כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הגדלת החיבור לרשת החשמל

היקפי צריכת החשמל הביתית כיום אינם דומים לאלו שנמדדו לפני כמה עשרות שנים. יחד עם זאת, חלק נכבד מהדירות כיום, הן דירות שנבנו באותם זמנים שבהם הביקושים לחשמל היו נמוכים יותר. הפרסומת המיתולוגית של חברת החשמל שקראה "יותר חשמל פחות עמל" עמדה בקנה אחד עם הרצון שלה למכור יותר חשמל ללקוחות.

08/12/2013
כיום, המגמה היא הפוכה, וחברת החשמל מפיקה פרסומות הפוכות לגמרי, המעודדות חיסכון בחשמל, עקב השימוש ההולך וגובר כיום בחשמל ביתי בצורה מסיבית, ואי יכולתה לעמוד באספקת כמות החשמל המבוקשת.


לנוכח הביקושים ההולכים וגדלים בכל רחבי הארץ לחשמל לשימוש ביתי, החל שינוי במגמת חיבור הבתים והדירות למערכת החשמל, ומאז שנות השבעים של המאה הקודמת חוברו הדירות והבתים למערכת שמספקת להם זרם חשמל של 40 אמפר. כמו כן, מאז שנות ה- 70 החשמל הביתי מוזרם בחיבור תלת פאזי, שהוא הרבה יותר יעיל ובטיחותי מהחיבורים הקודמים, בהם זרם החשמל התבסס על 25 אמפר בלבד.
למרות מגמה זו, נשארו עדיין בתים רבים המחוברים במתכונת הישנה, ועל כך במאמר שלפנינו.

מהי למעשה הגדלת החיבור לחשמל?

כל אדם ששוכר או רוכש דירה יד שנייה מחוייב בבדיקת מערכת החשמל הביתית שלו, כדי לדעת האם תעמוד בעומסים המיועדים לה. על מנת לאתר את סוג החיבור שיש בדירתכם עליכם להזמין חשמלאי. עליכם לעשות זאת גם אם אתם עוברים לדירה חדשה (אך ישנה בגיל) וגם אם אתם קונים דירה יד שנייה שנבנתה לפני הרבה שנים.
הגדלת החיבור לחשמל היא למעשה החלפת המערכת הישנה שעבדה בזרם של 25 אמפר במערכת מוגברת, העובדת בזרם של 40 אמפר והתקנת חיבור תלת פאזי. חיבור תלת פאזי מתייחס לשנאי (הטרנספורמטור), המעביר את הזרם ממערכת אחת לאחרת. במידה ואתם מעוניינים לבצע הגדלת חיבור שכזו חשוב שתתייעצו עם חשמלאי לגבי גודל החיבור בהתאם לצרכים שלכם כיום ובעתיד. הגדלת החיבור היא פעולה שדורשת תשלום והוא תלוי בגודל החיבור הנחוץ.

הזמנת הגדלת החיבור

אם אתם מעוניינים להגדיל את חיבור החשמל, עומדות לפניכם מספר אלטרנטיבות לעשות זאת:
• באמצעות שירות 103 של חברת החשמל
• בדואר או באינטרנט לחברת החשמל
• ישירות במשרדי החברה
כדי לעשות זאת חשוב שתצטיידו בחשבון החשמל בעת בגשת ההזמנה, ולשלם עבורה במקום בהתאם לגודל החיבור המבוקש ובהתאם לחיבור הקיים בבית כיום. העבודה מתבצעת תוך 30 יום ממועד הגשת הבקשה. ביטול הבקשה ממחייב אתכם בתשלום 10% מהמחיר ששילמתם לכיסוי עלויות תכנון וכדומה.

פעולות שיש לעשות לפני הגדלת החיבור

בעת הגדלת החיבור חשוב מאוד שחשמלאי מטעמכם יהיה נוכח במקום, שכן חברת החשמל אינה אחראית לעבודות חשמל בתוך הבית, אלא רק על עבודות עד המונה שלכם בלבד (כולל המונה). לעתים, בעקבות הגדלת החיבור יש צורך לערוך גם שינויים ותוספות במעגלים החשמליים בלוח החשמל של הדירה או בחיווט הדירה עצמה כמו: החלפת נתיכים, החלפת חוטי החשמל, בדיקת תקינות הארקה, חיבור מפסק מגן נגד התחשמלות וכדומה. כל זאת לא יוכל לעשות נציג חברת החשמל, אלא רק חשמלאי שהזמנתם מטעמכם.

לסיכום, גם אם אתם מתגוררים בדירה ישנה, אין סיבה שתתפשרו על איכות חייכם ושתסבלו מקצרים חוזרים ונשנים ומבעיות חשמל המונעות מכם להפעיל מספר מכשירי חשמל בו זמנית. כל שעליכם לעשות הוא להיעזר בטיפים שהוצגו לעיל ולהגדיל את חיבור החשמל בדירתכם. בהצלחה!

המאמר נכתב בחסות חברת ג'נרל טרפו המתמחה בייצור ושיווק כל סוגי השנאים והסלילים.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים