כרגע באתר
2
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יבוא מחו"ל לעסקים בצורה בטוחה

הטכנולוגיה המודרנית ואמצעי התקשורת העומדים לרשותנו הפכו את העולם לכפר גלובאלי

16/01/2014
הטכנולוגיה המודרנית ואמצעי התקשורת העומדים לרשותנו הפכו את העולם לכפר גלובאלי. ברמה העסקית, המשמעות היא אפשרות להזמנת מוצרים מחו"ל גם עבור חברות, ארגונים ותעשיות בארץ. הזמנה זו מרחיבה את טווח האפשרויות של בעלי העסק, ופותחת בפניו מגוון כלים. חברות המתמחות בתחום המזון, לדוגמא, יכולות להשתמש במכולות כדי לייבא חומרי גלם, מוצרי אריזה, תוספות מיוחדות ועוד. דוגמא טובה ניתן לקחת מחברות היי טק, בענף המכונאות והרכב ועוד.
יבוא מחו"ל מתבצע לרוב במכולות דרך נמלי התעופה באוויר ובים. סוג היבוא נקבע על פי היקף התכולה ומדינת היעד. יש מכולות המגיעות מדי יום אל נמל התעופה בן גוריון, ואל הנמלים הימיים באילת, אשדוד וחיפה. מכולות אלו עוזרות ביבוא שלל מוצרים בצורה יעילה ומשתלמת. אך כיצד בודקים את הבטיחות של היבוא, ומה חשוב לברר לפני שמתאמים שירות מן הסוג הזה?

כך נקבעת בטיחות היבוא במכולות

יש מספר פרמטרים הקובעים את הבטיחות של יבוא מחו"ל עבור עסקים:
א. ניסיון – יבוא במכולות דורש ניסיון. חברה המבצעת את היבוא הזה חייבת להכיר כל גורם במערך ההובלה, להחזיק בצוות שיודע כיצד לפרוק או לטעון מכולה, ולהקפיד על הוראות ותווי התקן המוגדרים על ידי הגורמים הרשמיים. עדיף לשלם מעט יותר על יבוא מחו"ל דרך חברה מנוסה, מאשר להתפשר ולצבור נזקים בלתי הפיכים עבור העסק.
ב. שירות – עסקים בישראל המזמינים יבוא מחו"ל דרך מכולות מתנהלים בצורה ישירה מול נציגי החברה הלוגיסטית. המשמעות היא צורך חיוני בשירות אדיב, זמינות מלאה ורגישות לדרישות מיוחדות. עסקים מייבאים מחו"ל סוגים רבים של מוצרים, רכיבים וחומרי גלם. השירות של החברה המבצעת את היבוא אמור להיות לעילא ולעילא, כאשר המטרה היא לשפר את הסביבה העסקית, וליצור תחרות גדולה יותר.
ג. עמידה בלוח זמנים – הזמנת מוצרים מחו"ל עבור עסקים, חברות או לקוחות פרטיים תלויה במידה רבה בלוח הזמנים שנקבע מראש. יש המון תקלות והפרעות שיכולות להפריע למכולות או ליבוא, אולם החברה המבצעת צריכה להפעיל כלים מתקדמים, שימנעו מצב מן הסוג הזה. עליה לעמוד בלוח הזמנים לו התחייבה, ולהשתמש במכולות איכותיות בלבד.

הבטיחות בראש סדר העדיפויות

הבטיחות בראש סדר העדיפויות
עסקים המעוניינים לייבא מוצרים מחו"ל צריכים לנקוט בכל אמצעי הזהירות העומדים לרשותם. הבטיחות עומדת בראש סדר העדיפויות של יבוא מוצרים מחו"ל באמצעות מכולות, או בעזרת פתרונות שינוע אחרים. היבוא הוא כיום חלק בלתי נפרד מארגז הכלים העומד לרשות עסקים בישראל, ועליהם לנצל את הפוטנציאל שלו.
לסיכום, יבוא במכולות של מוצרים מחו"ל עבור בעלי עסקים בישראל הוא נושא מורכב ורגיש. את היבוא הזה, יש לבצע רק דרך חברות מנוסות, המקפידות על שירות אדיב ועמידה בלוח הזמנים. בעלי עסקים צריכים לברר היטב לפני שהם בוחרים חברה, ולתת עדיפות לגורם מנוסה המחזיק בהמלצות רלוונטיות.

באדיבות טבת שירותים לוגיסטיים – שרשרת אספקה של שירותים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים