כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדריך לימודי עיצוב בזכוכית

.

24/10/2013
רכישת ידע בנושא עיצוב בזכוכית מאפשרת יצירת אמנות הבאה לידי ביטוי בדרכים רבות:

- קישוט בניינים ומבני תפילה
- עיצוב מבנים ציבוריים
- יצירת כלי בית וכלי נוי

המטרה של לימודי עיצוב בזכוכית היא להעניק לסטודנטים כלים וטכניקות לצורך עיצוב מעשי. הלימודים מתאימים למי שחש קרבה אל תחומי אמנות ויצירה, אך ניתן להשתלב בהם גם לצרכים פרקטיים יותר. עם תום הלימודים אפשר ליישם את הידע בעיצוב מקלחונים או בחברות העוסקות בתחום בתוך המגזר העסקי.

נושאים מרכזיים בתחום הלימודים

לימודי עיצוב בזכוכית כוללים נושאים רבים. ראשית, מתבצעת סקירה של הטכניקות אשר שימשו מעצבים בזכוכית לאורך ההיסטוריה. כיום יש לא מעט טכניקות חדשות שבאמצעותן ניתן ליצור מגוון רחב מאוד של עיצובים. הלימודים משתייכים לתחום העיצוב, ולכן נערכים במסגרות ייעודיות. חומר הגלם העיקרי הוא זכוכית, מה שדורש מהסטודנטים מידה מסוימת של ידע כימי וטכני. מרצי הקורס מעבירים תכנים מתחום האמנות בזכוכית, ותכנית הלימודים נקבעת מראש על פי אופי המוסד.
רוב הלימודים בתחום עיצוב בזכוכית מועברים בקבוצות קטנות והם בעלי אופי של סדנה. כדאי לציין גם את הליווי הצמוד של המדריכים והמרצים, אשר מנסים לתת ערך מוסף לסטודנטים, וזאת בזכות הניסיון שלהם. בין יתר הנושאים הנלמדים בקורס אפשר למצוא עיצוב מקלחונים , ויטראז', יצירת קערות וצלחות, בניית אהילים או מיניאטורות, התכת זכוכית, עיבוד זכוכית, עיטור, ציור על זכוכית, ניפוח זכוכית, יצירת כלים דקורטיביים ועוד.

תכנית הקורסים וטיפים לבחירת מסלול ומוסד לימודים

תכני הלימוד של קורסים בתחום עיצוב בזכוכית מקנים הזדמנות להתנסות בחומרים שונים. מלבד אבני חן ואגת או שאריות של זכוכית, הסטודנטים נחשפים אל מלחמים, גולות ומתכות. את ההמרה של חומרי הגלם הללו למקלחונים או מוצרי זכוכית אחרים הם מבצעים בתום הלימוד, או כחלק מהקורסים הבאים:

א. ויטראז' אמנותי – זהו קורס חשוב בו נלמדות כל הטכניקות הקיימות בתחום. המרצים של הקורס מגיעים מחברות המבצעות חיתוך זכוכית והלחמה, עבודה שטוחה ועבודה עם עופרת.

ב. פיוזינג' – מי שאינו בקיא בתחום הזכוכית מעולם לא שמע על המושג פיוזינג' המציין זכוכית חמה. לימודים אלו מיועדים לצורך יצירת מוצרים מעוצבים, בעיקר צלחות, אך גם תמונות ותבניות אישיות לשריפת זכוכית.

ג. פאטיברה – בוגרי קורס פיוזינג' יכולים להמשיך אל קורס המקנה ידע מעשי בטכניקות השונות של יצירת יציקות זכוכיות מהן ניתן ליצור אביזרים בשילוב צבע.
מומלץ לבחור מוסד לימודים עבור עיצוב בזכוכית על פי קורס אחד או שניים היוצרים עניין. יש הרבה קורסים רלוונטיים בתחום הזה, לכן הסינון מתחיל מהגדרה של העדפות אישיות. קורס אחד נמשך 12 מפגשים, ולכן משך הלימודים משתנה בהתאם לתכנים. אפשרויות התעסוקה כוללות המשך לימודים לטכניקות נוספות, והשתלבות בלימודי עיצוב מתחומים אחרים, או קריירה בחברות המבצעות עבודות זכוכית.

נכתב באדיבות מקלחונים עדי עבודות זכוכית
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים