כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

להביא כלב הביתה

לפני שאתם נכנסים ללוח בעלי חיים ובוחרים לכם את החבר הבא שלכם, תנו לנו לתת לכם מספר טיפים כיצד לבחור וכיצד להכין את הבית לקראת בואו של בן הבית החדש.

12/05/2008

בחירת הכלב

חשוב מאוד דבר ראשון לזהות את המטרה לשמה מיועד הכלב. האם אנו מעוניינים בכלב בית, ידידותי וחברותי אשר ישחק עם הילדים, או כלב שמירה אשר יגן על ביתכם מפני פריצות ויפחיד את הגנבים, זיהוי מטרת הכלב יסייע לכם להחליט האם תבחרו בבולדוג או אולי בלברדור.
יש לתת את הדעת להבדלים בין זכרים לנקבות. בעוד שזכרים חזקים יותר, הנקבות משפחתיות יותר.
בבחירת סוג הכלב יש להתחשב גם בבעליו. במידה והבעלים של הכלב מתקשה בהליכה למשל, חשוב שלא לבחור כלב גדול וכבד מאוד אשר יקשה על בעליו לטייל איתו.

טיפול ראשוני בכלב

עם רכישת הכלב, חשוב לקחת אותו לביקור אצל הוטרינר, על מנת לוודא כי הוא אינו חולה במחלות כלשהן וכי הוא אינו סובל מקרציות, פרעושים או כל מטרידים מזיקים אחרים. כמו כן, חשוב לחסן את הכלב בחיסונים שונים כגון: חיסון המגן מפני דלקת של דרכי הנשימה העליונות, חשוב בעיקר לקראת החורף, חיסון נגד אמבות, חיסון אותו מומלץ לתת בקיץ, חיסון נגד תולעת הפארק.
בנוסף יש להקפיד לבצע את כל הטיפולים המומלצים לכלב על מנת להימנע מבעיות עתידיות. הטיפולים שחשוב לעשות הם:
תילוע – הוצאת תולעים מומלץ לעשות בין פעם לשלוש בשנה ולאחר הטיפול הראשוני יש לחזור על הטיפול לאחר 10 ימים.
הוצאת קרציות ופרעושים – יש לעשות ריסוס על שיער הכלב באמצעות תרסיס המיועד להרחקת פרעושים.
מזון לכלב
המזון המומלץ ביותר לכלב הינו מזון יבש, מאחר והוא מכיל בתוכו את כל הויטמינים הדרושים לכלב. ההבדלים בין המזונות השונים משמעותיים מאוד ובאים לידי ביטוי באחוז הבשר שמכיל המזון בתוכו. בעוד שמזון זול יותר מכיל אחוזי בשר נמוכים, כך מזון יקר יותר ומשובח יותר מכיל אחוזים גבוהים יותר של בשר.
רצוי שלא לתת לכלב אוכל שאינו אוכל יבש המיועד לכלבים ובמיוחד חשוב מאוד להימנע מלהרגיל את הכלב לאכול שאריות מזון ורצוי כלל לא לתת לו חלב, קטניות, אוכל מתובל, שוקולד או דברי מתיקה.
רצוי להאכיל את הכלב בשעות קבועות ולרוב עושים זאת פעם ביום (אלא אם מדובר בגורים ואז יש להאכילם כ 3 פעמים ביום).

אביזרים לכלב

יש לרכוש רצועה מתארכת, אביזרי לעיסה, כלים לאוכל, מקום לישון, בו יהיו שמיכה או סדין, אוכל מתאים, תרסיסים שונים לשיער הכלב.
עכשיו לאחר שאתם מוכנים, בואו לבחור את הכלב הבא שלכם בלוח בעלי חיים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים