כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורסים בייעוץ מס

מערכת המיסוי בארץ מורכבת מאוד, וכדי לא לשלם מסים גבוהים מהנדרש ישנו צורך בבקיאות של ממש. בהתאם הביקוש לשירותיהם של יועצי מס נמצא במגמת עלייה מתמדת. על-פי תיקון לפקודת מס הכנסה משנת 1996, רק מי שרשום בפנקס יועצי המס רשאי להציג את עצמו ככזה.

05/06/2018

בחינות מועצת יועצי המס

בחינות מועצת יועצי המס
עבור רוב בעלי העסקים, הידע בתחום המסים מסתכם בהוצאתה של חשבונית מס לאחר כל עסקה. יועצי מס, באופן טבעי, מחויבים להיכרות מעמיקה עם מערכת המסים בישראל וכדי לוודא שכך הדבר מקיימת מועצת יועצי המס 4 בחינות במקצועות מסים א', מסים ב', מסים ג' וחשבונאות. רק מי שעובר את כל 4 הבחינות יוכל להירשם בפנקס יועצי המס. לכל אחת מהבחינות שני מועדים בכל שנה, בחורף (ינואר/פברואר) ובקיץ (יולי/אוגוסט).

נושאי הלימוד

מאחר שמטרת כל קורס ייעוץ מס היא הכנה לבחינות מועצת יועצי המס, חומר הלימודים אחיד בכל המקומות. בין הנושאים הנלמדים: מהי חשבונית מס קבלה, חוק מס ערך מוסף, רווח הון, ניכויים במקור, הצהרת הון, מיסוי מקרקעין, פטורים במס הכנסה, הקלות לעולים ולתושבים זרים, מיסוי תאגידים, הוצאות והפסדים, עבירות מס (למשל אי הוצאת חשבונית מס במועד) ועוד.

התמחות

דרישה נוספת בדרך לרישום בפנקס יועצי המס היא תקופת התמחות של שנה, תחת יועץ מס מוסמך בעל ניסיון של לפחות 5 שנים. מאחר שהלימודים עצמם נמשכים בין שנה לשנתיים הרי שמשך ההכשרה של יועצי מס הוא שנתיים עד שלוש.

איפה אפשר ללמוד ייעוץ מס?

ישנם מספר מוסדות לימוד שמציעים קורס ייעוץ מס שמכין את המשתתפים בו לבחינות מועצת יועצי המס:

המכללה למינהל

למכללה למינהל 10 שלוחות ברחבי הארץ: ירושלים, תל אביב, חיפה, פתח תקווה, באר שבע, נתניה, ראשון לציון, אשדוד, אלעד ואילת. היקף הלימודים הוא 620 שעות אקדמיות, וניתן לבחור בין לימודי ערב לבין לימודים בימי שישי.

היחידה ללימודי חוץ באשקלון

ביחידה ללימודי חוץ ששוכנת בתוך קמפוס המכללה האקדמית אשקלון מתקיימים לימודי ערב פעמיים בשבוע. קורס חשבונאות כולל 180 שעות לימוד, ובכל אחד מקורסי המסים (א', ב' ו-ג') היקף הלימודים הוא 188 שעות. בסך הכל מדובר ב-660 שעות לימוד אקדמיות.

היחידה ללימודי חוץ ברמת גן

במרכז האקדמי למשפט ועסקים - שלוחה נוספת של היחידה ללימודי חוץ נמצאת ברמת גן, במרכז האקדמי למשפט ועסקים. היקף הלימודים זהה כמובן לזה שבמכללה האזורית אשקלון.

היחידה ללימודי חוץ ברחובות

קמפוס פארק המדע עוד שלוחה של היחידה ללימודי חוץ - ולימודים במתכונת זהה - תמצאו בקמפוס פארק המדע ששוכן בין רחובות לבין נס ציונה.

מכללת רמת גן

במכללת רמת גן, השוכנת בסמוך למחלף גהה בדרום העיר, ניתן לבחור בין לימודי בוקר (8:30-13:30) לבין לימודי ערב (17:00-21:15).

מישלב

לרשת מישלב שלוחות בתל אביב, חיפה ובאר שבע. ניתן לבחור בין לימודים בבקרים (מפגש אחד בשבוע, 9:00-15:00), בימי שישי (8:30-13:00) או בשעות הערב (17:30-20:30, פעמיים בשבוע).

תנאי קבלה

תנאי קבלה בסיסי אחד הוא תעודת בגרות, אולם ניתן להתקבל גם על בסיס 12 שנות לימוד וציון 60 או יותר במבחני הבגרות במתמטיקה, אנגלית ולשון עברית. אופציה נוספת היא 12 שנות לימוד ומעבר שני מבחנים (בחשיבה כמותית ובמבוא למשפט ומשטר מדינת ישראל). גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות יכולים להתקבל ללימודי ייעוץ מס במכללת רמת גן ללא תעודת בגרות. תנאי שני הוא תעודת הנהלת חשבונות סוג 2.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים