כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו בית חכם ומתקדם?

רבים מאיתנו שמעו את המושגים: בית חכם, בנייה מתקדמת, בנייה קלה או ירוקה, אבל מה עומד מאחורי המילים הללו?

25/12/2013
למה הכוונה ומה היתרונות של בנייה מסוג זה על פני צורת הבנייה המסורתית? ולמה הכוונה בבית חכם ואיך זה יכול לעזור? באופן כללי ניתן לומר כי בנייה מתקדמת, או קלה, או ירוקה היא בנייה חדשנית העושה שימוש בחומרי בנייה מתקדמים, קלים, לא מלכלכים, ותוך הקפדה על שמירה על איכות הסביבה. בנייה זו מהירה וזולה יותר, ועומדת בקו אחד עם המגמה הירוקה בעולם. בית חכם הוא הגדרה למקום שבו ניתן לשלוט על מערכות רבות בבית בצורה אוטומטית, שמקלה על החיים באופן משמעותי.

בנייה מתקדמת וקלה

שיטת הבנייה המתקדמת עושה שימוש בחומרים קלים פשוטו כמשמעו. בשיטת בניה זו עושים שימוש בגבס, אלומיניום, זכוכית, עץ וחומרי בידוד ואיטום חדשניים ומתקדמים. רוב חלקי המבנה מיוצרים במפעל הבנייה (ולא בשטח), דבר שגורם לחסכון עצום בעבודות פיתוח, לכלוך וכדומה. החלקים הנבנים במפעל מועברים בשלמותם לאתר הבנייה לשם הרכבתם לכדי מבנה שלם. הבניה הקלה והמתקדמת כוללת כמה יתרונות משמעותיים גם לחברת הבנייה, גם למזמין העבודה וגם לסביבה.

היתרונות של הבניה המתקדמת הם:

• חסכון בזמן – משך הבנייה של מבנה בשיטה המתקדמת והקלה הוא לאין שיעור נמוך יותר מהבנייה הכבדה והמסורתית.
• חסכון בעלויות – עלויות הבנייה המתקדמת הן נמוכות משמעותית מהבנייה המסורתית, וזאת מכיוון שעיקר העבודה נעשית במפעל בתנאים אופטימאליים, וניתן להגיע לדיוק מירבי ולרמת גימור גבוהה יותר.
• חסכון ברעש ובלכלוך – שיטת בנייה זו מקלה על השכנים ועל האנשים בסביבה גם בנושא הרעש שנמנע בגלל זמן הבנייה הקצר יחסית, ומעט הלכלוך ששיטת בנייה זו משאירה בזמן העבודה ולאחריה.
• בנייה בטוחה ועמידה – השימוש בחומרים קלים עמיד יותר לרעידות אדמה ומניעת אסונות כתוצאה מכך באופן משמעותי ביותר. מבנים אלה אינם מחוברים ביסודות עמוקים לאדמה, ולכן אינם סופגים את רעידות האדמה באופן מסיבי. ובמקרה של קריסת המבנה יגנו החומרים הקלים על האנשים ולא יגרמו למותם על ידי מחיצתם כמו בחומרי בנייה מסוג בטון ולבנים.
כיום הולכת שיטת בניה זו ומתקדמת לעבר חומרים קלים וחזקים יותר, לשימוש באנרגיית השמש לייצור חשמל, ולא רק לחימום מים, לאיטום ובידוד טובים יותר שחוסכים משאבים על מיזוג הבית בחורף ובקיץ וכיוצא באלה.

הבית החכם

הבית החכם
בנוסף ליתרונות של בנייה מתקדמת המתייחסת למבנה בכללותו, הרי שבית חכם מתייחס להפעלת מערכות אוטומטית בתוך ומחוץ לבית. הרעיון הוא די פשוט, והוא מתאפשר כתוצאה משילוב בין טכנולוגיות שונות. בית חכם פירושו שליטה על המערכות החשמליות והאלקטרוניות של הבית מרחוק או על פי תוכנית מוקדמת. מדובר בשליטה על מפסקי החשמל, תריסים חשמליים, וילונות חשמליים, מערכות ההגנה והאבטחה של הבית, על מערכות הקולנוע הביתי, מערכות השקייה, ואף מערכות בישול שונות. הכל נשלט על ידי מחשב שמחובר לכל נקודות הקצה הללו, והוא נותן להן הוראות הפעלה וכיבוי על פי התוכנית. בנוסף ניתן לשלוט במערכות אלה גם מרחוק על ידי הטלפון הנייד או מחשבים מרוחקים.פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים