כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השקעות נדלן ביוון

בעולם בו הכסף זוכה לפרשנות וערך מחודש מדי יום, השקעות בתכניות חיסכון ובמטבע זר כבר מזמן הוכיחו כאינן מספקות תשואה מתאימה. על מנת להבטיח גריפה של רווחים נאים ביחס להשקעה יש צורך לבחור בשוק בו הביקוש גובר על ההיצע.

15/10/2018

מוניטין שוק הנדל"ן העולמי

מוניטין שוק הנדל"ן העולמי
שוק הנדל"ן העולמי זכה למוניטין של שוק כזה מהסיבה הפשוטה שקרקעות הם המוצר היחיד שלא מיוצר עוד בעולם כולו וזאת למרות הביקוש ההולך וגובר. כמובן, יש מי שמשקיע בנדל"ן בישראל, אז זאת תוך כפיפות למיסוי ולבירוקרטיה המקומית, כמו שידוע לכולנו – לא פשוטה. אולם העולם הגלובאלי בו אנו חיים מלמד כי אין גבול למקומות בהם ניתן להשקיע, ובמרחק זמן טיסה כל כך קצר ממתין מרחב ים תיכוני בעל פוטנציאל השקעה אדיר ותוצאות מוכחות בשטח.

זה הזמן להשקעה ביוון

מאיפה מתחיל הרעיון והחשיבה שכדאי להשקיע ביוון בשנים האחרונות? הכל מתחיל בעקבות כך שיוון חוותה בעשור האחרון משבר כלכלי עצום ומאיים. המשבר הזה הצריך התערבות וסיוע בינלאומי והסתיים בשנת 2015 בהסכם כלכלי שנחתם בין הממשלה והנושים הרבים שלה, להסדר כלכלי, וזאת לצד תכנית צמיחה והבראה. מחירי נכסי הנדל"ן במדינה צנחו עקב משבר כלכלי זה בעשרות אחוזים, אולם גם עתידה הכלכלי היה לוט בערפל ועל כן המקומיים והמשקיעים הזרים לא מיהרו לשים את כספם על קרן הצבי.

התאוששות כלכלית ביוון

ההתאוששות הכלכלית המהירה של יוון הפתיע רבים וקווי הצמיחה בלטו במיוחד בתחום התיירות והנדל"ן. כיום ניתן לרכוש דירות להשקעה או למכירה ביוון במחירים הנמוכים בין עשרים לשלושים אחוזים לערכם הריאלי. השיפור המתמיד במצב התעסוקה, מצב המסחר ומצב התיירות במדינה מצביע על גידול מהיר במחירי השוק ההולכים ומאמירים ותשואה צפויה של עשרות אחוזי רווחים במכירה, לצד אפשרויות השכרה מגוונות ומשתלמות מאוד.

מיסוי ובירוקרטיה במזרח התיכון

שיטות המיסוי הנהוגות ביוון הן מהנוחות במזרח התיכון. מדובר בשיטת מיסוי פרוגרסיבית הממסה רווחים בלבד במדרג נוח והוגן, ונחשבת לאטרקטיבית במיוחד באזור כולו. שיטה זו נועדה מטבע הדברים למשוך את המשקיעים הזרים להשקיע בנכסי נדל"ן במדינה, לסייע להצמחתה ולשדרוג הכלכלה בה ולהיות חלק ממערך השקעות מבטיח ומניב. מסיבה זו גם הבירוקרטיה ודרישות הניירת והרישום ביוון נוחות במיוחד, אם כי מומלץ שלא לגשת להשקעות נדל"ן ביוון ובחו"ל בכלל ללא ליווי של חברה מקצועית העוסקת בתחום ו/או סיוע משפטי על ידי גורם המכיר היטב את המערכת, חוקי הנדל"ן ודרישות המיסוי.

כיצד לבחור יעד להשקעה ביוון?

יעדים להשקעה בנדל"ן נבחנים לרוב על פי ביקוש נוכחי אולם גם על פי תחזיות ומאפיינים של המקום. יוון היא מדינה המתפרנסת בחלקה הגדול מתיירות ועל כן ישנה עדיפות ברורה לאזורי התיירות שבה. אזורים אלו יעניקו מגוון אפשרויות גדול יותר הן בעת ההשכרה והן בעת הרכישה ויעניקו בסיס כלכלי חזק יותר הן למוכר והן לרוכש הנכס. למרות שרובנו מזהים את יוון כיעד תיירותי מדובר במדינה המנהלת חיי מסחר, קהילה, חינוך ובריאות, אשר כל אלו עשויים אף הם להוות גורם משפיע על יעדי ההשקעה הנבחנים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים