כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סכנות הכביש- הסחי דעת בנהיגה

בעולם המשוגע בו אנו חיים על הכביש יש חוקים וכללים משלו – כאשר לא שומרים על הכללים ולא מכינים את עצמנו כראוי לנהיגה, הן במצב הגופני והנפשי והן במצב הרכב עצמו – מציבים עצמנו לסכנות של ממש, שמתבטאות, כמובן – בתאונות דרכים. האמצעים הקיימים כיום במכוניות יכולים להתריע, להזהיר, ולהציל חיים.

02/02/2014

רקע – סיבות לתאונות הדרכים כיום

מהן הסיבות לתאונות הדרכים בפועל? ממה הן נגרמות? האם כל תאונות הדרכים נגרמות בהכרח מאלכוהול או נהגים שתויים? האם נכון להגיד כי רוב התאונות נגרמות נוכח חוסר אחריות של נהג צעיר? אם תפשפשו במקורות ובמציאות הנוכחית, תגלו לדעת כי לא כך הם פני הדברים. רוב התאונות מתרחשות על ידי אנשים פשוטים שסובבו במקרה את הראש, על מנת לכוון את תחנת הרדיו, או על מנת להשיג את הטלפון הנייד. החמצה? מסתבר שכן. חיי אדם יכולים להילקח בשנייה בגלל הסחת דעת קטנה ותמימה לכאורה. האם זה אומר כי רוב האנשים עלולים להיות נהגים מסוכנים ולסכן את האחרים? הנה עוד עובדה שלא ידעתם על סכנות המחכות לכם בכביש.

תאונות- זה קורה בהסחת הרגע והדעת

תאונות מתרחשות בגלל ובעקבות אותן הסחות דעת. יש לא מעט ממצאים המוכיחים כי לא מעט תאונות דרכים מתרחשות נוכח רגע מוסח או מבט שאינו ממוקד אל הכביש. שבריר השנייה והנה, נלקחים להם חיים אחרים. עד כמה שהמצב עגום ועצוב, בכל יום, ניתן לשמוע על מקרה כזה או אחר שמקורו, הסח דעת בכביש.

מערכת ברכב המיועדות להתריע:

קיימים שני סוגים עיקריים של מערכות לרכב שנועדו להתריע את הנהגים:
מערכות התראה אקטיביות – מזהות מצבי סכנה ומתריעות לנהג על כל המתרחש על מנת שיוכל להגיב בזמן ולהימנע מהסכנה
מערכות התראה מתערבות - כאן מדובר על מערכות שמתערבות בנהיגה, ואף יכולות לבלום בעת הצורך.
התקנה של המערכות יכולה להיערך בכל מוסך מורשה ובמוסכים רבים אשר יש להם את ההסמכה לכך, כיום מכוניות רבות מאפשרות התקנה פשוטה של המערכות, מתוך הבנה של הצורך.

כיצד לנהוג נכון- טיפים

כיצד לנהוג נכון- טיפים
כאשר נכנסים אל הרכב, ראוי לבקש ואף לקחת ברצינות את חשיבות הנסיעה הבטיחותית. יש להיכנס לא הנסיעה ממקום רגוע בלבד ללא לחצים וללא הסחות דעת אחרות. אין לנסות ולמהר לשום מקום מכיוון שהלחץ הוא הגורם הראשון להתהוות התאונה. אין לחשוב על דברים טורדניים, עד כמה שזה נשמע בלתי נמנע, יש להשאיר את הטרדה בצד, לפחות כאשר נוהגים. אין לאחוז כל מיני חפצים מיותרים ביד, חפצים אשר עלולים לשבש את מהלך הנסיעה. אין להיתקע בשלטי חוצות אלא אם ממוקמים לצדו של רמזור לשבריר השנייה. דבר נוסף שיש לציין, קשור בילדים, אם יושבים מאחור ילדים, את הטיפול יש להפקיד בידי אדם בוגר שישב לצדכם או במושב האחורי. יש לחגור את הילדים ובמקביל לספק את השרביט למישהו אחר שידאג לבטיחות הנסיעה של הנהג ושל כל יושבי הרכב והעיקר? שתהיה נסיעה טובה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים