כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד נתחזק גינה בתקופת החורף

גינה היא חלק נפלא בכל נכס. כאשר היא קיימת, ניתן לשבת בחוץ וליהנות ממזג האוויר במקום לשהות בחלל סגור במשך כל שעות היום. על מנת שניתן יהיה לנצל את הגינה באופן מיטבי, יש לדאוג לתחזוקה שוטפת.

11/10/2018

הכנת הגינה לקראת החורף

הכנת הגינה לקראת החורף
צמחים גדלים ומתפשטים ברחבי הגינה ויש לגזום אותם מדי פעם. הדשא צומח פרא ויש לכסח אותו מדי חודש-חודשיים וכמובן, יש לוודא כי ענפי העצים בגינה אינם בסכנת קריסה טרם בוא החורף. אחד המאפיינים החשובים בכל גינה הוא מגוון הצמחים, הפרחים והטיפול בהם. גינה מטופחת משרה אווירה נעימה ומאפשרת שימוש תדיר, בעוד גינה מוזנחת איננה נותנת הרגשה מזמינה ובנוסף, איננה אסתטית ופוגעת בחזות הנכס. לכן, חשוב לדאוג לתחזוקה נאותה של כל חלקי הגינה.

ממה מורכבת תחזוקת הגינה?

גיזום, כיסוח וכריתה

פעולות אלו נדרשות בכל גינה על מנת לשמור עליה שימושית ואסתטית ועל כן צריכות להתבצע באופן תדיר. כיסוח הדשא צריך להתבצע אחת למספר שבועות כתלות במזג האוויר וסוג הדשא. כך גם גיזום השיחים סביב, כתלות במין הצמח ובמהירות הגדילה שלו. לבסוף, יש לדאוג לכריתה של ענפים מסוכנים או עצים בלתי רצויים בכדי לשמור על סביבה בטוחה ככל הניתן.

שתילת פרחי חורף

על מנת לשמור על מראה רענן ואסתטי, כדאי לדאוג לכך שהגינה תהיה פורחת וצבעונית במשך מרבית עונות השנה. בכדי להשיג את המטרה, יש לשתול בכל עונה צמחים המתאימים למזג האוויר. כך לדוגמא, מרבית פרחי הנוי המלבלבים בעונת האביב והקיץ אינם פורחים בתקופת החורף ועל כן כדאי להוסיף פרחי חורף כדוגמת פקעות צבעונים או נרקיסים וכמובן רקפות וצמחים נוספים. אפשרות נוספת היא שתילה של צמחים רב שנתיים, עשבוניים או בשרניים אשר נראים טוב לאורך כל עונות השנה ומשפרים את מראה הגינה גם בתקופת החורף.

כיצד נדע באילו צמחים כדאי לבחור והיכן לשתול אותם?

מגוון הצמחים הקיים בעולם עצום ומתוכו מספר מועט של צמחים משמשים למטרות נוי ברחבי העולם. כאשר נרצה לבחור צמח לגינה, חשוב לקחת בחשבון את תכונותיו ולא לבחור בו על סמך מראהו בלבד שכן הוא עלול שלא לשרוד במידה ואיננו מתאים למטרה. יש לבדוק האם הצמח מתאים לשמש או לצל, באיזה סוג אדמה יש להשתמש, האם ניתן לשתול בעציץ ומה גודל העציץ הנדרש, מה סוג הדשן ותדירות הדישון ועוד פרטים רבים וחשובים. בבואנו לבחור פרחים לעונת החורף, יש לבדוק את עמידותם בטמפרטורות השוררות באזור מגוריכם על מנת שיפרחו וילבלבו באופן המיטבי.

אם אינכם מכירים את הצמחים המתאימים, תוכלו להיוועץ ביועצים הנמצאים במשתלות ובחנויות הפרחים בכדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. זכרו לברר את מירב הפרטים על אודות הצמחים אותם אתם מעוניינים לרכוש כדי שתוכלו ליהנות מהם לאורך זמן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים