כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מתאים לך להיות חוקר פרטי?

היום, מודעות דרושים כוללות מגוון רחב של משרות למועמדים פוטנציאליים. בין שלל המשרות, תוכלו למצוא את תחום החקירות. מקצוע מעניין, אין ספק, אבל האם זה מתאים לכם?

17/11/2013
מצד אחד, אפשר לראות היום אחוז אבטלה מכובד, אפילו בקרב מי שרכש השכלה גבוהה במקצוע שנחשב מבוקש. מצד שני, אפשר לראות הרבה משרות, חלקן כלליות וחלקן כוללות קריטריונים מאוד ספציפיים. בין כל המשרות שאפשר למצוא במודעות דרושים, חקירות פרטיות היא אחד התחומים המעניינים ביותר.

הרבה ילדים מאוד מרותקים מתחום החקירות הפרטיות ורוצים גם הם להיות חוקרים פרטיים ביום מן הימים. כעבור כמה שנים, רובם שוכחים את החלום הזה, במחשבה שמדובר בתחום שאינו ראוי להתייחסות. אך למען האמת, חוקר פרטי יכול ליהנות מחיים איכותיים הרבה יותר מאיש היי טק, למשל, ובפרט אם הוא מנהל משרד פרטי משלו, שכן הוא קובע את שעות העבודה, והשכר בעד שעת עבודה יכול להיות גבוה מאוד.

תחום החקירות הפרטיות הוא מרתק בעיקר בשל היכולת של מי שבתחום לתת דרור למציצנות שלו. חוקר פרטי מקבל כסף על המציצנות וחיטוט בעניינים שבפועל אינם עניין שלו. מה טוב יותר מזה?

עם זאת, בתחום הזה פחות חשוב מידת העניין, ויש קריטריונים הרבה יותר חשובים, כמו יכולת שמירה על דיסקרטיות, יכולת ניהול זמן, יכולת ניתוח נתונים ועוד.
אם אתם מרגישים שיש לכם את מה שצריך כדי להיות חוקרים פרטיים, את הבסיס הדרוש לכך, תוכלו לפתח את המיומנויות הדרושות בעזרת לימודים מקצועיים. אם יש לכם 12 שנות לימוד ועבר פלילי נקי, סביר להניח שתתקבלו ללימודים בתחום זה בכל מוסד לימודים, באם תעברו את שלב הריאיון האישי.
במסגרת הלימודים, יש שילוב בין הלימודים העיוניים והלימודים המעשיים. בהיבט המעשי, תלמידי הקורסים לומדים איך להשתמש באביזרי הבילוש והמעקב השונים, איך לנהל חקירות, ליזום ולתכנן כראוי מבצעים, לדעת להתאים את ההתנהלות לכל חקירה כגון חקירות כלכליות, אישית, ביטוח ועוד.

הכשרת חוקרים פרטיים במכללות כוללת מגוון נושאים מעניינים, ביניהם סוציולוגיה, פוליגרף, הדין הפלילי, פסיכולוגיה של החקירה, זיהוי פלילי, שפת גוף, האזנות והקלטות, אתיקה מקצועית, מעקבים ותצפיות ועוד. בחלק מהמקומות ניתנת הכשרה על העולם של טיוב נתונים

משום שעבודתו של חוקר פרטי נקשרת לחשיפת אמת, הבאת צדק ומתן אפשרות למשפט הוגן, ולמעשה הפעילות שלו והממצאים מפעילות זו מתקבלים ותקינים בבתי משפט, נושא האתיקה הוא הדבר הבסיסי והחשוב מכל במסגרת הלימודים, לרבות שמירה על מוסר וערכים ומניעת נזק לנחקרים.

בהמשך הדרך, אחרי שתסיימו את הלימודים בהצלחה, יגיע מבחן האמת. אך עוד לפני שתצאו לשטח, עליכם לבחור אם לעבוד במשרד חקירות או לפתוח משרד משלכם. משום שהיצע משרות בתחום החקירות הפרטיות הוא דל, רוב בוגרי הלימודים פותחים משרד משלהם.

כשתתחילו לעסוק בתחום ולנהל חקירות ומעקבים, תבינו את הסיכונים שכרוכים במקצוע. חשוב לנקוט בכל אמצעי זהירות אפשרי. כמו כן, הרבה פעמים המעקבים והתצפיות שלכם יהיו צריכים להיות בשעות הלילה. ובכלל, שעות העבודה בתחום הן הרבה פעמים משונות, אבל בתחילת דרככם לא תוכלו להיות בררנים מדי בפרויקטים שאתם לוקחים על עצמכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים