כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי שלטים לשערים חשמליים

.

29/12/2013
שערים חשמליים הופכים את החיים להרבה יותר נוחים ובהתאם לכך, גם מוגנים. בלחיצת כפתור פשוטה השער מורד, מורם או מוסט ומאפשר לכלי הרכב לעבור ולצאת דרכו ללא כל מאמץ. שערים חשמליים מקבלים את הפקודה באמצעות משדרי רדיו מיוחדים הנמצאים בתוך השלטים שלהם. ישנם מספר סוגים של שלטים לשערים חשמליים ואנו כאן כדי לאפיין אותם עבורכם על פי מספר קריטריונים מרכזיים.

סוג הקוד

כל שלט לשער חשמלי שולח "קודים" על גבי תדרי רדיו מסוימים. הקודים הנשלחים מזוהים ע"י חיישנים הנמצאים בשערים החשמליים ובמידה והם מזוהים, מועברת הפקודה הלאה אל המנוע כגון פתיחה, סגירה, הסטה, נעילה, פתיחה וכו'. שלטים לשערים חשמליים יכולים להגיע ב- 2 צורות עיקריות- שלטים עם קודים הנקבעים ע"י המשתמש (מספרים בעיקר) או שלטי "keyless", בדומה לשלטי הרכב שכולנו מכירים (נעילה/פתיחה). שלטים בהתאמה אישית זקוקים לתאימות מלאה לשער החשמלי שכן על החיישן שבשער, להכיר את המספרים וסדר הקלדתם בהתאם. לעומת זאת, שלטי ה- keyless אינם מצריכים קביעת המספרים ע"י המשתמש, שכן חבילת הספרות וסדרן נשלחת אוטומאטית ע"י השלט כך שהמשתמש כלל אינו מודע לקיומן. בקטגוריה זו ניתן להבחין בשלטי פיקס קוד, אשר שולחים תמיד את אותן הספרות בסדר המסויים או בשלטי רולינג קוד, אשר שולחים בכל לחיצה ספרות שונות ובסדרי הופעה משתנים לאחר כל לחיצה. כמובן ששלטי הרולינג קוד בטוחים יותר לעומת הפיקס קוד.

סוג התדר

שלטים לשערים חשמליים עובדים עם תדרים שונים, המוכרים ע"י החיישנים בתוך השערים (274, 316, 434) וכמו כן, גם כאלו המזהים טווחי תדרים. התדר הוא זה אשר מעביר את הקוד ולכן משמעות הדבר היא כי ראשית כל, יש לבחור בשלטים ע"פ תדר השידור ורק לאחר מכן ע"פ שאר האפשרויות כגון התאמה לסוג הקוד (פיקס או רולינג) וכו'. גם כאן יצרני השערים החשמליים "התחכמו" בשנים האחרונות (כוונתם העיקרית היא לאבטח את נעילת ופתיחת השער) ומספקים את שעריהם במנגנון התדר המשתנה. ניתן לרכוש גם שלט אוניברסלי לשערים חשמליים, אשר כולל בקר לקביעת טווחי התדרים.

מרחק השליטה

מרחק השליטה
ניתן לחלק את סוגי השלטים לשערים חשמליים גם ע"פ המרחק המינימאלי אשר נדרש לזיהוי האות ע"י המערכת. ישנם שלטים אשר מסוגלים להורות לחיישנים שבשער על פעולה מסוימת ממרחק של מספר מטרים בלבד וישנם שלטים לשערים חשמליים אשר המרחק המינימאלי שלהם מגיע לכדי עשרות רבות של מטרים. חשוב מאוד לבחור שלט לשער חשמלי ע"פ מהירות פתיחת השער. אם מדובר בשער שנפתח לאט, חשוב לבחור בשלט אשר מסוגל לגרום לפעולה ממרחק רב ככל האפשר. אם מדובר בשער בעל מנגנון פעולה מהיר, ניתן להסתפק גם בשלטים קצרי טווח, כך לדברי אורן מאלון שערים חשמליים.

על מנת להתאים לעצמכם שלט לשער החשמלי ואף לשכפל אותו לשימוש כל בני הבית, הבניין או המשרד, חשוב ביותר לפנות אל מומחים בתחום אשר מכירים את כל סוגי יצרני השערים ויוכלו להתאים לכם שלט איכותי שיחזיק שנים ארוכות. שיהיה בהצלחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים