כרגע באתר
3
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כללי בטיחות עם קורקינט חשמלי

אי אפשר להפריז בתיאור חשיבותם של כללי בטיחות בעת רכיבה על קורקינטים ועל אופניים חשמליים. ריבוי בלתי נתפס, בלתי נסבל ובלתי נסלח של תאונות שבהם מעורבים צעירים הרוכבים על כלי רכב ממונעים אלה מחייב איגום משאבים וריכוז כל הכוחות והמאמצים.

24/10/2018

מחיר הסכנה

מחיר הסכנה
כולנו – מי יותר ומי פחות- משלמים את המחיר של קלות הדעת הבלתי תיאמן, שלא לומר האדישות לסכנות הרבות האורבות לרוכבים על אופניים חשמליים ועל קורקינטים חשמליים (אפילו על אחד איכותי ואמין). נראה כי באחרונה (ספטמבר 2018) בעקבות מותו הטראגי של הנער ארי נשר ז"ל, שזעזע וצמרר את כל המדינה, משהו יסודי ועמוק השתנה בתפיסת הסכנה המאיימת על הרוכבים ועל הולכי הרגל וקיימת כיום הסכמה גורפת בדבר הצורך באכיפה נמרצת של כללי בטיחות ושל שורה נוספת של צעדים מחמירים שצריכים להיעשות, לרבות בחקיקה.

כללי בטיחות = חיים

כללי הבטיחות הגיוניים, ונראה כי אין כל קושי לכל הורה שמתיר לילדיו לרכוב על אופניים חשמליים ועל קורקינט חשמלי - להתוודע אליהם, לדאוג ולוודא כי מי מילדיו שרוכב על כלי רכב ממונעים אלה יידע וישנן אותם ובעיקר- ירכוב על פיהם. כללי בטיחות שווים חיים. פשוטו כמשמעו. ואי ציות להם עלול לגרום למוות. לא פחות.

חוקי תנועה וחוק

בהעדר אכיפה ובמצב שבו לכללי הבטיחות אין תוקף חוקי מחייב. וכן, בהינתן מפאת כך כי הקושי של המשטרה לאכוף כללי בטיחות, המצב, נכון לעכשיו, עדיין בכי רע; גם לאחר התאונה הקטלנית, שבה קיפח נשר את חייו ממשיכים רוכבים רבים להפר את כל הכללים, לא מצייתים לתמרורים ולחוקי התנועה (סביר להניח כי רבים לא יודעים אותם) וממשיכים לסכן נפשות ברכיבה פרועה. שוררת שאננות ומחשבה כי 'לי זה לא יקרה'.

ללמוד, לשנן ולזכור כללי בטיחות

כללי בטיחות בעת רכיבה על כלי רכב ממונעים אלה אוסרים על מי שטרם מלאו להם 16 לנסוע בכבישים, ועליהם להסתפק רק ברכיבה בשבילים מסומנים וייעודיים. חל איסור מוחלט על הגדלת מהירות- מעבר ל-25 קמ"ש - באמצעות מניפולציה מכנית. מי שרוכבים בחשכה נדרשים להצטייד בפנס שמאיר מלפנים ומאחור, להתקין מחזירי אור וללבוש אפוד זוהר.

רכישת קורקינט חשמלי

את הקורקינט החשמלי יש לרכוש מיבואנים מורשים בלבד, יש להימנע ממשווקים שאינם מורשים בשל תקלות חוזרות ונשנות והסכנה איתם היא מגיעה. יש לוודא, כתנאי לרכישה, כי הם עומדים בתקני איכות מחמירים ומחייבים. חובה להתקין צופר ולהדביק על הקורקינט מדבקה ובה פרטים על אודות הכלי ודרישות החוק מהרוכבים עליו.

לסיכום – הכרחיות בשמירה על הכללים

כללי בטיחות הם כללי "עשה". חובה לנהוג לפיהם, אסור לזלזל בהם. שמירה על כללים אלה היא תנאי הכרחי להגביר את הסיכוי לסיים את הרכיבה בשלום ובביטחון, ללא פגע. לצערנו, לא מעט רוכבים נפגעו אף ששמרו על כללים אלה, אבל אי שמירה עליהם מגבירה באופן קרוב לוודאות את הסכנה לפגוע או להיפגע. אסור להמר על החיים וחובה לנקוט כל אמצעי זהירות נדרש, לרבות, כמובן, שמירה ללא סייגים אל כללי הבטיחו ואכיפה נמרצת וחסרת פשרות שלהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים