כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דיקור סיני- רפואה משלימה

מעוניינים ללמוד מקצוע טיפולי יחודי? במסגרת לימודי רפואה משלימה ניתן להתמקצע בנושא דיקור סיני - שיטת טיפול עתיקה מהמזרח שמשלבת טיפול פיזי ונפשי.

09/10/2013
הטיפול באמצעות דיקור סיני לריפוי מחלות החל בסין לפני כ-2500 שנה. זוהי שיטת טיפול ייחודית, המהווה חלק מרפואה משלימה חדרה אל התרבות המערבית רק במאה ה-20, והפכה לאלטרנטיבה אמיתית מחד ותוספת חשובה מאידך לטיפול שמציעה הרפואה הקונבנציונלית.
האקופונקטורה, המוכרת בארץ בשם דיקור סיני, הינה למעשה החדרת מחטים דקות במיוחד, חד פעמיות וסטריליות אל נקודות שונות בגוף. ישנן מאות נקודות דיקור בגוף האדם, לכל נקודה השפעה אחרת ומשמעות שונה בטיפול בסימפטומים השונים. ברוב המקרים ישאף המטפל ליצור שילוב נכון בין כמה נקודות דיקור, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. דיקור סיני מייצר גירוי ומסייע לגוף לחזור ולבצע את פעילות הריפוי הטבעית שלו.
בשנים האחרונות התנהל מחקר רב סביב יעילות הדיקור בהפגת כאב ובריפוי מחלות שונות, ממחקרים אלו עולה המסקנה שהחדרת המחטים משפיעה על מערכת העצבים שלנו וגורמת לשחרור של אנדורפינים המסייעים לשיכוך כאבים, לשיפור מצב הרוח, להפחתת מתח וחרדה ולתחושה של אופוריה. מחקרים מסוימים גילו שדיקור סיני גורם גם לשחרור של סרוטונין, המכונה גם "נוירוטרנסמיטר ההרגשה הטובה" וקורטיזול שמטפל בדלקות.
בלימודי דיקור הסיני למדים שישנן בגוף כ 365 נקודות דיקור, אשר מפוזרות על פני רשת של מסלולים (מרידיאנים), המקיפה את הגוף כולו. רשת המרידיאנים שעליהם יש את נקודות הדיקור הסיני, היא מעין מפה של כבישים ושבילים רבים שעליהם יש נקודות ציון מרכזיות.ישנם 12 מסלולים, לכל מסלול מספר שונה של נקודות דיקור וכל מסלול מקושר לאיבר פנימי אחר.
בנוסף למרידיאנים הראשיים, יש 8 מרידיאנים מיוחדים הקשורים לפונקציות עמוקות יותר. בחירת נקודות הדיקור בזמן הטיפול, אינו אקראי והן נבחרות בהתאם לאבחנה מדוייקת של המטפל, אשר מכיר את יכולתה של כל נקודת דיקור להניע ולהזרים אנרגיה במסלול שעליו היא קבועה, זאת תוך התאמה לחומרת הבעיה של האדם המגיע לטיפול ובקשר עם אברי גופו והמערכות הפנימיות של האדם.
לכל חלק בגופנו ישנו תדר חשמלי הניתן למדידה. אפשר למדוד תדר חשמלי של השרירים, העצבים וגם של האיברים הפנימיים. אותו תדר חשמלי של האיברים, מתבטא באופן חיצוני על פני הגוף. הביטוי החיצוני הוא למעשה המרידיאנים. הגורם המקשר בין המרידיאנים (ביטוי חיצוני), לבין האיברים הפנימיים (ביטוי פנימי) הן נקודות הדיקור הסיני. לדוגמה, הכליות דומות בצורתן בדיוק לאוזניים. ישנן תופעות מסוימות כמו דלקות אוזניים חוזרות או טינטון (צפצוף באוזניים) או כולסטאטומה (ציסטה באוזן) שברפואה הסינית קשורות לחוסר איזון של הכליות. כלומר , חוסר איזון של איבר פנימי אחד (כליות), משפיע על איבר אחר חיצוני יותר (אוזניים). לפי הרפואה הסינית, כאשר נאזן את הכליות נוכל לפתור את הבעיה של האוזניים. לכן האיזון נעשה ע"י דיקור סיני לאורך מסלול הכליות או מסלולים אחרים הקשורים בצורה זו או אחרת לכליות. כאשר אנו מבחינים בשיפור באיזון הכליות יש שיפור במחלה או התופעה, עד היעלמותה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים