כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

10 הדברים שחשוב לדעת על ביטוח רכב

.

03/10/2013

מהו ביטוח רכב

ביטוח רכב נחלק למספר סוגי ביטוחים. ראשית ישנו ביטוח חובה, שכשמו כן הוא ביטוח שחובה שיהיה לכל רכב. ביטוח זה מכסה אודות נזקי גוף ונפש והוא מכסה בין השאר על הוצאות אישפוז, שיקום ואפילו על אובדן כושר השתכרות עתידי. שני ביטוחי רכב נוספים הם ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, אשר מטרתם לבטח נזקים לרכבים המעורבים בתאונה.

מהו ביטוח חובה ומה הוא מכסה

מהו ביטוח חובה ומה הוא מכסה
לפי חוק מדינת ישראל, כל רכב מנועי אשר עולה על הכביש מחוייב בביטוח חובה, אשר מכסה נזקי גוף בלבד ולא נזקי רכוש. ביטוח החובה מכסה אף הולכי רגל, אשר נפגעו כתוצאה מתאונה בה היה מעורב רכב כלשהו. חשוב לזכור כי אדם שלו עבר של עבירות תנועה רבות, עלול למצוא את עצמו בבעיה בחיפוש אחר חברת ביטוח שתבטח אותו. ביטוח החובה מכסה נזקי גוף, שיקום, אישפוז, אובדן כושר עבודה, צילומים ועוד.

מהו ביטוח מקיף ומה הוא מכסה

ביטוח מקיף הוא ביטוח שמתווסף לביטוח החובה ולא מחליף אותו. ביטוח זה מגן על רכבך ועל רכבים אחרים במקרה של פגיעה ברכוש שנגרמת באשמת בעל הפוליסה. ביטוח מקיף כולל לרוב ביטוח צד ג' ועזרה משפטית במקרה של תאונה בה מעורבים כלי רכב נוספים. ביטוח צד ג' אף הוא ביטוח לנזקי רכוש, אך הוא מבטח אך ורק נזקים לרכבים אחרים ולא לרכב שבו נוהג המבוטח

הדברים שחשוב לדעת לפני שעושים ביטוח לרכב

כיום בתחום ביטוחי הרכב נמצא לא מעט חברות, שמציעות פוליסות שונות במחירים משתנים. גם בתחום הביטוח חובה, אך בעיקר בתחום ביטוח מקיף, נמצא פערים משמעותיים בין המחירים המוצעים לנו בחברות השונות. ראשית עלינו לדעת כי רכישת פוליסת ביטוח חובה בשילוב עם פוליסת מקיף יכולה להוזיל משמעותית את עלות הפוליסות שנשלם. בנוסף חברות שונות יוצאות במבצעים תקופתיים שונים הכוללים סוגי רכבים ספציפיים, זאת הסיבה כי חשוב לבצע סקר הצעות ומחירים בטרם נבחר את החברה המתאימה לנו ביותר.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא, כי חשוב לבדוק את הפוליסה ולא לבחור בצורה אוטומטית דווקא במחיר הזול ביותר. חשוב לבדוק כי מופיעים בפוליסה תנאים, כמו רכב חלופי מטעם החברה לתקופה של לפחות שבועיים וזאת כאשר הרכב שלנו במצב גמור. כמו כן חשוב להקפיד שתהיה אפשרות לתיקון שמשות ללא חיוב המבוטח וכמו כן שירותי גרירה ורדיו דיסק חלופי הכולל בתוכו גם את עלות התקנה. בנוסף חברות הביטוח השונות הן בעלות אינטרס ידוע לסגור איתכם עסקה ולהרוויח את כספכם. בטרם תפנו לבחינת הצעות מחיר שונות, מומלץ שתתייעצו עם גורם נטרלי, אשר מתמחה בתחום ביטוחי רכב, שיוכל לייעץ לכם מה חשוב לדעת ולבדוק בטרם תסגרו עם חברה מסויימת על רכישת פוליסת ביטוח רכב אצלה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים