כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קריירות אפשריות למסיימי תואר במשפטים

אחד מהתחומים המבוקשים ביותר ללימודים במדינת ישראל הוא תחום המשפטים. הן באוניברסיטאות והן במכללות, נדמה כי הביקוש ללימודי המשפטים רק הולך ועולה, כאשר מספר עורכי הדין לנפש בישראל גדל כתוצאה מכך מדי שנה.

10/02/2014

בדרך להסמכה עוברים סטאז' ומבחני לשכה

אך למרות העלאת סף הקבלה ללימודי המשפטים, ולמרות ההנחה אודות ההצפה בכמות עורכי הדין, דומה שהביקוש רק הולך ועולה, מהסיבה הפשוטה שכולם חולמים להיות עורכי דין. למען האמת, גם לא קשה במיוחד להבין מדוע. האפשרויות העומדות בפני בוגרי תואר במשפטים הן רבות ובעיקר מגוונות. ישנם תחומים רבים בהם ניתן להתמחות ולעבוד כמו למשל עורך דין פלילי, עורך דין תעבורה, עורך דין מקרקעין ועוד. כמובן שבדרך לכל מקצועות עריכת הדין הללו, ישנו מסלול לא קצר אותו על כל בוגר משפטים לעבור. לאחר הלימודים יש לערוך סטאז' במשרד עורכי דין שיארוך לפחות שנה, בו ילמד המתמחה הצעיר אודות עולם המשפטים, כיצד העולם הזה בכלל פועל ומהם יתרונותיו וחסרונותיו, כשלאחר הסטאז' על כל מתמחה לגשת אל מבחני הלשכה, מבחני ההסמכה לעורך דין, שנערכים שש פעמים בשנה מאחר שמתמחים רבים נאלצים להיבחן בו מספר פעמים עד אשר הם עוברים את המבחן, וזוכים להסמכה המיוחלת.

עורך דין פלילי או עורך דין תעבורה?

לאחר שהם כבר נקראים עורכי דין לכל דבר ועניין, הגיע זמנם לבחור מה מבין התחומים הוא זה שמעניין אותם ומרתק אותם ביותר, ומהו אותו התחום המסקרן בו יעבדו למשך תקופה לא מבוטלת, אולי אפילו למשך כל ימי חייהם. אחת האפשרויות שנחשבות להכי מעניינות והכי מבוקשות, היא האפשרות של עורך דין פלילי. המשפט הפלילי טומן בחובו יתרונות רבים, כשלצידם כמו בכל דבר, מופיעים גם החסרונות. עורך דין פלילי הוא עורך דין שעובד בתחום בו תמיד יש עבודה, זוכה להכרה בקרב עמיתיו לתחום המשפטי, והטובים מביניהם גם זוכים לתגמול נאה בצידו. עם זאת, ייצוגם של אנשים מפוקפקים היא לא מנת חלקם של כל עורכי הדין, ולכן לצד רבים שנמשכים דווקא לחלק המסוכן, רבים אחרים דווקא מעדיפים להימנע מהתחום. עוד עורך דין אליו יש ביקוש רב בשוק הוא עורך דין תעבורה, עורך דין שמתעסק במשפט התעבורתי. עורך דין זה מייצג נאשמים בנהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעה של סם או כל עבירה אחרת שנגרמה בעת שהנהג עלה על ההגה, החל משימוש בטלפון נייד בזמן הנהיגה ועד גרימה לתאונה.

אילו עוד תחומי התמחות קיימים?

אילו עוד תחומי התמחות קיימים?
לצד עורכי הדין העסוקים הללו ניתן לציין עוד כמה תחומים בהם ניתן לעסוק. עורך דין בתחום המקרקעין והנדל"ן הוא עורך דין שעוסק בתחום הקרקעות והנכסים, וכולל חתימה על חוזי מגורים ושטחים להשכרה. עורך דין בתחום המסחרי הוא עורך דין שפועל בעיקר עם חברות ותאגידים בכל הנושאים הקשורים להקמה, תפעול ופירוק של העסק. בנוסף, עורכי דין יכולים לעסוק בתחומי הייטק, שוק ההון, קניין רוחני ועוד.

המאמר נכתב בשיתוף
עורך דין תעבורה נחמי פיינבלט
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים