כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הטבות לסטודנטים מתחתנים

הזמן שטרם החתונה ואחרי החתונה כרוך בהתארגנויות רבות, על אחת כמה וכמה כסטודנט שהחיים בזמן זה יחסית עמוסים לא פחות מרווק שמתחתן ללא לימודים ברקע. במאמר הבא ניתן לפניכם את הזכויות המגיעות לכם כסטודנטים לקראת חתונה.

16/12/2018

לא קל להתחתן כסטודנט

לא קל להתחתן כסטודנט
חתונה היא גם ככה לא אירוע פשוט לארגון אך אם יש משהו קשה יותר זה להיות סטודנטים כשאתם מתחתנים. גם ככה הלימודים קשים מאוד ונדמה שיש הרבה דברים לעשות אז אין באמת פתרון כיצד לדחוף את כל המשימות ללוח זמנים כה קטן, כאשר יש צורך להיות מנוהל וכמובן לוותר על חלק משעות הפנאי כדי לסדר את הכל. כמובן שהנושא שבאמת מפריע לסטודנטים הוא הנושא הכספי כאשר סטודנט בימינו גם כאשר הוא עובד, אינו מרוויח סכומים גבוהים ולעתים אפילו אינו מרוויח סכום בסיסי, וזה מקשה מאוד על ארגון אירוע כה גדול שהתקציב שלו עומד על 5 אלף ₪ לפחות.

הטבות מביטוח לאומי ומהעירייה

כדי להקל מעט על המעמסה הפיננסית הגדולה הזו שנקראת חתונה לסטודנטים כדאי מאוד לחפש כמה שיותר הטבות. את ההטבות הראשונות תקבלו מהרשויות השונות ותתפלאו, יכול להיות שהסכומים המצטברים שתקבלו או שעליהם תזוכו יהיו גבוהים מאוד ואפילו יגיע לאלפי שקלים בלי שבאמת התאמצתם. חלק מההטבות תוכלו לקבל רק אחרי שתתחתנו באופן רשמי כאשר תקבלו אותם באופן רטרו אקטיבי. למשל, ביטוח לאומי מעניק נקודות זיכוי כאשר אתם מתחתנים כי אתם משנים את הסטטוס שלכם. שינוי הסטטוס מרווקים לנשואים יזכה אתכם גם בהנחות משמעותיות בארנונה.

הטבות ומלגות ממקום הלימוד

לצד הטבת בארנונה או מביטוח לאומי אתם יכולים לקבל גם הטבות ממקום הלימוד שלכם. יש אנשים שאפילו לא חושבים על זה או כאלו שלא בודקים כי הם לא רוצים להתאכזב וזו טעות קשה. יכול להיות שמקום הלימוד שלכם לא מספק הנחות או הטבות בכלל וזה יהיה מאכזב אך בסופו של דבר אם לא תהיו פסימיים ותבדקו יכול להיות שתגלו שמגיעה לכם מלגה כלשהי. אולי זו לא תהיה מלגה לכל שנת הלימודים ואולי גם לא על סך סכום משמעותי אך זה משהו. ההטבות והמלגות יכולות לעזור לכם לשפר את המצב הכלכלי שלכם לקראת ארגון חתונה יקרה, כמובן לפי מיקומכם.

הטבות גם לגבי ההסעות

אחרי שבדקתם את כל המלגות שמגיעות לכם ואת ההטבות שמס הכנסה, ביטוח לאומי או הרשות המקומית יכולים להציע לכם בהתאם למצב החדש שלכם, הגיע הזמן לספר לכם מה מגיע לכם עוד לפני החתונה ולא רק אחרי שתשנו את הסטטוס שלכם במשרד הפנים. למעשה כל דבר שתצטרכו לארגן לחתונה כמו למשל הסעות לחתונה או דיג'יי, יש סיכוי שתגיע לכם הנחה. כמובן שההנחה הזו היא רק מעשה טוב של אותם בעלי מקצוע והם לא חייבים לכם דבר ולכן חשוב להכיר תודה ולהיות מנומסים מאוד אך כדאי לשאול. גם הנחה של 5 או 10 אחוז יכולה להיות משמעותית עם הבדל גדול.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים