כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דירה גדולה במחיר קטן – האם יש דבר כזה?

נושא מצוקת הדיור הפך לבעיה מרכזית בחייו של כל ישראלי שלא רכש נכס לפני עליות המחירים הדרמטיות שהתרחשו כאן החל משנת 2008. עם זאת, חשיבה יצירתית והרבה גמישות בתחומי חיים שונים יכולות בהחלט להביא אתכם לדירה במקום פסטורלי. אז איך אפשר לרכוש דירה במחיר שפוי? על כך בכתבה הבאה.

20/10/2013

מחירי דירות במרכז מול אזורים אחרים

מחירי הדירות הגבוהים ביותר הם באזור המרכז, וזאת בשל קרבה למקומות תעסוקה פוטנציאליים, שרובם ממוקמים באזורי תעשיה באזור המרכז והשרון. משפחות צעירות רבות מתעקשות לא לעזוב את אזור המרכז, ומוצאות את עצמן בקשיים כלכליים שהולכים ומעמיקים. עם זאת, ישנם מקומות פסטורליים יפיפיים בארץ, בהם ניתן למצוא דירה מפנקת בסביבה פסטורלית ונעימה. כך למשל, אזור יבנאל מתפתח היום בצורה יפה מאוד, ורכישה של דירה ביבנאל אפשרית עבור משפחה עם הכנסה ממוצעת.

תעסוקה באזורים פריפריאליים

כאמור, אנשים מתעקשים להישאל באזור המרכז בגלל קירבה למקומות תעסוקה. ובכן, כדאי שתכירו שגם האזורים המרוחקים יותר מציעים אפשרויות תעסוקה שונות.

• יש לזכור שהמדינה מעודדת הגירה לנגב ולגליל, כך שבחינה מעמיקה יותר יכולה לגלות שדווקא ישנם מקומות עבודה מעניינים גם באזורים היותר רחוקים. מעבר לזאת, בעבודות רבות ניתן להגיע להסדר של עבודה מהבית והגעה למשרד של פעם או פעמיים בשבוע.

• אופציה נוספת היא פתיחת בית עסק. אנשי מקצוע רבים יכולים לפתוח עסק משלהם ולספק שירות לקהל לקוחות מקומי. שירותים כגון ספרות, תפירה, ראיית חשבון, משפטים ונוספים דרושים תמיד.

• אפשרות תעסוקה נוספת היא הסבה מקצועית, בהתאם ליכולות ולרצונות שלכם, ותוך התחשבות במשרות המוצעות. כך למשל, אנשים רבים עוזבים את המשרד הממוזג ועוברים לעבוד בחקלאות.

• אנשים רבים שעוברים לצפון מוצאים פרנסה מכובדת בתחום התיירות.
מגוון האפשרויות הוא רחב ביותר, צריך רק לפתוח את הראש ולהיות קשובים לעצמכם.

עוברים לפריפריה – מעלים את רמת החיים

עוברים לפריפריה – מעלים את רמת החיים
למחירי הדיור יש השפעה מכרעת לא רק על יכולת הקנייה שלכם, אלא גם על איכות החיים. כדי לעמוד בתשלומי המשכנתא, אנשים עובדים שעות ארוכות יותר, וזאת על חשבון הזמן שהם מבלים על הילדים שלהם. בסוף השבוע הם בדרך כלל עייפים מכדי להקדיש זמן לבילוי משפחתי, וכך הקשרים בין בני הזוג הולכים ומתרופפים, כמו גם הקשר בין ההורים לילדיהם.

מעבר לזאת, בשל המחסור בזמן אנשים כל הזמן ממהרים לרוץ ממקום למקום, וכך הם מתנהגים בצורה לא נעימה אחד לשני, וכל האווירה הופכת להיות סיר לחץ אחד גדול.

באזורים המרוחקים יותר מהכוורת העמוסה של המרכז, החיים רגועים יותר. אנשים יכולים להרשות לעצמם לעבוד קצת פחות, ולהשקיע במה שחשוב באמת – המשפחה והבריאות. במובן הזה, מעבר לפריפריה יעלה בצורה משמעותית את רמת החיים של המשפחה כולה ויתרום לבריאותכם.

בשנים האחרונות רכישת דירה הפכה לנטל כלכלי קשה במיוחד, ואנשים רבים נאלצים לוותר על איכות החיים שלהם ועל הזמן שלהם עם המשפחה. רכישה של דירה באזורים פריפריאליים במחיר זול יכולה להוביל לירידה בשכר ואף לצורך לשנות קריירה, אך היא תעלה משמעותית את איכות החיים שלכם. במובן זה, לכל אחד מאיתנו יש את הבחירה האם להישאר באווירה הלחוצה של המרכז ולשלם משכנתא בלתי אפשרית, או להתפשר על שיקולי קריירה ולהעדיף מקום פסטורלי ונעים יותר.

המאמר נכתב בחסות עו"ד יעקב מוסל, מומחה בתחום חוזי מקרקעין ושינויי ייעוד מקרקעין.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים