כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

החשיבות של מערכות גילוי אש במקומות עבודה

ברוב מקומות העבודה נהוג להתייחס אל מערכות גילוי אש מפרספקטיבה בטיחותית בלבד. זו כמובן הנחה נכונה, המדגישה את החשיבות של המערכות בהתמודדות עם שריפות, דליקות וכדומה. מצד שני, מערכות גילוי אש מספקות סל יתרונות רחב, אשר גם אותו כדאי להזכיר

22/10/2013
מערכות כיבוי אש הן כיום האמצעי המרכזי העומד לרשות מקומות עבודה, אשר מעוניינים לשפר את רמת הביטחון האישי של העובדים. הצבת מערכות גילוי אש מצביעה בראש ובראשונה על דאגה כנה ואמיתית לצוות העובדים, הלקוחות והספקים.

מערכות כיבוי אש מיועדות לכל מקומות העבודה ללא יוצא מן הכלל:

- משרדים
- מפעלים
- מחסנים
- בתי עסק
- חנויות
- אתרי אחסון
- מוסדות ציבור
- בנייני מגורים ומשרדים

בין אם מדובר על משרד קטן בו עובד אדם אחד, על מפעל המעסיק עשרות עובדים או על מוסדות ציבור בהם נמצאים מדי יום אלפי אנשים בו זמנית, מערכות גילוי אש הן הבסיס לשמירה על הבטיחות.

כך מונעים נזק ומצילים חיים

החשיבות של מערכות גילוי אש במקומות עבודה באה לידי ביטוי בהיבט נוסף: הציוד והמבנה. מבחינה פרגמטית, מערכות הכיבוי החדשות הן האופציה היחידה למנוע נזק למבנה ולציוד לאחר שריפות. גם אם הדליקה פורצת בתום שעות העבודה, ולא נשקפת סכנה לעובדים, תפקידה של המערכת או לחסום את התפשטות השריפה. ההגנה על הציוד ועל המבנה היא אופטימאלית, ולכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הצבה והתקנה של המערכת.
מערכות כיבוי אש מאפשרות גילוי מוקדם של שריפה ולכן מצילות חיים. זו הנקודה הקריטית ביותר בחשיבות של המערכות, ואין נתון אשר יכול לערער עליה. הזיהוי של השריפה או הדליקה מתבצע באמצעים מתקדמים כגון גלאי עשן, נפח וכדומה. מערכות כיבוי אש נהנות כיום מתמיכה טכנולוגית ומאביזרים אשר עומדים בחזית המדע. השימוש במערכות הכיבוי בעולם מציל מדי יום עשרות אלפי אנשים. בעוד בעבר נאלצו כוחות הכיבוי להתמודד עם השריפה רק לאחר שפרצה, הרי שכיום ניתן לגלות אותה מוקדם, ולמנוע נזקי גוף בלתי הפיכים.

מדוע חברת הביטוח דורשת מערכת כיבוי אש?

אי אפשר לדבר על המקום שתופסות מערכות כיבוי במקומות עבודה, מבלי להזכיר את הדרישות של חברת הביטוח. כל החברות ללא יוצא מן הכלל דורשות נוכחות של מערכות במקום העבודה. הדרישה היא פונקציה של גודל העסק, סוג הפעילות, מספר העובדים, סוג הפוליסה וכדומה. חברות הביטוח עוקבות אחר ההתקנה של מערכות הכיבוי, ומוודאות כי מדובר על מערכות תקינות. זהו תנאי חשוב מבחינת חברות הביטוח, משום שהוא מצמצם את הסיכוי לנזקים מפריצות ודליקות.
לסיכום, מערכות גילוי אש מתגלות בתור מרכיב חשוב במקומות עבודה. לא כדאי להקל ראש בבחירת מערכת איכותית ומתקדמת, ובכל מקרה מומלץ להתייעץ עם יודעי דבר לפני שמתקינים מערכת כזו במקום העבודה.

המאמר נכתב באדיבות סופר ספרינקלר
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים