כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נחשפים אל עולם חדש עם לימודי מוסיקה

רכישה של אוריינות מוזיקלית מתאפשרת בעזרת לימודים לתואר ראשון וחוגים ייעודיים. ההבדל בין מסלולי הלימודים הוא בסוג ההכשרה, בתקופת הלימודים ובקהל היעד. לימודי מוסיקולוגיה לתואר ראשון לדוגמא מתאימים בעיקר עבור חיילים משוחררים או צעירים בתחילת הדרך, בעוד חוגי מוזיקה יכולים להתאים גם עבור קהל יעד מבוגר יותר.

15/01/2014
המטרה העיקרית של לימודים בתחומי אמנות כמו מוזיקה היא לחשוף את התלמידים אל עולם מושגים חדש. אמנות מביאה לידי ביטוי את התחושות הכמוסות ביותר בנפש האדם, אך יש צורך בכלים מעשיים על מנת לתרגם אותן. החוגים מקנים לתלמידים את הכלים הללו, ואף עוסקים בהכוונה, הדרכה, הכשרה והוראה. אלו לימודים מבוקשים מאוד גם עבור מי שמתעניין במוזיקה בתור תחום אמנות בלבד, וגם עבור מי שרוצה להשתמש במוזיקה לצורך פיתוח קריירה או הקמת להקה.

איפה אפשר ללמוד מוזיקה?

יש מסגרות רבות של לימודי מוסיקה, כגון:
- חוגי נגינה על כלים שונים
- סדנאות מוסיקה
- מסלולים מקוצרים ולימודי ערב
לימודים לתואר ראשון מספקים לסטודנט מסגרת אקדמית ותעודה, בה ניתן להשתמש לצרכים שונים. במסגרת התואר לומדים על תולדות המוזיקה, תיאוריות בעולם המוזיקה, קורסים בינתחומיים, הוראת מוזיקה, שירה, הלחנה, עיבוד ועוד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים להגיע עם רקע מקצועי מוכח במוזיקה, על מנת ליהנות ממסלולי הלימודים הללו. תחום המוזיקה הוא דינאמי מאוד ועובר לא מעט שינויים, מה שמאפשר לכל תלמיד להשתלב במסלול לימודים גם ללא ניסיון.
רוב האוניברסיטאות בישראל מאפשרות לימודי מוסיקולוגיה לתואר ראשון, בעוד חוגים וסדנאות ניתן לעבור אצל גורמים פרטיים. הדבר החשוב הוא לבחור מוסד לימודים על פי צרכי התלמיד. לא כל התארים מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, והדגש הוא על מקצועיות המרצים, המורים והמדריכים. גם סוג הכלים העומדים לרשות התלמיד לצורך אימון ופיתוח מיומנות הוא פקטור משמעותי בהחלטה היכן ללמוד. במילים אחרות, עדיף לשלם קצת יותר, וללמוד על מוזיקה עם מגוון רחב של כלים, מאשר לנסות לחסוך או להתפשר על ההיבט התיאורטי בלבד.

משך זמן הלימודים והשתלבות בתחום

משך זמן הלימודים והשתלבות בתחום
לימודים לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל 3-4 שנים, בעוד משך הזמן של חוגים וסדנאות נקבע על פי היקף הלימודים הנדרש. אפשרויות התעסוקה רבות ומגוונות ובוגרי המסלולים יכולים להשתלב בקלות כזמרים, יוצרים, נגנים בלהקות או קבוצות זמר ועוד. בנוסף, היתרון של לימודים דרך אדם מקצועי ומנוסה הוא אפשרות ליצירת קשר עם גורמים בולטים בתחום המוזיקה בארץ. על אף התחרותיות, ניתן ורצוי לפתח יכולות מוזיקליות, ולהפוך את התחביב והאהבה למקצוע מכניס.
לסיכום, מסלולי לימודים רבים מקנים אוריינות מוזיקלית ברמה גבוהה, ומתאימים לגילאים שונים. אפשר להשתמש במוזיקה בתור פלטפורמה לקריירה בתחום האמנות, או להסתפק ברקע תיאורטי לצורך פיתוח מחשבה מקורית ויצירתית.

באדיבות אבי ברק פסנתרים - מכוון פסנתרים מוסמך
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים