כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע יש יתרונות לקשר בין בני אדם לחיות מחמד?

חיות מחמד, מעצם השם אשר ניתן להן, מאפשרות לכם ליהנות מזמן איכות מוצלח במיוחד. הקשר בין בני האדם לבין חיות המחמד, הוא קשר בין מאות ואף אלפי שנים.

25/11/2013
אמנם הקשר התחיל מכך שהוא ביית חיות שונות לצורך שימושים שונים - חקלאות, שמירה, כיו"ב. אולם בהמשך חלק מהחיות הללו הפכו לחיות מחמד לכל דבר ועניין. כיום, חשוב מאד לדעת שהקשר בין בני אדם לחיות מחמד הפך להיות רחב כל כך, כך שאפשר לטפל באוכלוסיות שונות כמו למשל ילדים עם פיגור שכלי, זקנים השוהים בתוך בית אבות, אנשים שסובלים מאוטיזם או כל קבוצה אחרת. אז מה היתרונות של השר שנוצר בין חיות מחמד ובני אדם?

כל מה שחשוב לדעת על הקשר המיוחד

קבלת אהבה - חלק ניכר מחיות המחמד, בפרט הכלבים, מעניקות לא מעט אהבה לבני האדם בחזרה. יש אנשים שעבורם עיקר האהבה שהם מקבלים בחיים - הוא מחיית המחמד שלהם. אנשים יוכלו לספר לכם כיצד הכלב או החתול שלהם - הם ממש כמו בן משפחה אצלם, אלא שאצלם האהבה ניתנת ללא תנאים. כאשר מביאים למשל כלבים לתוך אוכלוסיות מבודדות יחסית - כמו למשל זקנים עם בעיות תפקוד בתוך בית אבות, אותם אנשים מיד זוכים לקבל אהבה ללא תנאים, והדבר משפר כמובן את הרגשתם.

מחנך לאחריות - הקשר בין בני אדם לחיות מחמד, הוא לא רק קשר שמעניק המון אהבה, זה גם קשר אשר מחנך לאחריות ברמה הגבוהה ביותר שיש. כאשר אדם מגדל חיית מחמד, עליו לדאוג לה - לאוכל, לניקוי צרכים, וכיו"ב. כאשר אדם מגדל בעצמו חיית מחמד, או עושה זאת תחת הנחיה מסוימת, הוא מקבל שיעור חשוב מאד בדרכים שבהן יש לטפל ביצורים אחרים, והדבר מגדיל גם את האמפתיה שהוא חש.

לא דורש תקשורת מילולית - יתרון חשוב מאד בתקשורת בין בני אדם לחיות מחמד, הוא בכך שהיא לא חייבת להיות מילולית. למעשה, חיות ממילא לא מבינות מילים. הן כן יודעות לקרוא פרצופים, ולזהות בצורה מעולה שפת גוף. לכן, אפשר להביא חיות מחמד לאוכלוסיות שמתקשות בדיבור - אנשים בתוך בית אבות שאיבדו את יכולת הדיבור, אנשים עם אוטיזם שמתקשים בתקשורת מילולית - כל אלה יכולים ליצור קשר נהדר עם חיות המחמד.

אווירה מרגיעה - כאשר יוצרים קשר עם חיית מחמד, הדבר גם יוצר אווירה יותר מרגיעה. חיות מחמד הן לרוב חיות רגועות מאד, שמשרות אווירה נעימה מאד. אנשים שחווים לחץ נפשי רב, מדווחים לא פעם כי חיית המחמד שלהם, מאפשרת להם להירגע בסוף היום ולנוח.

להביא לכל מסגרת

כאמור, אתם מוזמנים כבר עכשיו לאמץ חיית מחמד, ולהפוך אותה לבת משפחה לכל דבר. מהצד השני, אם אתם מייצגים מסגרת חברתית מסוימת - כמו למשל בית אבות, מנהלי קבוצה של נוער בסיכון, וכיו"ב - אתם יכולים ליצור קשר עם עמותה אשר מעניקה טיפולים ייחודיים באמצעות חיות מחמד, ולראות איך אנשים עוברים שינוי חיובי מאד בחייהם בזכות החיות המדהימות.


נכתב באדיבות חברת בתי אבות ברמת גן בע"מ
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים