כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

היתרונות שבלימודי סיעוד כתואר ראשון

.

04/11/2013
המחסור שקיים בישראל באנשים שעוסקים במקצועות הסיעוד והרפואה הוא אינו סוד. למעשה, אין מדובר על אתגר ישראלי בלבד ובכל העולם חסרים אנשים שמקצועם הוא בתחום הסיעוד והרפואה. כתוצאה מכך הופך התחום שינויים רבים מהמון בחינות ומשמעות הדבר היא שהוא הולך ונהייה עוד יותר אטרקטיבי. אח או אחות ממלאים תפקיד מפתח אקוטי בעולם הבריאות והם מהווים עמוד תווך בתחום כולו.

כמו הוראה גם סיעוד ורפואה הם בגדר קריאת ייעוד ואנשים שהולכים לתחום נהנים מתמורה שאין כמותה. הזכות לסייע לאנשים בין אם בתקופות שיקום או מחלה, עת זיקנה או לידה וילדות או בכל מצב אחר שבו ישנה הירתמות אנושית טהורה היא הזכות הגדולה ביותר שיש.

לימודי סיעוד הם לימודים רציניים, עשירים ומעניינים ביותר והם מזכים בסיומם במקצוע מבוקש במיוחד. אחד היתרונות הבולטים של לימודי סיעוד טמונים בעובדה שהם מעניקים הכשרה מקצועית לעיסוק ספציפי בשונה ממרבית התארים הראשונים האחרים שמעניקים בהרבה מקרים ידע כללי ולא תעודת מקצוע.

מקצועות הסיעוד מתגמלים מאד לא רק מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינה מקצועית ובעיקר ברמה הרגשית, בנוסף, ישנן מדינות רבות ברחבי העולם שמעודדות הגירה אליהן של אנשים שעוסקים במקצועות הסיעוד.

קצת מידע על הלימודים

הלימודים עצמם דומים מאד בתכנים שלהם ללימודי רפואה, מה שאומר שהסטודנט נהנה מהכשרה מאד רצינית, יסודית ומקציפה במקצועות הבריאות השונים. למי שמעוניין לפתח את הקריירה שלו בעתיד לתחום מחקרי או טיפולי בהכשרה מקיפה יותר, לימודי סיעוד מהווים מקום נהדר להתחיל בו.

שני מסלולי ההכשרה המרכזיים בתחום הם לימודי התואר המוסמך ולימודי הסבה לאקדמיים, כאשר בעוד שהמסלול הרגיל אורך פרק זמן של כארבע שנים בממוצע, לאקדמאים שמעוניינים לעשות הסבה לתחום הסיעודי התהליך יקח פרק זמן של שנתיים בלבד.

לימודי סיעוד הם לימודים משולבים אשר כוללים לימודים עיוניים והרבה שעות לימוד מעשי שמתרחש בבית החולים עצמו, באופן שמאפשר לסטודנטים להתנסות בפועל בכל העקרונות והתכנים שלמדו. במסגרת הלימודים המעשיים הסטודנטים מקבלים מטופלים ומלווים אותם בתהליכים השונים. בלימודים העיוניים נלדמים קורסים שונים מתחומי הכימיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, בריאות הנפש, פרמקולוגיה, לימודי מחלות שונות והרשימה עוד ארוכה.

מערכת הלימודים במסלולי סיעוד היא מערכת גדושה ועמוסה בתכנים שונים כשהמטרה היא כמובן להעניק את ההכשרה המקצועית והרצינית ביותר.

מה עושים אחרי סיום הלימודים

עם סיום הלימודים בוגרי מסלולי לימודי סיעוד נהנים משלל של אפשרויות שונות אשר עומדות בפניהם. אחים ואחיות מוסמכים נהנים מביקוש תעסוקתי רב ומשכר שהוא גבוה מהממוצע במשק. בין מקומות התעסוקה הפוטנציאליים ישנם בתי חולים, קופות חולים, מרפאות פרטיות והבוגר אף יכול לצאת לדרך עצמאית ולא לעבוד כחלק ממערך קיים.
אנשים רבים ממשיכים להתפתח מבחינה מקצועית ואקדמית והולכים לתחומי המחקר או אפילו מסבים לרפואה בעתיד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים