כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך בוחרים מדפסת לסטודנט

איזה מדפסות מתאימות לצרכי הסטודנט כיום? מה צריך לבדוק לפני שקונים מדפסת?

08/12/2013
אין סטודנט שלא מכיר את הסיטואציות הבאות: 1:00 בלילה, סיימת לכתוב את הסמינר וצריך להגיש אותו למזכירות עד מחר בבוקר, אך אין חנות הדפסה פתוחה בשעה כזו. המרצה שלח רשימה של מאמרים שצריך לקרוא בשבוע הבא, 20 עמודים לכל מאמר, שצריך להדפיס ולקרוא. לא הגעת לשלושה שיעורים ומצאת מישהי שהסכימה בטובה לתת לך את המחברת לצילום, אבל כל המכונות תפוסות ואין זמן… מצבים כאלו ואחרים גורמים להרבה סטודנטים להעדיף לקנות מדפסת ביתית או מדפסת משולבת עם פקס וסורק, שתענה על כל צרכי ההדפסה שלהם במהלך התואר ובכך להימנע ממצבי לחץ מיותרים. איזה מדפסות מתאימות לצרכי הסטודנט כיום? מה צריך לבדוק לפני שקונים מדפסת?

פרמטרים לבחירת מדפסת לסטודנט

כיום יש בשוק מגוון רחב של מדפסות: מדפסות לייזר, מדפסות דיו, מדפסות צבע או שחור לבן, מדפסות משולבות ועוד. הן מגיעות בגדלים וצורות שונות, משלל יצרניות ובטווח מחירים שנע בין 150 שקל לעשרות אלפי שקלים. המגוון רחב ומבלבל. להלן מספר נקודות שיעזרו לסטודנט הממוצע למצוא את המדפסת המתאימה לו ביותר. בכל מקרה מומלץ לבצע סקר מחירים ברשת, לברר מה המאפיינים של כל דגם ולקרוא המלצות של משתמשים.

סוג המדפסת

כיום קיימות בשוק שני סוגים עיקריים של מדפסות: מדפסת לייזר ומדפסת הזרקת דיו. שתיהן פועלות לפי שיטות שונות: מדפסת לייזר מדפיסה באמצעות שימוש בקרן לייזר ומדפסת הזרקת דיו מתבססת על סדרה של מזרקים זעירים המזריקים דיו על הנייר ושואבים את שאריות הדיו המיותר. מדפסת הזרקת דיו נחשבת כמתאימה יותר לצרכים ביתיים ולהדפסות לא מאוד מאסיביות. היא גם נחשבת לזולה יותר מבין השתיים. עם זאת יש לקחת בחשבון שעלות הדפסת כל דף היא גבוהה יותר בשל העלות הגבוהה של ראשי הדיו. מומלץ לפני הקנייה לברר את עלות ראשי הדיו ואם אפשר למחזר את ראש הדיו. מדפסת הלייזר מדפיסות בדרך כלל בשחור לבן אך יש גם מדפסת לייזר צבעונית. עלות הרכישה של מדפסת לייזר היא מעט יקרה יותר אך לעומת זאת עלות ההדפסה נמוכה, שכן הטונר של מדפסת כזאת מסוגל להדפיס כמות גדולה של דפים לפני שהוא נגמר. גם כאן כדאי לברר את עלות הטונר והאם ניתן למחזרו. אם אתה סטודנט שמדפיס כמות קטנה של דפים בחודש- בחר במדפסת הזרקת דיו. לסטודנטים שמדפיסים כמויות גדולות יותר מומלץ לבחור במדפסת לייזר.

מדפסת רגילה או משולבת?

לסטודנטים יש צרכי הדפסה נוספים מלבד הדפסת מסמכים: הרבה מאיתנו זקוקים גם לסורק לצורך צילום מאמרים, תמונות ומסמכים אחרים, וחלקנו זקוקים לשירותי פקס. כיום ניתן לרכוש מדפסת משולבת שכוללת את כל היישומים האלו במכשיר אחד (all in one), וזולה יותר מקנייה של שלושת המכשירים האלו בנפרד.

איכות ההדפסה

במקרה זה, מטרת ההדפסה היא השיקול המכריע. סטודנטים לאמנות נדרשים הרבה פעמים להדפיס תמונות או צילומים, לכן נחוצה להם מדפסת שמדפיסה באיכות גבוהה ובעלת רזולוציה גבוהה. ישנם מקרים שתידרשו להדפיס על דפים מיוחדים (נייר פוטו, נייר מבריק, שקפים ומדבקות) ולכן יש לבחור מדפסת המציעה את היכולות הללו. לכן, אם אתם זקוקים להדפסות צבע מרובות כדאי אולי להשקיע במדפסת לייזר צבעונית שאולי יקרה יותר אך גם שימושית וחסכונית יותר. איכות הדפסת טקסט במדפסות לייזר שחור-לבן היא גבוהה ביותר והטקסט יוצא נקי וחד. מדפסות הזרקת דיו גם הן מספקות הדפסת טקסט באיכות יחסית גבוהה וכיום הן מספקות גם הדפסת צבע איכותית שתוכל לספק סטודנט ממוצע שאינו סטודנט לאמנות.

מהירות הדפסה

במדפסת לייזר מהירות ההדפסה היא בדרך כלל גבוהה יותר מאשר במדפסת הזרקת דיו (עד 60 דף לדקה).

גודל ומשקל

סטודנטים הגרים בדירות מושכרות קטנות צריכים לקחת בחשבון את עניין המקום שתופסת המדפסת. מדפסת הזרקת דיו היא קטנה יותר ממדפסת לייזר, אך כיום ניתן למצוא מדפסות לייזר קטנות ושקטות יותר מבעבר.

מחיר

מחיר
כיום יש מגוון גדול של דגמים מיצרנים שונים ובטווח גדול של מחירים. הטווח נע בין 150 ש"ח ל-5000 ש"ח ומעלה. מחיר מדפסת לייזר שחורה-לבן מתחיל ב-400 ש"ח ומחיר מדפסת לייזר צבעונית מתחיל מ-800 ש"ח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים