כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חברת השמה עבור בכירים, למה ואיך?

לכאורה מצבן של חברות הזקוקות לכוח אדם חדש מצוין, שהרי כל מודעת דרושים בימינו מושכת שלל קורות חיים, כולל של עובדים איכותיים מאוד, כך שאפשרויות הבחירה של החברה רבות וקל לה לאתר עובדים מתאימים – אולם בפועל המצב מורכב יותר: אמנם מודעות דרושים מניבות קורות חיים רבים, אולם כשם שלפעמים "מרוב עצים לא רואים את היער", כך הצלילה אל ים קורות החיים עלולה להיות מייגעת ובשל כך להוביל למיון לא אופטימלי ולגיוס עובדים שאינם בהכרח המתאימים ביותר למשרות המוצעות.

31/12/2013
שוק העבודה הולך ומשתכלל ודורש מומחיות רבה, שאותה ניתן למצוא בחברות השמה, ואכן יותר ויותר עסקים הזקוקים לעובדים חדשים פונים אל חברת השמה ונעזרים בשירותיה על מנת להבטיח כי העובדים החדשים שיגויסו הם הטובים ביותר שיש. בפרט כך הדבר כשמדובר באיוש תפקידים בכירים, מלאכה אותה יש לבצע באמצעות פינצטה עדינה במיוחד.

יתרונות חברת השמה

לחברת השמה יש באופן כללי יתרונות רבים:
ראשית, היא חוסכת לחברה את המשאבים היקרים הנדרשים כדי לאתר כוח אדם, ובפרט זמן יקר ואנרגיות הנגזלות מהפעילות השוטפת שלה.

שנית, היא מסייעת לחברה להבין מהם הצרכים האמיתיים של התפקיד הפנוי, וכנגזרת מכך מהם הכישורים החיוניים הנדרשים מהמועמדים לאייש אותו, ובכך להגיע לעובדים המתאימים ביותר.

בנוסף, ניתן להגיע באמצעות חברת השמה גם למועמדים שכלל לא מחפשים משרות בלוחות דרושים כך שמנעד האפשרויות מתרחב.

גיוס בכירים – רק דרך חברות השמה

גיוס בכירים – רק דרך חברות השמה
כל היתרונות הנ"ל תקפים כמובן כשמדובר בגיוס כוח אדם לתפקידים בכירים, ואפילו ביתר שאת, שכן ככל שהמשרה המוצעת בכירה יותר, כך מתעצמת חשיבות ההתאמה של העובד שיאייש אותה.

היתרון של חברת השמה בהבנה מה באמת חשוב לצורך מילוי תפקיד, כל תפקיד, מתעצם כמובן כשמדובר בתפקיד בכיר, שהשפעתו על ביצועי העסק באופן טבעי גבוהה במיוחד.

גם הרחבת מנעד האפשרויות באמצעות גיוס כוח אדם דרך חברת השמה רלוונטית במיוחד עבור איתור מועמדים בכירים, שכן מי שמחפש משרות שכאלה, ברוב רובם של המקרים, יעשה זאת לא דרך לוחות דרושים ושליחת קורות חיים בסיטונות אלא דרך חברת השמה שמאפשרת דיוק כירורגי במציאת עבודה חדשה, ובפרט כזו המתאימה לכישורים הספציפיים של אותו מחפש עבודה שמן הסתם מצויד בקורות חיים מרשימים במיוחד – כלומר מי שזקוק לעובד בתפקיד בכיר קרוב לוודאי לא יוכל לעשות זאת באמצעות פרסום מודעה פשוטה אלא רק דרך חברות השמה שבמאגר שלהן רשומים מחפשי עבודה מתאימים.

עוד חשוב לזכור שמחפשי עבודה המתאימים למשרות בכירות, במקרים רבים, לא קופצים על כל הצעה העומדת בפניהם אלא תרים אחר משרה המתאימה באמת לכישורים הגבוהים שלהם, מתגמלת באמת ואף מאתגרת – ועל כן פונים לחברת השמה כדי למצוא את השידוך האופטימלי מבחינתם, לעיתים באופן דיסקרטי שכן הם עדיין מועסקים בחברה אחרת, ועל כן כדאי גם למעסיקים הזקוקים לעובדים בכירים לפנות לחברות השמה.


פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים