כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בוחרים תאורה לבית? יותר פשוט מהבחירות לכנסת

כיום ניתן להשתמש בפתרונות תאורה מגוונים לבית על מנת לבצע יישום פונקציונאלי של הצורך שלנו באור, כמו גם להוות אלמנט עיצובי אשר תורם רבות למראה הבית. חשוב לבחור את גופי התאורה מבין היצע מגוון ביותר, אשר כולל גופי תאורה ייעודיים ואיכותיים שישיגו את מטרתם. בנוסף כדאי להיעזר באנשי מקצוע מנוסים אשר יוכלו להתאים לכל חלל את גוף התאורה המתאים לו ביותר. להלן סקירה קצרה שתעשה לכם קצת סדר לפני ההגעה של איש המקצוע.

20/01/2014

תאורה דקורטיבית

ישנם גופי תאורה אשר מלבד הפקת האור נועדו לעצב את החדר בהם הם מותקנים. מדובר באהילים ונברשות בעלי "אופי" משלהם אשר יכול להיות בסגנון אנגלי, כפרי, מודרני או מינימליסטי. גופים אלו מעוצבים בצורות שונות אשר יכולות להיות מוגדרות (עיגולים, מרובעים וכו') או חסרות צורה מוגדרת אלא יותר אומנותיות ומופשטות, להיות צמודי קיר או תלויים בזוויות שונות. הגופים הדקורטיביים מתאימים בעיקר לשימוש בחדרים המרכזיים של הבית כגון בסלון ובמטבח ולעיתים גם בחדר השינה. יחד עם זאת, בהחלט ניתן לשלבם גם במבואות ובמסדרונות כל עוד בוחרים בגופי תאורה בגדלים מתאימים שלא יצרו תחושת צפיפות מעיקה.

גופי תאורה שקועים

פעמים רבות אנו מעוניינים להסתיר עד כמה שניתן את גופי התאורה בבית אך בכל זאת להאיר את החלל בצורה נעימה ככל שניתן. גופי התאורה השקועים נועדו בדיוק למטרה החשובה הזאת והם מאפשרים להאיר כל חלל בצורה אלגנטית. גופים אלו מותקנים בתור הקיר (בטון, עץ או גבס) ובדרך כלל נועדו על מנת לספק אור חזק, ישיר וממוקד או אור חלש לצרכי יצירת אווירה. בין אם מדובר בהלוגן, לד או PL, כל גוף תאורה כזה יכול להוות אלמנט עיצובי (כגון שילוב גופי תאורה כאלו ברצף), לשם יצירת אווירה, הארה של אלמנט מסויים המוצג בבית כגון מזנון, מטבח או פינת התמונות או לחלופין, לתגבר את מקור האור הקיים אשר נוצר ע"י התאורה הדקורטיבית. כך לדברי גיא מרזיאל תאורה.

תאורת קיר

רבים מאיתנו בוחרים להאיר חלקים קטנים בבית, כגון המסדרונות או חדרי השירות, באמצעות נורות גדולות כגון ההלוגן. בצורה זו נגרם לא רק בזבוז אנרגטי אדיר אלא גם אובדן פונקציונאלי-עיצובי. חלקים אלו בבית זקוקים לתאורה חלשה ועדינה יחסית ובו בעת גם להוות פן עיצובי ולא רק מקור הארה. על כן מומלץ להשתמש בחללים הספציפיים הללו בצרכי תאורה חלשה דוגמת תאורת הקיר. גופים אלו יכולים להיות ספוטים או נברשות קטנות ואלגנטיות שישתלבו בצורה הרמונית בחלל שבו הם יוצבו.

חשיבות הייעוץ בבחירת גופי תאורה לבית

חשיבות הייעוץ בבחירת גופי תאורה לבית
בסופו של דבר, רכישת גופי תאורה לבית חייבת לעמוד תחת סטנדרטים מחמירים ביותר של איכות הן לגבי איכות הרכיבים החשמליים שבהם והן לגבי איכות החומרים ממנו הם עשויים. על מנת להפיק את המקסימום מגוף התאורה שתבחרו, רצוי לפנות אל בעל מקצוע מנוסה אשר ידע לאפיין את צורכי התאורה בביתכם בהתאם למאפייניו הפיזיים של המבנה ושגרת הדיירים בו. שיהיה בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים