כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הצלחה במבחן הפסיכומטרי

הפסיכומטרי הוא אחד מן המבחנים החשובים ביותר, ולו השפעה ישירה על הקבלה שלך לאוניברסיטה או למכללה.

25/12/2013
ציון פסיכומטרי גבוה מבטיח לך כניסה ללימודים גבוהים ולמקצוע בו אתה חושק, ויפתח בפניך דלתות לאפשרויות לימוד שונות. ציון פסיכומטרי גבוה הוא נתון אינדיבידואלי, מאחר והוא תלוי באופן ישיר ברצון של הנבחן. תלמיד אחד זקוק לציון בטווח ה- 600 על מנת להתקבל למקצוע בו הוא מעוניין, ואילו תלמיד אחר זקוק לציון מעל ה- 700 בעבור מטרותיו. רבים שואלים עצמם כיצד להצליח במבחן החשוב הזה, או מה עליהם לעשות על מנת להעלות את הסיכויים שלהם להצלחה. ובכן, הצלחה במבחן הפסיכומטרי מורכבת מאוסף שלם של גורמים אשר יוצגו בפניכם במאמר זה.

לימוד אישי או בקורס

ראשית, עליך לבחון מה היא שיטת הלימוד המועדפת עליך: לימודים באמצעות קורס, או לימודים באופן עצמאי.
• ללימודים באמצעות קורס יתרון גדול, בכך שישנו מדריך אשר מעביר לתלמידים את החומר, ותמיד יש למי לפנות בכל שאלה. המדריך יסייע לכם לשים את האצבע על הנושאים בהם אתה מתקשים, ויבהיר לכם את כל החלקים אותם אינכם מבינים. נוסף על כך, קורס מאפשר לך להכיר חברים חדשים, ללמוד איתם, ולהעביר את זמן הלימוד בנעימים.
• רבים לומדים טוב יותר במסגרת עצמאית מאשר במסגרת של קורס, או אינם יכולים להרשות לעצמם לממן קורס הכנה. אל דאגה, אם בחרתם ללמוד באופן עצמאי אין זה אומר שההצלחה במבחן הפסיכומטרי תהיה פחותה, זה רק אומר שתצטרכו להתאים את עצמכם לצורת לימודים עצמאית וממוקדת.

הצלחה במבחן הפסיכומטרי, תכנון זמן נכון

אחד מהפרמטרים הקשים ביותר לתלמידים בעת הלמידה למבחן הוא התמודדות עם כמות גדולה של חומר. חשוב מאוד לא להילחץ מהספרים העבים ומכמויות גדולות של חומר, הצלחה במבחן הפסיכומטרי משמעה חלוקה נכונה של הזמן, כך שתוכלו לעבור ולפתור את כל התרגילים. בטרם תתחילו ללמוד למבחן, הקדישו מעט זמן על מנת ליצור לכם תוכנית למידה פרטית, כאשר בכל שבוע תצטרכו לפתור כמות מסוימת של תרגילים, וללמוד כמות מסוימת של נושאים. הבחינה הפסיכומטרית מורכבת מחלק מילולי, חלק כמותי, וחלק אשר בוחן את היכולות שלכם בשפה האנגלית. חשוב מאוד שתדעו להבחין אילו מן הנושאים הם הנושאים החזקים שלכם, ואלו נושאים אתם צריכים לתרגל יותר. אל תתקעו רק על תרגול של חלק אחד, הקפידו להכניס בתוכנית העבודה שלכם מעט תרגול מכל נושא. לבסוף, השאירו את השבועיים האחרונים ריקים, אחרי שלמדתם כבר את כל החומר, על מנת לתרגל בחינות שלמות תוך עמידה בזמנים הנדרשים.

כוון את עצמך להצלחה

כוון את עצמך להצלחה
הפרמטר החשוב ביותר בכל מה שנוגע להצלחה במבחן הוא הביטחון. כוונו אתכם ואת המחשבות שלכם להצלחה. אמרו לעצמכם כל הזמן, כי אתם טובים מספיק ומתרגלים מספיק על מנת להוציא את הציון לו אתם זקוקים. מחשבה יוצרת מציאות, ובמקום לחשוב מחשבות של לחץ וחוסר הצלחה, מקדו את המוח במחשבות חיוביות, וההצלחה לא תאחר להגיע!

המאמר נכתב בשיתוף יואל גבע – המביאה תלמידים להצלחה במבחן הפסיכומטרי בעזרת שיטה יחודית
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים