כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס הכנה למבחן אמירם

מבחן אמירם הוא מבחן מיון בשפה האנגלית. אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות מסתמכות על הציון במבחן זה כדי למיין בין המועמדים השונים לכל המסלולים. אחת הדרכים הטובות ביותר להיערך למבחן ולהבטיח ציון מקסימלי בו היא קורס הכנה ייעודי.

29/07/2018

כיצד בנוי מבחן אמירם?

כיצד בנוי מבחן אמירם?
חשוב לציין כי לעתים הציון משפיע על סיכויי הקבלה למסלול כזה או אחר ובמקרים אחרים הציון קובע האם הסטודנט יידרש ללמוד קורסים שונים באנגלית או שמא הוא יהיה פטור מהם (או מחלקם). עוד לפני שמחפשים קורס הכנה למבחן אמירם כדאי להבין מהו מבנה בחינה זו. פירוש השם אמירם הוא ראשי תיבות של אמיר ממוחשב, ואכן מדובר במבחן זהה במהותו לבחינת המיון באנגלית שנקרא אמיר, אבל בחירת התשובות (וגם הצגת השאלות, כמובן) נעשית על גבי מחשב ולא על דפים.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

מי שעורך את מבחני האמירם הוא המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. מרכז זה, שהוא גם זה שעורך את המבחן הפסיכומטרי המוכר, מקיים את בחינת השליטה באנגלית 4 פעמים בשנה, כלומר בתדירות של אחת לשלושה חודשים בממוצע, וניתן לעבור אותה במרכז הארץ, בצפון, בדרום או בירושלים. הבחינה מורכבת משלושה פרקים והם השלמת משפטים, ניסוח משפטים מחדש והבנת הנקרא. חשוב להדגיש כי מבחני אמירם לא כוללים בדיקה של דיבור באנגלית או הבנת הנשמע, ובהתאם גם קורס הכנה למבחן אמירם לא יכלול כמובן מרכיבים אלה אלא יתמקד בתרגול פתרון שאלות מהסוגים שמופיעים במבחן.

הליך הבחינה

משך המבחן משתנה מנבחן לנבחן כשבדרך כלל מדובר על כשעה. לכל שאלה מוקצב פרק זמן ספציפי, ולא ניתן לחזור לאחור כדי להשיב על שאלות שלא נענו מיד כשהוצגו. בנוסף גם אין טעם לענות במהירות על שאלות קלות, שכן הדבר לא מוביל לזמן רב יותר לשאלות הקשות. עוד כדאי לדעת כי רמת הקושי של השאלות מותאמת לכל נבחן ונבחנת - בכל שלב של מבחן אמירם מעריכה התוכנה את רמת הבקיאות של הנבחן באנגלית (על סמך התשובות לשאלות שכבר הוצגו) ובהתאם לכך בוחרת את השאלה הבאה. התאמת רמת הקושי נועדה להבטיח רמת דיוק מרבית של הציון מבלי להידרש לכמות גדולה מאוד של שאלות - וכמובן שהציון בסופה של הבחינה משוקלל גם על סמך רמת הקושי שנבחרה עבור הנבחן הספציפי.

מה כוללים קורסי הכנה למבחני אמירם?

מטרת קורס הכנה למבחן אמירם היא להכין את הנבחנים לסוג השאלות מהן מורכב מבחן זה, לעזור להם לתרגל שאלות רבות ככל האפשר מכל סוג וכן לחזק את הביטחון העצמי שלהם שגם לו חלק בהצלחה בבחינה עצמה. במהלך הלימודים בקורס ההכנה גם מתרחב אוצר המילים של כל אחד מהמשתתפים בקורס, כשבמקביל מומלצת לכל אחד ולכל אחת העשרת אוצר המילים גם מחוץ לקורס - למשל באמצעות צפייה בתכנים באנגלית (ביוטיוב, באינטרנט באופן כללי, בטלוויזיה וכו'), קריאת טקסטים באנגלית ואפילו דיבור בשפה זו (גם אם המבחן עצמו כאמור לא בוחן את יכולת הדיבור, עצם השיחות באנגלית מפתחות את אוצר המילים).

דגשים במסגרת הקורס

דגש חשוב אחר במסגרת קורס ההכנה למבחן האמיר"ם הוא הבנה מלאה של אופי השאלות מהסוגים השונים. השאלות שעוסקות בהשלמת משפטים מציגות משפט, בדרך כלל פתלתל ומורכב וכזה שכולל מילים לא מוכרות, כשמילה אחת חסרה בו. הבחירה מבין 4 האפשרויות נשענת על הבנת המהות הכללית של המשפט והרעיון המרכזי בו ולאו דווקא על תרגום מדויק של כל מילה. גם בחלק שבו נדרש ניסוח מחדש של משפטים אין צורך להבין כל מילה, אבל כן חשוב להבין את המבנים הדקדוקיים הנפוצים ובהתאם את הרעיון הכללי של כל משפט.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים