כרגע באתר
3
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לפני שקונים רכב – כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקיף

ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לרכב מכסים נזקי רכוש בלבד. אלו הם ביטוחי רשות ולכן כל נהג יכול לבחור האם לרכוש ביטוח מקיף בלבד, ביטוח צד ג' בלבד או את שניהם.

16/12/2013
הפוליסות לביטוח רכב מקיף מבוססות על נוסח של פוליסה תקנית המופיעה בתקנות משרד האוצר, וחברות הביטוח רשאיות לשנות את הנוסח לטובת המבוטח בלבד. ההבדל בין ביטוח מקיף וביטוח צד ג' הוא בסוג הכיסוי: ביטוח מקיף מכסה את כל נזקי הרכוש שנגרמו למבוטח ולצד ג' כאחד, בעוד ביטוח צד ג' מכסה רק את הנזקים שנגרמו לצד ג' עד הסכום הנקוב בפוליסה.

ההגדרה המילולית של ביטוח מקיף יכולה לעזור למי שמתלבט לגבי רכישת רכב, אולם היא לא מספיקה. מידע על ביטוח מקיף כולל התייחסות אל פרמטרים המשפיעים על המחיר ועל הרכב הפוליסה. באופן כללי, ביטוח מקיף יפצה אתכם במידה ונגרמו נזקים לרכב שלכם או לרכב של אדם אחר. הביטוח מכונה מקיף בשל הסיכונים אותם הוא מכסה – החל מתאונות, שריפות וגניבות ועד שירותי דרך וגרירה.

כיצד נקבעים תעריפי ביטוח רכב מקיף?

תעריפו של ביטוח מקיף נקבע על פי השווי של הרכב, מספר הנהגים הרשומים בפוליסה ונתוניהם. יש אפשרות לרכוש ביטוח רכב למקרה של גניבה בלבד וללא כיסוי לתאונות, או לחילופין ביטוח למקרה של תאונה וללא גניבה. פוליסת ביטוח מקיף מציעה גמישות מסוימת הנגזרת מצרכיו של הלקוח ומאופי חברת הביטוח.

כאשר משווים מידע על ביטוח מקיף יש להתייחס גם אל סכום הפיצוי. סכום זה נקבע על בסיס שיעור הנזק שנגרם לרכב. במקרה של גניבה, הנזק ייחשב כאובדן גמור הקרוי בעגה המקצועית "טוטאל לוס". הפיצוי ניתן על פי ערכו של הרכב טרם הגניבה. לעומת זאת, במקרה של תאונה שיעור הנזק נקבע על ידי שמאי, והפיצוי למבוטח הוא בהתאם לחוות דעתו. בכל מקרה, נזק של מעל 50% מערכו של הרכב מקנה פיצוי בגין אובדן גמור.

מושגים וכיסויים בביטוח מקיף

מושגים וכיסויים בביטוח מקיף
נהוג להשתמש במושג השתתפות עצמית על מנת לתאר אטרקטיביות של פוליסות ביטוח מקיף. ההשתתפות העצמית היא סכום שעל המבוטח לשלם ככיסוי ראשוני במקרה של נזק. גובה ההשתתפות העצמית מופחת מהשווי של הנזק אשר נגרם למבוטח. יחד עם זאת, ניתן לברר לגבי פוליסות ביטוח בהן ההשתתפות העצמית גבוהה והפרמיה נמוכה, או להיפך.
איסוף מידע על ביטוח מקיף נשען בעיקר על הכיסויים הכלולים. ברוב הפוליסות יש כיסויים בסיסיים שאינם דורשים תשלום נוסף, כגון הגנה משפטית, טיפול בתביעות נגד צד ג' ואמצעי תחבורה חלופי למוסך הסדר. כיסויים נוספים מומלצים שכדאי לצרף אל הפוליסה הם שירות החלפת גלגל במקרה של תקר, תיקון שמשות, כיסוי רעידת אדמה, רכב חלופי מלא וכדומה.

נכתב באדיבות AIG ביטוח מקיף
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים