כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי מנעולן

חולמים לעבוד בתור מנעולן בתל אביב? כדאי שתדעו כיצד בנוי המסלול להכשרת מנעולנים. בואו להכיר את תנאי הקבלה, ולערוך פגישה ראשונה עם נושאי הלימוד העיקריים של לימודי מנעולן בישראל.

23/12/2013
המטרה של קורס מנעולן מקצועי היא להקנות למועמד ידע עיוני בתחום המנעולנות. הידע כולל התייחסות אל נושאים כגון פתרונות והתאמת מוצרי אבטחה וחומרים, שיפור ביצועים ומתן שירותים ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. הדגש במסלול הלימודים הוא על ההיבט המעשי, אולם יש צורך ברקע תיאורטי עשיר, על מנת להצטרף להחזיק בהכשרה הדרושה. מעבר לכך, הלימודים כוללים הסמכה במניעת ליקויי התקנה, מתן שירותי חירום, פריצה וביטחון.

תנאי הקבלה ללימודי מנעולן הם בעיקר רקע טכני, אולם חלק ממוסדות הלימוד דורשים גם ראיון אישי. מנהלי אחזקה יכולים לקבל פטור חלקי מנושאים רבים, העומדים במסגרת תכנית הלימודים. בוגרי מסלולים טכניים, טכנולוגיים ולוגיסטיים יכולים גם הם ליהנות מהטבות דומות.

מה כוללת ההכשרה של מנעולן בתל אביב?

בכל הנוגע אל מסלול הלימודים עצמו, אין הבדל בין הכשרה של מנעולן בתל אביב לבין מנעולנים בערים אחרות. כל ההכשרות דומות ומבוססות על עקרונות דומים הנובעים מתוך רקע תיאורטי ומעשי. אלו הנושאים העיקריים של לימודי מנעולן:

א. מבוא – במסגרת שיעורי מבוא מתבצעת סקירה היקפית של ענף המנעולנות, לרבות סוגי מנעולים, צילינדרים, מאסטרים וכדומה. המבוא כולל גם רקע על מנעול קודים, סוגים וזיהוי מכשיר מיוחד לביצוע.

ב. מערכות נעילה ודלתות – כל מנעולן בתל אביב או סטודנט בקורס מנעולנות נדרש להכיר את מערכות הנעילה והדלתות השונות. הלימודים מכשירים את הסטודנטים לקראת זיהוי מיני גלמים, שכפול ושחזור של מפתח קודים או רב מפתחות, תיקון וטיפול בשלטים או מקודדים וכדומה. המנעולן לומד להכין מפתח ומכיר את סוגי הדלתות ואת ההבדלים בין עץ לפלדה.

ג. חוק ומשפט – אי אפשר לסיים לימודי מנעולן ללא היכרות עם היבטי החוק והמשפט. ההכשרה כוללת שירותי חירום, פריצה וביטחון לכלי רכב ותחבורה. עוד לומד המנעולן על דרישות חברות הביטוח ועל רמות ההגנה, ההתאמה של המנעולים להגנות וכיוצא בזאת.

תרגול, שעות לימוד והשתלבות בתחום

תרגול, שעות לימוד והשתלבות בתחום
השלבים האחרונים של לימודי מנעולן הם תרגול מעשי ומשולב. התרגול מתבצע בליווי מנעולנים מנוסים ומקצועיים, ומטרתו להכין את הסטודנטים לקראת התשלבות מהירה בשוק התעסוקה. תלמידים המסיימים בהצלחה את המסלול מקבלים תעודת גמר המהווה יתרון בהתמודדות על מכרזים ופרויקטים. הלימודים אינם ארוכים, ובחלק ממסלולי הערב הם כוללים 20 מפגשים, לעומת 12 מפגשי יום בלבד במסלול בוקר.

קורס מנעולנות מיועד לבעלי מקצוע העוסקים בתחומים מקבילים, ומבקשים להרחיב את תחום עיסוקם, או לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום בתור עצמאי או שכיר. הלימודים מכסים נושאים מגוונים, ומבטיחים הרבה עניין עבור הסטודנטים. הם מתקיימים בקבוצות קטנות, ומלווים בשעות תרגול רבות לטובת ציבור הלקוחות העתידי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים