כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לבחור מזון לחתול?

חתול הבית הינו אחד מחיות המחמד הנפוצות ביותר כאשר חתולים ידועים כנקיים, משעשעים וגם ככאלו אשר יודעים לטפל ולהעסיק את עצמם שעות רבות במהלך היום. חלק ממאפייניו הנוספים של החתול קשורים לתכונותיו כייצור טורף לכל עניין ודבר, אמנם מבוית, אך כזה אשר תזונתו במקורה אמורה להיות מסופקת עבורו מצייד. משמעות הדבר היא כי אם אתם מעוניינים בבריאות החתול, אתם חייבים לספק עבורו מזון אשר זהה (ככל האפשר) למקור מן החי. איך תדעו לבחור נכונה? להלן מספר דגשים לבחירת אוכל לחתול המחמד שלכם.

03/12/2013

החשיבות של מזון איכותי לחתול

חתולים הינם יונקים, בדיוק כמו האדם. הם חיים שנים ארוכות ובריאותם תלויה במידה משמעותית בתכולת המזון שלהם. צריכה לא מאוזנת של מזונות, עשויה להתבטא בחסרים תזונתיים, בעיות עיכול, מחלות כרוניות, השפעה על מצב הרוח, ועוד שלל בעיות העלולות לפגום בפוטנציאל הטמון בהם. למרבה הצער יצרנים רבים של מזונות לחתולים, בוחרים "לנפח" את תכולת המזון שהם מספקים ברכיבים אשר אינם תורמים לבריאותו של החתול ואף עשויים לפגוע בה. אוכל לחתולים חייב להכיל את כל המרכיבים התזונתיים אשר קיימים בטרף החי ולכלול כמות מעטה של חומרים אשר אותם אין החתול צורך באופן טבעי. מאחר והחתול הינו טורף מבוית, בריאותו תלויה בתזונה שאתם, הבעלים, תספקו עבורו ולכן יש לדאוג לרכוש אך ורק מזון איכותי ולא להתפשר על פחות מכך, כך לדברי ליאת מנהלת חנות חיות בית הכלב אשר מתמחה במזון לחתולים.

אוכל איכותי לחתול – מה הוא חייב לכלול?

אוכל איכותי לחתול – מה הוא חייב לכלול?
החתול מוגדר כטורף ובטבע צורך בשר בעיקר, אשר לו ערך חלבון גבוה ביותר. חתולים זקוקים לפחות ל- 30% חלבון בתכולת המזון שלהם כאשר חשוב ביותר ואף הכרחי שמקור החלבון יגיע מן החי, עוף, דגים וכו'. לעיתים רבות יצרני המזונות לחתולים רושמים כי מקור החלבון הוא מן החי. עליכם לאפיין לחלוטין למה התכוון היצרן באומרו "מן החי" שכן בקריאות האותיות הקטנות מסתבר כי אחוז ניכר מהמזון מקורו בעצמות ונוצות טחונות אשר אינם מהווים מקור חלבון הולם לתזונתו של החתול שלכם. בנוסף, בחרו אוכל לחתול אשר כולל מינימום של קמחים ותערובות צמחיות אחרות שכן חתולים בטבע אינם צורכים מזונות אלו. בוודאי שאין טעם להשקיע כספים במזון "איכותי", כביכול, אשר ערכו לא יותר משקלים בודדים של מזון טחון שאין בו מאום. ובדיוק כמו בתזונת האדם, העדיפו לבחור מזון לחתול אשר אינו כולל חומרים משמרים – משקל החתול לעומת האדם נמוך ביותר ולכן אותה כמות של חומרים משמרים עשויה לגרום אצלם לבעיות בריאות חמורות, רגישויות ומחלות שקשה לעלות על הסיבות להיווצרותן.

מזון ייעודי לחתול

על כל הנאמר לעיל יש לבחור אוכל לחתולים תוך בחינת המרכיבים באופן דקדקני אך כמו כן להקפיד על טריות המזון ורכישתו מספק אשר דאג מראש להובלה ותנאי אחסון נאותים כמתבקש. חשוב מאוד להזכיר כי במקרים מסוימים, יש לרכוש אוכל לחתול בהתאם לצורך או מצב בריאותי מסויים, זהו המזון הייעודי אשר יכול לכלול תערובת לחתולים רגישים, בעלי משקל יתר, לחתולים הסובלים ממחלות כרוניות וכו'.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים