כרגע באתר
3
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול לבעיות עור אצל כלבים

.

03/10/2013

הגורמים לבעיות עור אצל כלבים

במידה והכלב בריא, קיימים שני גורמים עיקריים שמשפיעים על מראה הפרווה של הכלב. ראשית הגורם הראשי הוא הגורם הפנימי שמבוסס על סוג התזונה של הכלב. כדי לשמור על מראה פרווה בריא ויפה, הכלב שלנו צריך לקבל מזון בריא ומאוזן, אשר מכיל בין השאר חומצות שומן שחיוניות לבריאותו, בינהן נמצא את החומרים אומגה 3 ואומגה 6. את החומרים האלה נמצא לרוב במזונות הפרימיו,ם אשר משווקים על ידי חנויות הציוד השונות לחיות. בנוסף ניתן במקרי מחסור ספציפיים ובהתייעצות בלבד להעניק לכלב תוספי מזון וטרינריים אשר מיועדים לשם כך.
הגורם השני, אשר יכול להשפיע על מראה הפרווה והעור של הכלב שלכם, הוא הגורם החיצוני שהוא למעשה תחום טיפוח הפרווה ומניעת הטפילים החיצוניים. בתור בעלי כלבים עלינו להקפיד על הרחקת ומניעת פרעושים וקרציות מעורו של הכלב שלנו. קיימים כיום לא מעט מוצרים יעילים ופשוטים לשימוש. עלינו להתאים את התכשיר לסוג הכלב ולתנאי המחייה שלו (בתוך הבית, בחוץ וכו'). כמו כן עלינו להקפיד על הברשה של הפרווה, רחיצת הכלב בתכיפות רצויה ומומלצת ועוד דרכים מגוונת לשמירה על טיבה של הפרווה ועל בריאות העור של הכלב.

סוגי בעיות עור אצל כלבים

כלבים רבים סובלים מבעיות עור שונות ועלינו לטפל בכל בעיית עור לפי שיטת הטיפול המומלצת לבעיה זו. איתור הבעיה לרוב יעשה על ידי וטרינר מוסמך. במידה והכלב שלך מתגרד בצורה תכופה, או לחילופין הופיעו לו קרחות בעור או פצעים שונים, עלינו לקחת אותו לגורם רפואי שיאבחן וימליץ על שיטת הטיפול המתאימה. להלן סקירה קצרה של בעיות העור הנפוצות ביותר בקרב כלבים. ראשית בעיה מוכרת ונפוצה היא כאמור אלרגיה לפרעושים. תופעה זו היא תופעה של קרחות ופצעים, אשר נגרמות מגרד אינטנסיבי של העור, אשר הולך ומחמיר אפילו אחרי שהצלחנו למגר את הפרעושים מעורו של הכלב שלנו. תופעה שנייה היא דמודקס, שהיא טפיל עור קטן אשר חי בין זקיקי השיער של הכלב וגורם בין השאר לקרחות בפרווה של הכלב. כחלק מהטיפול בבעיה זו ינתנו זריקות ותרופות לכלב, אשר הורגות את הטפיל ומובילות לצמיחה מחודשת של השיער
בעיית עור נוספת היא פטריות, אשר גורמות לקרחות מגרדות, אשר מסוגלות גם להדביק חתולים ובני אדם. טיפול בבעיה זו מבוצע על ידי תרופות אנטי פטריתיות מיוחדות. (מומלץ דווקא לא להשתמש במשחות, אשר יכולות להגביר את הבעיה). בעיה נוספת מוכרת אך נפוצה פחות היא נושא האלרגיה למזון. אלרגיה מסוג זה תראה אומנם כמו אלרגיה לפרעושים, אך נזהה אותה בעיקר כשהטיפול באלרגיה של פרעושים לא יסייע. הטיפול הפשוט ביותר הוא להחליף את סוג המזון למזון רפואי היפו אלרגני, אשר ישולבו על תרופות אנטי אלרגניות שינתנו על ידי וטרינר מוסמך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים