כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ההבדלים בין ביטוח מקיף לחובה

כול אחד מאיתנו יודע עד כמה חשוב הביטוח בעיקר כאשר הוא עובר תאונה כלשהי. התאונה הזו יכולה להיות גם תאונת עבודה בה נקבל את הכסף שמגיע לנו מהביטוח הלאומי, כאשר נפעיל את ביטוח החיים שלנו כאשר אנו חולים וצריכים לעבור ניתוח אך בעיקר בעולם הרכב. אלו ביטוחי רכב קיימים?

31/10/2018

זה הזמן לעשות סדר

זה הזמן לעשות סדר
ביטוח רכב הוא אחד מדברים המבלבלים ביותר. לא רק שיש כל מיני חברות, יש גם כל מיני סוגים. ביטוח רכב חובה ומקיף, צד ג', מה זה כל אלו? למה צריך אותם? מי צריך אותם? אם אתם מתבלבלים כדאי מאוד שתקבלו הסבר אובייקטיבי שיעשה סדר, וחשוב מאוד שהוא יישאר אובייקטיבי. בסופו של דבר אם תגיעו לסוכן ותשאלו אותו מה כדאי הוא לא יסביר לכם בצורה הגונה כיוון שיש לו אינטרס שתרכשו את זה שיהיה הכי יקר שיש. אם אתם באמת רוצים לדעת איזה סוג מתאים לכם אתם חייבים להבין את ההבדלים ביניהם ובשביל זה אתם חייבים להמשיך לקרוא.

מה זה ביטוח חובה ולמה הוא חשוב?

ביטוח חובה כשמו כן הוא, חובה. אין אפשרות לוותר עליו ואם תוותרו עליו לא רק שזו עבירה שיכולה לפגוע לכם בכיס בקנסות כבדים, אלא תוכלו למצוא את עצמכם בהאשמות הרבה יותר חמורות. יותר מזה, אם אין לכם ביטוח חובה אתם יכולים להיות בבעיה קשה כאשר לא תוכלו לממן לעצמכם את הטיפולים שתצטרכו אחרי תאונת דרכים קשה. הסיבה שהינו חובה היא שהוא מכסה את נזקי הגוף, גם לכם וגם לאלו שתפגעו בהם. למשל, אם פגעתם בהולך רגל והוא נזקק לטיפול רפואי יקר, הוא יכסה את זה. כמובן שזה רלוונטי גם כאשר אתם תיפגעו בעצמכם.

מהו המקיף ומה הוא מכסה?

ביטוח רכב חובה ומקיף שונים מאוד זה מזה אך חשוב לדעת כי מקיף כולל בתוכו גם חובה. רוב החברות יציעו לכם מקיף כאשר הוא מכיל בתוכו גם את נזקי הגוף כך שלמעשה אתם צריכים לחשוב עם עצמכם מה מהם כדאי. בניגוד לחובה שמכסה נזקי גוף לכל הנפגעים האנושיים אחרי תאונה, מקיף דואג לכסות את נזקי הרכוש. פגעתם במרצדס ועיקמתם לה את הדלת? הוא יכסה את הנזק. הרסתם את הרכב עד למצב של טוטאל לוסט? מקיף יכסה את הנזק. כמובן שלאחר מכן יהיה מחיר והפרמיה תעלה אך הנזק יכוסה לחלוטין.

באיזה סוג כדאי לנו לבחור?

בין ההכרחיים הם ביטוח מקיף וחובה לרכב למרות שרבים אינם טוענים כך. חשוב לזכור שאפשר לעתים להסתפק רק בחובה. כמו שכבר ציינו לעיל, ביטוח חובה דואג לנזקים החשובים באמת והוא אינטרס של הציבור כולו: של הנהגים, של הנוסעים, של הולכי הרגל ולמען האמת גם של המדינה שעליה נופל נטל כלכלי כבד בגלל תאונות דרכים. חשוב לזכור שהשיקול הוא כלכלי גרידא, הרי ביטוח מקיף יכול לעזור לכולם והשאלה הגדולה היא האם אתם חושבים שמשתלם לשלם עליו.

מה עם גובה ההשתתפות העצמית?

ביטוח מקיף לרכב כזה יכול להגיע ל-5000 שקלים בשנה ולכן יש לשקול האם הוא שווה את התשלום בהתאם לאופי הנהיגה, לנהגים ולסוג הרכב. קשה מאוד לקבל את ההחלטה הזו ובעיקר כי הלקוח הישראלי אוהב לחשוב בדיעבד כמה כסף הוא היה יכול לחסוך. יש עוד פרמטר אחד שחשוב לזכור והיא ההשתתפות העצמית שיכולה למעשה להיות הגורם המכריע בשיקול הכדאיות הכלכלי, כאשר לעתים ההשתתפות העצמית גבוהה מאוד אך דמי הביטוח נמוכים יחסית, מה שמציב אפשרויות אחרות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים