כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כושר גופני לסטודנטים בתקופות המבחנים

האמרה המפורסמת – נפש בריאה בגוף בריא, איננה צירוף אקראי של מילים. מדע הרפואה מודע לכך כי כושר גופני ופעילות גופנית תורמים גם להרגשה הנפשית הטובה של האדם, אבל גם ליכולות הקוגנטיביות והשכליות שלו באופן משמעותי.

14/10/2013
לא נגזים ונאמר כי אנשים שאינם מקפידים על פעילות גופנית יחלשו במובן השכלי שלהם, אבל אין ספק כי אלה העוסקים בכך נהנים מחיזוק משמעותי בתחום זה, והדבר מביא להגדלת ההישגים שלהם.

אבל מה קורה כשאנחנו בתקופת הלימודים במכללה או באוניברסיטה? זוהי תקופה מאד לחוצה מבחינת ההשקעה השכלית והלימודית שלנו, ולא תמיד אנו מוצאים זמן לעסוק בפעילות גופנית מסודרת. האינטנסיביות של תקופת חיים זו הכוללת לימודים, הכנת עבודות, עבודה בשעות הפנאי לצרכי מחייה, כתיבת עבודות והרבה חיי חברה, אינם מאפשרים לרבים להתמיד בפעילות גופנית מסודרת, וחבל. רבים אומרים לעצמם כי יחלו בפעילות גופנית סדירה לאחר תקופת הלימודים, אבל הם שוכחים כי לאחר מכן החיים לא הופכים פחות לחוצים או אינטנסיביים, רק שהדגשים משתנים. אז מה עושים? עושים כבר היום!

איך לשלב פעילות גופנית בזמן המבחנים

איך לשלב פעילות גופנית בזמן המבחנים
תקופת המבחנים היא תקופה מאד לחוצה לכל סטודנט ומופעלים עליו לחצים גדולים מכל הכיוונים. משום כך חשוב מאד, דווקא בתקופה זו, להקפיד על פעילות גופנית שתאוורר קצת את הגוף מהישיבה האין סופית בספריה ומול המחשב. האמת היא שתכנון פעילות גופנית בתקופה זו אינו שונה מכל תקופה אחרת, והוא תלוי בעיקר ברצון של הסטודנט ובכוח ההתמדה שלו. פעילות גופנית אישית ניתן לעשות בדרכים שונות כגון:

• ריצה
• הליכה
• שחיה
• חדר כושר
• התעמלות בשיטות שונות וכדומה


לא כל הסטודנטים מוצאים זמן להגיע לחדרי הכושר השונים או אפילו לבריכת השחייה, וזאת מפאת לחץ הזמן שבו הם נמצאים. עבור אלה מומלץ לרכוש מתקני כושר בסיסיים כמו הליכון, אופניים ומשקולות ולעסוק בפעילות הגופנית לפי סדר היום שלהם. הפוגה מהפעילות הלימודית בכל יום לחצי שעה עד שעה, והשקעה בפעילות גופנית יכולה רק לעזור. פעילות זו מרגיעה את הגוף והנפש ופועלת עליו כמכונת בריאות משומנת. יחד עם הפעילות הגופנית יש לשמור גם על תזונה נכונה בתקופת הבחינות, ולהיזהר ממאכלים משמינים או מאכילת יתר.

היתרונות של מכשירי כושר בבית

מכשירי כושר בבית מאפשרים לעסוק בפעילות גופנית בכל שעה וזמן שנוח לכם. הליכונים מאפשרים ללכת עליהם, לרוץ עליהם, ניתן להשתמש בהם גם בקיץ הלוהט וגם בחורף הגשום וגם לצפות בתוכניות ובסרטים במסך הקבוע בהם. מכשירי כושר אלה מאפשרים לסטודנט להיפטר מהתירוצים למה לא לעשות כושר, ולהתחיל לעסוק בכך באופן מיידי ושיטתי. גם אופניים ביתיות וגם משקולות יכולים לעזור ולהועיל בתחום הפעילות הגופנית, והם מאפשרים לגוון את הפעילות, ולא לעסוק אך ורק בהליכה או בריצה.
אין ספק כי פעילות גופנית סדירה מועילה גם בתקופת המבחנים, וגם עוזרת לאזן את הגוף בזמן שהוא נדרש דווקא לפעילות שכלית מוגברת. פעילות גופנית שומרת על האדם בכך שהיא מאזנת אותו, ומאפשרת לו לפעול בכל התחומים, וכאשר יש צורך לשים דגש על צורת פעילות מסויימת חשוב לאזן אותה עם פעילות מהתחום האחר.

המאמר בחסות אתר ספורטל בגוגל פלוס
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים