כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורסים, הדרכות והשתלמויות

בחירת מסלול הלימודים מהווה תהליך חשוב ומכריע. התהליך עצמו הינו קצר ופשוט, ומורכב ממילוי טופס המאפשר יצירת קשר עם אוניברסיטאות, מכללות ומוסדות לימוד נוספים.

16/10/2013
יחד עם זאת, בשל המגוון הרחב של מוסדות הלימוד השונים, והמגוון הרחב עוד יותר של המסלולים, מומלץ להיוועץ במרכז לייעוץ והשמה ללימודים, על מנת להסתייע בגורם מוסמך בקבלת אחת מן ההחלטות החשובות והמשפיעות ביותר בחיים. הייעוץ הלימודי נועד להבטיח כי התחום המקצועי אכן מותאם אישית לסטודנט, והבחירה שנעשתה היא הבחירה האופטימאלית. מטרת ההשתלמות עשויה להיות לימודים לקראת תואר ראשון, לימודים לקראת תואר שני, מכינות קדם אקדמיות, מבחני בגרות והכנה לפסיכומטרי, או קורסי העשרה, פנאי ולימודי תעודה.

קורסים וסדנאות לחיזוק הסמכות ההורית, ורכישת מיומנויות להתמודדות מול הקשיים

אחת ההשתלמויות המוגדרת בקטגוריית לימודי העשרה היא הסדנא שנושאה הדרכת הורים. אל הסדנא להדרכת הורים מגיעים בדרך כלל הורים אשר עומדים כבר "על הקצה", ובעלי תחושות קשות של חוסר אונים על שאינם מצליחים להתמודד עם האתגרים השונים אשר מציבה ההורות. מטרת הסדנא להדרכת הורים היא לייעץ ולסייע, לשנות ולשפר את איכות הקשר של ההורים עם ילדיהם. הדרכת הורים מקצועית ונכונה תעזור להורים לפתור לא רק את הקושי הספציפי שלשמו הגיעו, אלא גם את האווירה הכללית אשר שוררת בבית, כשהמפתחות לשינוי אותם דפוסי ההתנהגות בתוך המשפחה נמצאים בידי ההורים. הורות הינה המשימה המאתגרת, החשובה והמשמעותית ביותר בחיינו. יחד עם זאת, מקצוע ההורות אינו ידע הנרכש בבתי הספר, ולעתים המשימה מאתגרת במיוחד, כשלא תמיד שיטה אשר מותאמת עבור דינאמיקה משפחתית אחת, אכן תעבוד ותפיק את אותם הפירות גם בדינאמיקה המשפחתית שלכם. על כן חשוב שהדרכת ההורים תהיה מותאמת באופן אישי אל המשפחה ותכונותיה.

לימודים לקראת תואר ראשון

אם בעבר תעודת בגרות היוותה את כרטיס הכניסה ההכרחי אל התחום המקצועי, שהרי כיום הדברים השתנו, והלימודים לקראת התואר הראשון הפכו להיות התנאי הכניסה הבסיסי אל תחומי עיסוק רבים, ותעודת הבגרות משמשת כחלק מתנאי הקבלה ההכרחיים בלבד אל לימודי התואר הראשון, יחד עם ציוני המבחן הפסיכומטרי ותנאי קבלה נוספים, המשתנים בין המוסדות האקדמיים ותחומי הלימוד השונים. לימודי התואר הראשון מקנים תעודת ,B.A או לחלופין B.Sאו B.Scבהתאם לתחום הלימודים. משך הלימודים לתואר ראשון נע לרוב בין שלוש עד ארבע שנות לימוד אקדמיות, כשתארים בתחומי אדריכלות וההנדסה, עשויים להימשך ארבע שנים או יותר. הלימודים לתואר מורכבים ממגוון רחב של קורסים, כשכל קורס מעניק נקודות זכות לקראת התואר. הקורסים מתחלקים לקורסי חובה וקורסי בחירה, הבאים במטרה להרחיב את האופקים של הסטודנט. בעבר המונופול של למודים לקראת תואר היה בלעדי לאוניברסיטאות בלבד, אך כיום, בזכות "מהפכת המכללות" ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון, ולעתים גם תואר שני אף במכללות ציבוריות ופרטיות.

השתלמויות וקורסים לצרכי גמול השתלמות במגזר ההוראה

פיתוח מקצועי של עובדי חינוך והוראה הינו צורך הכרחי לשיפור איכות ההוראה ומעמדה. אחת הדרכים שנועדו לפתח ולהעצים את המורה באה לידי ביטוי דרך קורסים לגמול השתלמות. משרד החינוך מציע מגוון השתלמויות רחב, העוסקות בפיתוחם המקצועי של עובדי ההוראה, כשהקורסים הללו מזכים את המורים בגמול עבור ההשתלמות. המבחר הרחב של הקורסים נותן מענה לצורך באמצעות פיתוח מקצועי של גננות ועובדי הוראה מתחילים, רכזי מקצוע, רכזי שכבה, וכן אנשי הוראה בתפקידי מפתח כמו סגני מנהלים, מנהלים ומפקחים. בין הקורסים השונים קיימות השתלמויות לפיתוח פרופסיונאלי לאנשי חינוך בדרגות 7-9, קורסים פיתוח להנחיית צוותים במערכות חינוכיות, הדרכות שנועדו לשלב קידמה וטכנולוגיה בחינוך והוראה, השתלמויות לפיתוח מנהיגות במערכת החינוך, וקורסים להעצמתו והעשרתו של המורה.

לימודי תעודה והעשרה

לימודי תעודה מהווים אלטרנטיבה לאלו החפצים בהכשרה מקצועית, ומאפשרת השתלבות מוצלחת ומהירה בהיבט התעסוקתי. כמו כן, קיים מגוון קורסים רחב היקף המיועד להעשרה, פנאי והסבות מקצועיות, אשר אינן מחייבות וויתור על עבודה ומערך של שינויים בחיים האישיים. לימודי התעודה הינם בדרך כלל ממוקדים בתחום המקצועי בלבד, ועוסקים בהקניית כלים יעילים ליישום השיטות הנלמדות בשיעורים. לימודי התעודה נמשכים לרוב בין חצי שנה לשנתיים, ומהווים קיצור דרך אל קריירה חדשה. בין הקורסים השונים ניתן למצוא השתלמויות בתחום הרפואה המשלימה, פרסום, שיווק ומכירות, אומנויות הבמה ותקשורת, אימון וגישור, בישול וטבחות, מחשבים, ועוד מגוון רחב של תחומים נוספים. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודים מקוונים און-ליין, המאפשרים לסטודנטים לרכוש הכשרה באמצעות המחשב, וללמוד עצמאית מהבית או מכל מקום אחר. הלמידה מתקיימת על פי לוח זמנים קבוע, כשהדרישות והמטלות נותרות ברמתן הגבוהה, יחד עם כל יתרונותיה של הלמידה הבית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים