כרגע באתר
0
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

צ'ילרים פתרונות קירור בעסקים

במדינה חמה כמו ישראל עולה הצורך לקרר כל מבנה. לא רק שאי אפשר להיות במבנה שאינו ממוזג ומקורר, לעתים הפגיעה של החום יכולה להיות גם בכיס בעיקר כאשר מדובר על עסקים ומפעלים. במקומות אלו יש ציוד, סחורה ומכונות שיכולים להיפגע מאוד מהחום והצ'ילר הוא פתרון נהדר לבעיה.

17/12/2018

מהו צ'ילר וכיצד הוא פועל?

מהו צ'ילר וכיצד הוא פועל?
צ'ילר הוא לא מוצר אחד אלא למעשה מערכת. שלא כמו מפזר חום או מאוורר שהם מוצרים יחידים שפועלים באופן נקודתי. מדובר במערכת שלמה. הצ'ילר מוריד את הטמפרטורה על ידי מפל טמפ' בין המים שזורמים במערכת לבין הסביבה. ידוע לכולנו כיצד פועל מזגן, כאשר הגז שמתעבה והופך לטיפות מים פולט חום לסביבה ואז הוא חוזר להיות גז קר יותר וכך מתקבל מיזוג האוויר במקום. הצ'ילר פועל בצורה דומה אך מעט שונה כאשר בקירות המבנה יש צינורות מים קרים והצינורות הללו מקררים את המקום.

מדוע הצ'ילר שימושי בתעשייה?

הקירור בעזרת צ'ילרים יחסית איטי. יש לכך חסרונות אך יש בכך גם יתרונות רבים כי בסופו של בר הטמפ' נשארת קבועה יותר לאורך זמן. הוא בנוי לקרר גם מקומות גדולים מאוד וזה מסביר מדוע הוא נמצא במחסנים ובמפעלים ענקיים, עם תקרות גבוהות במיוחד. הצ'ילר יכול לקרר אזורים רחבים מאוד ללא קשר למיקום יחידת הקירור. עם מערכת מיזוג אוויר ניתן לקרר בשיטות אחרות בצורה דומה אך היעילות תהיה נמוכה יותר. הקירור בעזרתו שומר על המכונות ועל הסחורה שיש במקום בטמפ' שמתאימה להם וכך מונע הרס רב.

קירור יעיל עם בקרה מושלמת

כאשר הצ'ילר מקרר אזור מסוים הוא עושה זאת באופן קבוע והדרגתי. כך אפשר למנוע די בקלות עליית או צניחה של טמפ' שמאפיינת מאוד מערכות מיזוג אוויר. שינויי הקור והחום הללו יכולים להיות הרסניים מאוד למגוון רחב של מוצרים ואפילו מכונות גדולות שעשויות ממתכות חזקות. כאשר מדבור על לוחות חשמליים או צ'יפים רגישים, ודאי על מוצרי מזון או תרופות, הבקרה על הטמפ' במקום הרבה יותר נוחה כאשר יש צ'ילר. הקירור לא יוצר תנאים לחות גבוהים ולא פוגע בשום מאפיין אחר.

התאמה של הצ'ילר לצרכי המקום

מערכת הקירור של הצ'ילרים תמיד תהיה אחת היעילות ביותר לקירור נוח אל חשוב לזכור כי המערכת יכולה להיות שונה מאוד זו מזו. יש מערכות שיצטרכו לקרר חללים עצומים ויש מערכות שיצטרכו להיות בחדרים קטנים יותר. יש לעתים קשיים בהתקנה שנובעים מצורת המבנה כאשר על כל הקשיים האלו תוכל להתגבר חברה מנוסה. חשוב לבצע סקר שוק לפני שבוחרים את החברה שמתקינה לכם מעכת כה חשובה, כאשר יש להתייחס ליעילותן של יחידות הקירור שמוצעות לכם וכמובן גם תוספות של מערכות אחרות כמו למשל מערכת בקרת אקלים.

התקנה ארוכה אך משתלמת

אם יש חיסרון אחד בולט של התקנת מערכות צ'ילרים היא ההתקנה עצמה. ההתקנה אינה פשוטה ואינה קצרה אך אפשר לומר זאת גם על התקנת מערכת מיזוג אוויר רגילה. ההתקנה עצמה גם לא תהיה זולה ויש צורך לרשת את המבנה בצינורות שבהם יזרמו המים הקרים. עם זאת לטווח הארוך מדובר על השקעה חשובה במיוחד. ההשקעה הזו משתלמת מאוד כי לא רק שהקירור יהיה טוב ויעיל יותר הוא גם יהיה חסכני מאוד באנרגיה. כך אפשר להחזיר את ההשקעה די מהר והעלויות השוטפות של קירור המקום יהיו בערך נמוך ביותר שאפשר לקבל, בוודאי במגזר התעשייתי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים