כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ביצוע קידוח בטון למעברי תשתיות בביתכם

מהכנה לארובות ולקולטי אדים, דרך מעברי צנרת אינסטלציה ומים, וכלה ביצירת מעבר לחיבור מייבש כביסה, כל עבודת קידוח לצורך הנחת תשתיות במהלך שיפוץ דירה הופכת מסובכת יותר כשמדובר על קידוח בטון – עם צורך בכלים מיוחדים וביד מקצועית של מומחה.

06/06/2018

מתי יש צורך בקידוח בטון במהלך שיפוצים?

מתי יש צורך בקידוח בטון במהלך שיפוצים?
עבדות ניסור וקידוח בטון ביהלום מסייע ליצירת חורים, פתחים ןתעלות עבור מגוון עבודות שיפוץ והנחת תשתיות דרך קירות, עמודים, תקרות, רצפות וכו' העשויים מבטון או בטון מזוין. למשל: יצירת מעבר לצנרת ביוב, מים ואינסטלציה; יצירת תעלות חשמל, הכנה לגופי תאורה או למייבש/מכונת כביסה, למעבר ונטות וקולטי אדים, למעבר ארובת קמין ועוד.

מה הופך ניסור וקידוח בטון למשימה מורכבת?

מורכבותן של עבודות קידוח בטון נובעת מחוזקו הרב של החומר הנקדח, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בבטון מזוין, שבו מחוזק הבטון בתשתית פלדה מבפנים. ניסור וחציבה של חומר כה עמיד, חזק וקשה אינה אפשרית במסורים ובמקדחות מן השורה. גם עם הכלים הנכונים לעבודה שכזו, בביצוע עבודות מסוג זה בבטון ישנן שתי בעיות עיקריות: האחת היא להצליח לדייק ולבצע חור סימטרי בגודל הנכון על אף התנגדותו של החומר והעבודה בכלים כבדים. השנייה היא לעשות כל זאת ללא גרימת זעזועים רבים למשטח הבטון, כי אלו עשויים ליצור סדקים ולסכן את שלמות המבנה ואת חוזקו.

איזה ציוד דרוש לביצוע קידוח בטון איכותי?

אם שמעתם את המושג קידוחים ביהלום או שחיפשתם חברה מומלצת לניסור וקידוח בטון ביהלום, אז אתם בוודאי יודעים את התשובה: מקדחות פלדה המחוזקות בשבבי יהלומים (החומר הקשה ביותר בנמצא) הן הדרך ליצירת חור עגול מדויק במשטחי בטון בכל עובי, מ-20 סנטימטר ואפילו יותר ממטר. מקדחת בטון ביהלום מצוידת במעין "כוס", שיוצרת את החור העגול, כאשר קוטרה משתנה בהתאם לצורך (2 צול, עד ל-20 צול וכן הלאה). הציוד משלב בעבודה גם מים להרטבת הבטון – שיטה המונעת יצירת אבק וזעזוע מיותר. עבור פתיחת קיר הפוכה בקיר בטון הפוך (בתקרה מהרצפה למשל) יש צורך במקדחות מיוחדות עם קיבוע מתאים. למשל לצרוך קמין וארובה.

איך בוחרים חברת חיתוך וניסור בטון ביהלום?

מאחר והשמירה על בטיחות ועמידות הבטון במבנה היא ערך עליון, אסור להקל ראש בבחירת חברה מומלצת ומקצועית לביצוע עבודות בטון כגון חיתוך בטון וניסור בטון ביהלום. חשוב לבחור בחברה אמינה, מנוסה ומיומנת עם מוניטין, שמאחוריה שנים ארוכות של התמחות ספציפית בקידוחי בטון (ולא בקידוח כללי). חשוב לבדוק את הקפדתה של החברה על נהלי בטיחות בזמן העבודה, את אחריותה, וכן התאמתה לביצוע עבודות פתיחת קיר בטון מיוחדות (עבודות בגובה למשל, או קידוח הפוך בבטון). כדאי גם לברר שהחברה דואגת בגמר העבודה לניקוי השטח ולפינוי חלקי הבטון המיותרים (לאתרי פסולת מורשים, כמובן).
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים