כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מעקות – יופי של בטיחות

הם נמצאים מסביבנו, בכל אשר נפנה, הם שומרים עלינו ומספקים לנו סביבה נעימה ובטוחה גם בבית וגם מחוצה לו. אנו מדברים על מעקות, כמובן, שנועדו למנוע אסונות ונפילות ממקומות גבוהים, ממרפסות, מגגות, מגרמי מדרגות ועוד. כאשר בוחרים מעקה לבית, אפשר לבחור בין סגנונות שונים. יש אפשרות לבחור מעקות זכוכית, עץ, מתכת, אלומיניום, פלדה ועוד. כאן חשוב מאוד לשלב בין אופי המיקום שבו מתקינים את המעקה, לבין הטעם האישי. חשוב לא פחות להקפיד גם על איכות ההתקנה ובחירה במתקין איכותי.

25/12/2013

מעקות ובטיחות

הדבר החשוב והעיקרי שחשוב לזכור לפני שבוחרים את סוג המעקה המתאים הוא זה - מעקות חייבים להיות מותקנים כהלכה. הם צריכים להיות יציבים, עמידים ובהחלט לא רק יפים. במידה ולא מתקינים אותם כהלכה או כאשר בוחרים במתקין שאיננו מקצועי ואיננו איכותי, הופך ההתקן החשוב הזה למפגע בטיחותי של ממש. הישענות על מעקות במרפסת או על כאלה שמותקנים ליד גרם מדרגות, אמורה להיות יציבה ובטוחה. התרופפות בזמן ובמקום הלא נכון – יגרמו לאסון.
גם כאשר בוחרים מעקות זכוכית וגם כאשר בוחרים בדגם שעשוי מחומר גלם אחר, אפשר לוודא שהם מספקים את הביטחון הנדרש באמצעות הקפדה על שימוש בחומר גלם איכותי, עמידה בתקנים, ובחירה במתקין ראוי לשמו. כאשר מדובר בזכוכית, למשל, צריך לוודא שמדובר על זכוכית מחוסמת, כלומר כזאת שמספקת עמידות בלתי מתפשרת. כאשר מדובר על דגם עשוי עץ, יש לוודא שמדובר על נגר שמומחה בתחום זה וכאשר מדובר על מתכת או על חומרים מתכתיים משולבים, יש לבחור במסגר שיודע את מלאכתו.

עיצוב לעניין

אחרי שראינו עד כמה חשוב להקפיד על כך שהמתקין, חומר הגלם, וההתקנה יספקו סביבה בטוחה ויציבה, נספר שכיום הדבר נעשה במקביל להקפדה על עיצוב יפה ואסתטי. מעקות רבים הינם כאלה שנראים למרחוק או כאלה שמושכים אליהם תשומת לב רבה. לכן, אין פלא שההעדפה היא לעשותם מעוצבים בדרכים שונות. הדבר נעשה בזכות שימוש בחומרי גלם שונים, על ידי פיתוחים מעניינים, צביעה מיוחדת ושימוש בסגנונות שמושפעים מאופנות מקובלות וממסורות רבות שנים. כך, ניתן למצוא לצד דגמים שעשויים מעץ יוקרתי בעל פיתוחים וגילופים מיוחדים, גם כאלה שעשויים מתכת מרוקעת, צבועה בצבעים עזים שיכולים לשמור מפני בלייה. גם הזכוכית, שעשויה להיחשב לחומר גלם שביר ובלתי מתאים, הופכת לבטוחה ויפה כאשר עושים שימוש בתהליכים שונים של חיזוק. חומר גלם זה מספק אסתטיקה מיוחדת, אלגנטיות וסגנון.

למצוא את המתקין הנכון

למצוא את המתקין הנכון
כאשר עוסקים במעבר דירה או לפני שחושבים על שיפוצים, כדאי לתת את הדעת גם לאמצעי הבטיחות השונים ובהם סורגים, מעקות, שערי בטיחות לילדים וכדומה. מכיוון שמרבית האנשים אינם עוסקים בהתקנות באופן עצמי, ישנה חשיבות גדולה לבחור באיש המקצוע המתאים. כדי לעשות זאת נכון מומלץ להיעזר בהמלצות, לוחות באינטרנט, והתרשמות מעבודות קודמות.


נכתב באדיבות שבירו המתמחה בעיצוב מעקות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים