כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס עיבוד שבבים

בעשורים האחרונים צעדה הטכנולוגיה צעדים משמעותיים קדימה, ומגוון מכונות ייצור החליפו את מקומם של הפועלים הרבים שהיו אחראיים בעבר על תהליכי הייצור. המכונות האוטומטיות בימינו מופעלות על ידי מחשב. מה שאומר שהפעלת המכונה מתבצעת באמצעות מעבדי שבבים. את השבבים הללו יש לפתח וכן לעקוב ולבצע בקרות איכות במהלך תקופת השימוש.

13/11/2018

מהו קורס cnc

מהו קורס cnc
CNC - Computer Numerical Control זה שם הקורס שמקנה ללומדים את היכולת לעסוק בתחום מבוקש ובעל חשיבות זה. בוגרי הלימודים יוצאים לעולם העבודה כאשר הם בקיאים בתחום ויש להם את המיומנות הטכנית שכל כך נחוצה בתחום זה. הקורס יכלול גם פרויקט מעשי שיכלול תכנון מכונות CNC וכן הפעלת מכונות. הקורס נחשב למבוקש בקרב הלומדים בגין הדרישה הרבה שיש בתעשייה לעובדים מוסמכים שיש להם ידע ויכולת של עיבוד שבבים.

למי מתאים הקורס?

לימודי עיבוד שבבים מתאימים לאנשים שיש להם יכולת טכנית מפותחת, מחשבה יצירתית וגם קליטה מהירה. כמו כן נדרשים הלומדים להיות בעלי מוטוריקה עדינה מעולה. אנשים אלו יוכלו להצליח בלימודים ולרכוש את כל הידע הנחוץ שיאפשר להם להצליח להשתלב בתחום מבוקש זה ולמצוא את המשרה המתאימה להם. כדי לרכוש את כל הידע הנחוץ יש ללמוד עיבוד שבבים מקצועי ואיכותי בבית ספר שמתמחה בתחום.

מיומנות שנרכשת במהלך הקורס

במהלך הלימודים ירכשו התלמידים ידע רב לצד מיומנות שנרכשת במהלך התנסות ותרגול מעשי. כמו כן יוכנו הסטודנטים לבחינות ההסמכה של התמ"ת. לאחר סיום הלימודים יוכלו הבוגרים למצוא את מקומם בתעשייה, בתפעול מכונות כרסום וחריטה מתקדמות ביותר. הלימודים נמשכים לרוב בין עשרה חודשים לשנה.

מהם תנאי הקבלה לקורס?

כדי להתקבל ללימודים צריך להיות לאחר לפחות עשר שנות לימוד, כמו כן יתקבלו תלמידים רק החל מגיל 18. יש מכללות בהם ייערכו ראיונות ומבחני קבלה כדי לוודא התאמה של המועמדים למקצוע.הלימודים בקורסים בתחום CNC כוללים לרוב כחמש מאות שעות לימוד אקדמאיות, והם מתפרסים על פני כמעט שנה. קורסים כאלו הם יסודיים וכוללים את כל מה שחשוב, ואילו קורסים בסיסיים יותר יכללו רק כמאה עד מאתיים שעות לימוד.

מהם נושאי הלימוד?

הלימודים אלו משלבים בין לימוד תיאורטי – עיוני לבין התנסויות ותרגולים מעשיים בשטח, לצד מערכות ממוחשבות ומכונות חריטה וכרסום. כמו כן יכללו הלימודים מבוא לתורת החומרים, טכנולוגיית עיבוד שבבי, סוגים שונים של כלים לעיבוד שבבי, תוכנות עיבוד שבבי, שרטוט תלת ממדי ממוחשב, כרסום וחריטה, תכנון והנדסה ממוחשבים, קריאת שרטוט טכני, מדידה טכנית, שיטות מדידה, בקרת איכות ונושאי לימוד נוספים.

איזו תעודה מקבלים בסיום הלימודים

עם סיום לימודי קורס עיבד שבבים ועמידה בדרישות בהצלחה יקבלו התלמידים תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים, לאחר שיעבור התלמיד את בחינות התמ"ת בהצלחה הוא יקבל תעודת תיב"ם – הפעלת כרסומת ומחרטה קונבנציונאלית.

במה אפשר לעבוד?

בוגרי קורס עיבוד שבבים יוגלו להשתלב בעבודות בתחום מבוקש זה כגון מפעל לתיקון מכונות עיבוד שבבי. כמו כן יש מכללות בהם יש עזרה בהשמה כך שהבוגרים ילוו על ידי הצוות המקצועי עד שהם ימצאו את מקומם בעבודה בתחום.גם לאחר שהבוגר מחזיק בידיו את התעודה הוא יוכל להמשיך להתקדם ולפתח את היכולות המקצועיות שלו. קורס להכשרת תכנתי CNC מוסיפות יכולות לבוגרים ומסמיכות את הלומד בדרגה גבוהה יותר. לאחר התפתחות זו הוא יוכל להשתלב במשרה בכירה יותרבמפעל לתיקון מכונות עיבוד שבבי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים