוד ועוד יתרון לאופציה זו הוא איכות השוכרים וההעדפה שלהם לחוזים לטווח ארוך כך שכבעלי הנכס הטרחה הכרוכה בניהולו נמוכה יותר וכמו כן תזכו לראש שקט. עוד כדאי לדעת שבגוש דן תפוסת המשרדים מתקרבת ל-100% ובהתאם הביקוש גבוה - עוד סיבה טובה לחפש משרדים להשקעה. בפרט מומלצות חולון ובת ים שמפתחות מרכזי עסקים שמושכים אליהם חברות איכותיות.

השקעה בחנייה

השתכללות שוק הנדל"ן והקושי ההולך וגובר במציאת חנייה בתל אביב יוצרים עוד הזדמנות למשקיעים - חניות. מחירה של חנייה באזור שבו ישנו ביקוש רב למקום פנוי הוא כמה עשרות אלפי שקלים, וניתן להשכירן בסכום של 700-1,000 ש"ח בחודש וליהנות מתשואות של 7-8%.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים