כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עצות לבחירת ההכשרה שתקדם אתכם מקצועית

בעת חיפוש עבודה בתחומים מקצועיים, בוודאי תשימו לב שמרבית המשרות דורשות השכלה מקצועית רלוונטית בהתאם לתחום ולתפקיד המוצע

05/02/2014
בחלק מהמקרים קיום של תעודה מקצועית המעידה על סיום לימודים בתחום הינה תנאי סף להגשת המועמדות ולקבלה לעבודה. בחלק מהמקרים, קחו בחשבון שגם כשאתם נטולי ניסיון מוכח בתחום אך בידיכם התעודה הרלוונטית, תינתן לכם ההזדמנות להוכיח את עצמכם בתפקיד גם כשאתם מתמודדים מול מועמדים מבטיחים ומנוסים אחרים. לאור חשיבות הנושא, חשוב לבחור בקפידה את ההכשרה המקצועית הרלוונטית והנכונה ביותר כך שזו תצליח לקדם אתכם למציאת העבודה המקצועית הבאה שלכם. להלן הכוונה שתסייע לכם בבחירת ההכשרה המקצועית שתגדיל את סיכוייכם להתאים לעבודות המוצעות בתחומכם:

הכשרה מקצועית שתשרת מטרה תכליתית

כשמדובר בהכשרה מקצועית למטרת עיסוק בתחום, חשוב להתייחס לבחירת ההכשרה ככזו שתצליח לפתוח לכם דלתות בתחום המקצועי הרלוונטי ולא רק לצורך עניין אישי או לנפש. במקרה כזה, כדאי לבחון הצעות דרושים רלוונטיות ולראות איזו השכלה ספציפית נדרש והאם יש הכוונה לגבי מוסד הלימודים וסוג התעודה. כדאי להעדיף מוסד לימודים מוכר, בין אם מדובר באוניברסיטה, מכללה אקדמית או בית ספר מקצועי, ונחשב בענף על פני מוסד אנונימי חדש וזאת משום שהופעת שם המוסד בקובץ הקורות חיים יצליח להרשים ולהוכיח את התאמתכם על פני מקום לא מוכר וללא מוניטין. הדבר רלוונטי במיוחד כשאתם מגישים מועמדים לעבודות מקצועיות מיד לאחר סיום הלימודים ואין ביכולתכם להציג ניסיון רלוונטי קודם. ההנחה העומדת מאחורי העניין מתייחסת לכך שמוסד מוכר ונחשב מתרשם בעיני מעסיקים כמקום שמצליח להכשיר בצורה מיטבית לתחום ולתפקיד ולהקנות כלים מקצועיים ועדכניים בתחום. כמו כן, במרבית המקרים גם מציע צוות מרצים מוכרים מן השורה. במקרה ומדובר בלימודים שמהווים גם הסמכה מקצועית, חשוב לוודא מי הגוף הרשמי העומד מאחורי ההסמכה הניתנת והאם ההסמכה מוכרת בתחום כך שאכן התעודה תקדם אתכם מקצועית. במרבית המקרים, במקומות תעסוקה ממשלתיים וציבוריים, תעודת הסמכה לא מוכרת אינה תשרת את המטרה ולא תיחשב כנדרש.

בחינת התנאים הסביבתיים ללמידה

למרות היתרונות הבולטים בלימוד מקוון מהבית, אין חלופה אמיתית ללימוד בכיתת לימוד במסגרת לימודים מסודרת. וכשמדובר בתכנית לימודים בכיתה, הרי לסביבת הלימודים ולתנאים הסביבתיים יש חשיבות ניכרת. סביבת לימודים מצומצמת ואינטימית, שתכלול תנאים סביבתיים אופטימאליים תאפשר יחס אישי מצד המרצה ויכולת אופטימאלית להפנמת החומר הנלמד. לגבי תנאי הלימודים וסביבת הלימוד כדאי לברר טרום ההרשמה בפועל ובמידת האפשר, לבקש להגיע לשיעור התרשמות/ צפייה בקורס הרלוונטי. שיעור צפייה מהסוג הינו מקובל במוסדות הלימוד ויאפשר לכם התרשמות אישית בזמן אמת. במעמד השיעור יהיה ביכולתכם לבחון את מידת העניין בשיעור, בהירות החומר, יחס המרצה לתלמידים ומידת מקצועיותו. באופן זה תוכלו להתרשם משיעור לדוגמה ולהחליט לגבי התאמת הלימודים לצרכים ולדרישות על בסיס נתונים עובדתיים בשטח ולא על סמך מידע יבש ולא מספק.

שילוב תיאוריה ופרקטיקה

שילוב תיאוריה ופרקטיקה
כשמדובר בהכשרה מקצועית בדמות קורסים מקצועיים, כדאי להעדיף הכשרות הכוללות שיעורים בנושאים מגוונים המועברים על ידי מרצים שונים, מתמחים בתחומם וזאת על פני קורס בו מרצה אחד מעביר את כל השיעורים. כמו כן, חשוב לברר האם מערך הקורס כולל שיעורים פרונטאליים תיאורטיים בלבד או שהלימודים כוללים גם פרקטיקה ותרגול בכיתה, התורם להפנמה מיטבית של החומר. שיעורים מעשיים שכוללים סימולציות, עבודה בקבוצות ועוד, כפי המתקיים בלימודי שפות זרות, המפורט בדף הקורס, ויאפשרו לכם ליישם במהלך הלימודים את הידע התיאורטי המועבר בצורה יבשה. יש אף תחומי לימוד הכוללים יציאה לשטח כפי המתקיים בלמודי הפקת אירועים או בניית תיק עבודות מקצועי בתחום העיצוב כך שבסיום הלימודים תוכלו להצטייד לא רק בתעודה מקצועית אלא גם בתיק עבודות שיוכיח את יכולותיכם ואת הכלים שרכשתם שישרתו אתכם נאמנה בדרככם המקצועית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים