כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הריסת מבנים בפיצוץ

לא בכל יום רואים מבנה שנהרס, ובוודאי לא על ידי פיצוץ. מדוע השיטה הזו יכולה להיות יעילה יותר מהרס שלא מעורבים בו חומרי נפץ? הנה ההסברים המלאים.

01/11/2018

כיצד הורסים מבנים בפיצוץ ולמי זה מתאים?

כיצד הורסים מבנים בפיצוץ ולמי זה מתאים?
הריסת מבנים בפיצוץ היא אחת הדרכים הטובות ביורת להרוס מבנה, בעיקר כאשר מדובר במבנה גדול. אם מדובר במבנה קטן אז מספיק דחפור כדי להרוס אותו וכמובן שאין צורך להשתיל בו חומרי נפץ, שגורמים לפיצוץ גדול מאוד שיכול גם להיות מסוכן אם הוא לא מתבצע בצורה נכונה ומקצועית הריסה בפיצוץ מתאימה בדרך כלל לבנייני מגורים, משרדים או מוסדות גדולים ונטושים, כאלו שמסוכנים לציבור או שמיועדים להריסה בגלל כל סיבה אחרת. בסופו של דבר פיצוץ כזה יכול להיות מסוכן אך רוב ההריסות בשיטה זו מתבצעות ללא כל תקלות הודות לעבודה מקצועית.

מה היתרונות של הריסת מבנים בפיצוץ?

הריסת מבנים בפיצוץ מתבצעת על ידי חבלנים שמשתילים חומרי נפץ במקומות אסטרטגיים להפלת המבנה. המבנה יכול ליפול בכמה דרכים כאשר כל השיטות יהיו מהירות וזה היתרון הגדול שלהם. אפשר להטמין חומרי נפץ שיגרמו לקריסת המבנה בתוך עצמו, כאשר לעתים הורסים את כל החלקים שלו בו זמנים ולעתים הורסים אותם בהפרשים של כמה שניות ואף פחות, כדי להפיל אותו לכיוון מסוים. מלבד מהירות ההריסה, לעתים הריסה כזו גם תהיה זולה בהרבה כיוון שאין צורך להרוס את המבנה עם דחפורים רבים שפעולתם יקרה בהרבה. חשוב לזכור שיש מבנים שאפשר להרוס רק על ידי פיצוץ.

מה החסרונות של הריסת מבנים בפיצוץ?

למרות שהריסת מבנים בפיצוץ מספקת חוויה יוצאת דופן, בסופו של דבר אי אפשר להתעלם מהסכנות. הריסת מבנה בפיצוץ עז יכולה להתבצע בצרוה רשלנית מה שיגרום למבנה ליפול למקום לא נכון או בצורה לא נכונה. אמנם זה נדיר מאוד אך החשש הזה יכול להתממש וכך כבר קרה מספר פעמים בהיסטוריה. חשוב לזכור שהריסת מבנים בשיטה זו מחייבת למעשה היתר הריסה, ממש כמו שיש צורך להשיג היתר בנייה, וזאת בגלל הסכנות הרבות. כך למעשה אנו מבינים שיש גם חיסרון בירוקרטי שיכול להיות הרבה יותר משמעותי ממה שאתם חושבים. בכל זאת, היתרונות עולים על החסרונות.

אלו סיבות קיימות להריסת מבנה?

יש מגוון רחב של סיבות מדוע הורסים מבנים מסוימים כאשר שיטת הפיצוץ יכולה לעתים להיות סמלית. אחת הסיבות הנפוצות ביותר להריסת מבנים כי אי הצורך בהם או הסכנה ההנדסית שהם מציבים. בניינים גדולים שלא תוחזקו זמן רב יכולים להיות כבר מלאים ברטיבות, חלקים גדולים מהם הרוסים ועדיף להרוס אותם ולבנות על החורבות בניין חדש לחלוטין. לעתים רחוקות יותר הורסים מבנים בגלל סיבות פוליטיות, כמו למשל החלפת משטר, או מסיבות צבאיות כדי למוטט את המבנה האסטרטגי שמשרת את האויב. בכל מקרה הריסה בפיצוץ מצריכה חבלנים מומחים ומקצועיים במיוחד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים